top of page

איי הפיליפינים - מסע עומק מרתק אל האיים היפים במזרח - הטיול של נירית - 17 יום

מסע מופלא מלא בהפתעות לאיי הפיליפינים, מסע אל חופים תכולים, טיולי הליכה ושפע אטרקציות לארכיפלג האיים היפה ביותר במזרח. את הטיול נתחיל בעיר מנילה הסואנת ממנה נצא אל טיול קסום בלוע הר הגעש טאאל, נמשיך ליום הרפתקאות ברכבי שטח בין נופים קסומים להר הגעש פינטובו, כאן נשלב גם מסלולי הליכה מיוחדים ברגל נמשיך אל טראסות האורז היפהפיות של אזור בנאווי בהם נצא למסלולי הליכה מרתקים בין השבטים השונים המאכלסים את הכפרים הציוריים ונקנח בנופש קסום בין חופים תכולים ומופלאים באחד האיים האקזוטיים היפים של מדינת הפיליפינים.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1-2 I טיסה ת"א – יעד ביניים - מנילה

המראה בטיסת לילה מתל אביב לבנגקוק עם הנחיתה נצא בטיסה נוספת אל העיר מנילה, בירת הפיליפינים.


יום 3 I מנילה – אגם טאאל

הבוקר, לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את מנילה וסביבתה. אחרי שנתאושש מההגעה נצא אל העיר טאגאיטאי השוכנת על רכס גבוה שנוצר מהתפרצות לוע הר געש פרהיסטורי עצום ממנו נגלוש לכיוון אגם טאאל השוכן בלוע הר געש פרהיסטורי מרהיב, עם ההגעה לאגם נעלה על סירות קטנות: "באנקות" מקומיות ונצא לשייט אל האי הנמצא בלב האגם המרהיב, עם עגינת "הבאנקות" נעלה על סוסים ונרכב במעלה ההר לצפות בלוע הר הגעש עצמו. לאחר החוויה ההרפתקנית משהו... נשוב אל מלוננו במנילה ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I מנילה – מפלי פנסגחאן

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון המחוז השכן לגונה, נסיעה של כשעתיים וחצי עד הגיענו אל מעגן הסירות שלגדות הנהר. לאורך הדרך נצפה בשדות אורז רחבי ידיים, נחצה עיירות וכפרים עד הגיענו אל המעגן ממנו נעלה זוגות זוגות בסירות ונצא בשייט במעלה זרם הנהר בעזרת שני שייטים מקומיים, הגוררים בעזרת סירת המנוע את ה"בנגקה", סירת המנוע הנושאת את הקיאק. במידה וכמות המים בנהר מספקת נמשיך עם השייט עד למפלים המרהיבים. לא נוותר על מסלול הליכה מיוחד החוצה את אזור המפלים בהליכה שיכולה להיות מעט מחליקה כדי לצפות במפל מאזור נוסף, מפלי טלאהיב, שם נהנה ממים שוצפים ומנוף מרהיב. לאחר השהייה במפלים, נחזור בשייט חוויתי ביותר במורד הנהר על גבי קאנו מקומי. נשוב עם ערב למלוננו במנילה. לאחר הסיור החוויתי נצא בנסיעה חזרה למנילה בדרכנו לבירה נעצור בשוק מקומי אותנטי בו ננסה לחקור את הפן הקולינארי של איי הפיליפינים. לינה וארוחת ערב במנילה (ב,ע)


יום 5 I מנילה – באנאווי

הבוקר נועבר אל נמל התעופה ונצא בטיסה אל שדה התעופה קאוויאן הממוקם בלב עמק קגאיאן, ממנו נמשיך בנסיעה אל בנאווי (נסיעה ממושכת של מספר שעות) לקראת ביקורנו באחד מפלאי העולם הלא מוכרים: טרסות האורז של באנאווי, עם ההגעה אל העיירה נצא לבקר בחנויות הקטנות, נפגש עם התושבים המקומיים ונתרשם מחיי הכפר כבר ביומנו הראשון באיים המרתקים. (ב,ע)


