top of page

איטליה - מסע עומק מיוחד אל חבל פולייה בקצה המגף הדרומי - הטיול של אנה - 8 ימים

מסע מופלא נוסף מבית אורורה מסעות עולמיים במסגרת המסע נצא אל כמה ממחוזותיה היותר קסומים, אך הפחות ידועים של איטליה הקלאסית: את טיולנו נפתח בעיר אלברובלו, נקיף את חצי האי אוטרנטו, נעלה על חומותיה של עיר הנמל העתיקה אוטרנטו. משם נמשיך אל העיר הבארוקית לצ'ה, נמשיך צפונה אל טארנטו. נבקר בעיר מגורי הסלע הנודעת מאטרה ונשוט במערת הנטיפים בפרטוזה. נחצה את דרום איטליה לרוחבה מערבה ונבקר בעתיקות המרהיבות של העיר היוונית – רומית פאסטום. ניסע לאורכו של מפרץ פוליקאסטרו הציורי ונעלה אל הגוש ההרי הגדול של הסילה, בסיום הטיול נגיע אל