יום 6 I הכפרים בטראסות האורז של בנאווי  - סאגדה 

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר, נפגש עם הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל כתף ההר לתצפת על טרסות האורז המרשימות: הפאו, מהתצפית המרהיבה נמשיך בהליכה רגלית של כשעה וחצי דרך אותן טרסות אורז לכיוון הכפרים הסובבים בהם נפגוש את התושבים המקומיים, נכיר את אורחות חייהם הפשוטים, נמשיך למסלול הליכה יפהפה באזור הכפרי ונסקור את טרסות האורז המדורגות משקים התושבים המקומיים באמצעות מערכת מיוחדת של זרמים ומעיינות בצורת תעלות. הזרמים נאספים אל קו פרשת המים ומהווים חלק מהותי ובלתי נפרד מהמערכת האקולוגית של ההר המאפשר האיפוגאן המקומיים לעבד טרסות אורז בשטח הררי גבוה ומורכב. הטראסות המרהיבות נבנו במערכות בנייה פרימיטיביות, אך עם זאת מצליחות להעניק חוויה ייחודית יוצאת דופן ומרהיבה  לאחר מסלולי ההליכה היפים נשוב לאזור בנאווי ללינה באזור. (ב,ע)


יום 7 I טרסות האורז של בנאווי – הכפר באטאד

הבוקר נחבור אל הג'יפני, המשמש בימי היום יום לתחבורה ציבורית בערי הפיליפינים ונצא לביקור בטארסות האורז של בטאד למסלולי הליכה מרתקים ומיוחדים: הטרק לכפר הציורי באטאד הוא חוויה של פעם בחיים: טיול שמאפשר לנו להכיר את דרכי הבנייה היחודיות של התושבים המקומים ואת אופן בניית הטראסות במעלה העמק המדהים שבמרכזו נמצא הכפר בטאד. במהלך הסיור נבקר גם במפלי טפאייה הממוקמים מעבר להר ומי שירצה להתפנן בזמן ההליכה, יוכל לשבת ולשתות קפה באזור הציורי של המסעדות והגסטהאוסים המקומיים... לאחר הסיור בכפר נעצור לארוחת צהריים קלה באחת האכסניות המקומיות ונהנה מהשלווה המיוחדת המאפיינת את האזור. בשעות אחר הצהריים נעלה שוב אל הג'יפני שלנו נשוב ללינה בבתי מקומיים (ב,ע)


יום 8 I יום הליכה בטבע - מפלי טאפייה – בנאגאן – בנאווי

הבוקר נפרד מהמארחים הלבביים שליוו אותנו בלילה הקודם באווירה המיוחדת כל כך ונצא למסלול הליכה היוצא מהכפר בו לנו אל מפלי טאפייה בדרך החוצה נופים ירוקים מופלאים. מהמפלים אחרי שנעצור לפיקניק שטח קצר נמשיך בהליכה לכיוון הכפר בטאד, באזורים המרהיבים של טרסות האורז ונקדיש זמן לעצירה בתצפית המרהיבה מהכפר הציורי בנאגן ממנו נמשיך בנסיעה אל המלון בבנאווי ללינה עם ההגעה וההתמקמות החוזרת במלון אותו הכרנו, נצא לעיירה לבילוי משותף ולהכרת אוכל הרחוב של האזור (ב,צ).


יום 9 I בנאווי – פמאנגה

יום נסיעה ארוך לפנינו הבוקר נעלה בדרך הארוכה חזרה אל הבירה מנילה, משך נסיעה של כ- 8 שעות שתשולב בעצירה לנקודות תצפית יפות ובעיירות וכפרים ציוריים בהם נכיר את יכולות בתי המלאכה למלאכות יד בכל מקום. לקראת ערב נגיע ללינה בפאמנגה והתארגנות להמשך המסע המיוחד שלנו באזור. (ב,ע)


יום 10 I יום רכבי שטח בהר הגעש פינטובו

יום מרתק חוויתי, כייפי ובלתי נשכח באזור הר הגעש פינטובו. בבוקר נחבור אל  רכבי השטח לנסיעה באחד האזורים הפחות מוכרים, אך עם זאת מהיפים בפיליפינים: הר הגעש פינטובו: בשנת 1991 התפרץ הר הגעש ונדמה היה כי הוא עומד להחריב את האזור כולו, אך למזלם של תושבי המקום כתוצאה מאותה התפרצות הפך האזור לאחד היפים והמרתקים באזור, לאחר נסיעה ברכבי השטח נצא למסלול הליכה יפהפה של כשעתיים דרך חצץ וולקני וסלעי באזור, בהליכה החוצה את הנהר בנקודות מעבר שונות. נבחין בתופעות הגיאולוגיות המרתקות ובעיקר מלוע הר הגעש בו נניח למי האזמרגד הירוקים לפתות אותנו בשחייה קרירה ונעימה וארוחת צהריים. לאחר הסיורים באזור נצא בנסיעה אל עיר הבירה מנילה ללינה  (ב,צ). 


יום 11 I מנילה – סיור עירוני

הבוקר נצא להכיר את עיר הבירה המרתקת של הפיליפינים, השוכנת על חופו המערבי של האי לוזון, האי הגדול והמאוכלס ביותר בארכיפלג האיים של הפיליפינים. בעיר המרתקת גרים מעל ל 16 מיליון תושבים והיא נחשבת לאחד כרכי הערים הגדולים בעולם: במסגרת הסיור האורבני נכיר את פארק ריזאל המפורסם, את העיר המיוחדת אינטראמורוס, הממוקמת בתוככי החומות העתיקות, נסייר בבית הקברות האמריקאי ונתרשם מהאנדרטה עוצרת הנשימה המורכבת מ 17,206 אבני שיש: פורט סנטיאגו. במסגרת הסיור העירוני שלנו נשתדל לחוות את מנילה המגוונת גם זו העתיקה והענייה וגם זו המודרנית והעשירה יותר (ב,ע). 


יום 12 I מנילה – פאלוואן

הבוקר נצא לאחד המקומות היפים והמרהיבים ביותר במסע המיוחד שלנו לפיליפינים, לאחר ארוחת הבוקר נחבור לטיסה שתביאנו לאל נידו, אל אזור פאלאוואן. עם ההגעה נתמקם במלון ונצא ליום טיול מיוחד באזור: תחנתנו הראשונה תהיה הלגונה הגדולה והיפה הצבועה בצבעי אזמרגד ממנה נמשיך אל הלגונה הקטנה עם קירות השיש המיוחדים, ממנה נצא בשחייה אל לגונה סודית נוספת ומיוחדת. אחרי החוויה הרטובה משהו נמשיך אל מלוננו המיוחד באי פאלוואן.

 

יום 13 I האי הליקופטר -  פאלוואן

הבוקר נצא להכיר אי נוסף, את האי הליקופטר, שמו של האי ניתן לו בשל צורתו המזכירה ממעוף הציפור את צורת ההליקופטר. לאחר הביקור באי ההליקופטר בעל רצועת החוף הארוכה והלבנה, נמשיך לביקור בחוף נסתר אליו ניתן להגיע דרך חור בצוק, ניהנה מארוחת צהריים מרעננת על אחד החופים כשבסביבתנו נוף טבעי קסום. נבקר גם באי טאליסאי ונשוב למלוננו בפאלוואן (ב,ע)


יום 14 I פאלוואן – רצועת החוף בסבאנג

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על האוטובוס ונשים פעמינו אל עבר רצועת החוף בסבאנג, במהלך הנסיעה מצפים לנו נופים מרהיבים ומראות מרתקים ואנו נעצור לתצפיות והסברים. לעת צהריים נגיע לרצועת חוף יפהיפיה, בה נתמקם במלון מיוחד, הכולל מגוון רחב של אמצעי נוחות שיהפכו את טיולנו המאורגן לחופשה מפנקת ומרגיעה. במלון נוכל ליהנות משלל מתקנים כגון בריכה גדולה, חדר ספא, חדר כושר, וכיו"ב, והרומנטיקנים שבינינו יוכלו לצאת לטיול באזור המזח.  


יום 15 I הנהר התת קרקעי פוארטו פרינססה – פאלוואן

 לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הנהר התת קרקעי פוארטו פרינססה, הנחשב לנהר התת קרקעי הארוך ביותר בעולם ולאחד הנהרות התת קרקעיים הבודדים בעולם בהם אפשר לשוט. מדובר בנהר מכוסה ביער המהווה בית גידול למינים רבים של צמחיה ובעלי חיים, הכולל מערכות אקולוגיות יוצאות דופן ההופכת אותו לבעל חשיבות מדעית רבה. בתום השייט נפנה לפעילות ריחוף במסלול אומגה מסעיר המהווה אחד משיאי היום לסיומו של יום מסעיר נשוב למלוננו להתרגעות ולארוחת ערב מלווה במוזיקה, סיום רגוע ונעים ליום מסעיר ומהנה במיוחד.


יום 16 I פאלוואן – מנילה – תל אביב

הבוקר נשכים קום, נפרד מהחופים הלבנים ונצא בטיסה אל עיר הבירה מנילה ממנה נמריא אל העיר בנגקוק בה נערוך סיבוב קניות אחרון ונשוב לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב בשעות הלילה. נחיתב ביום ה 17

bottom of page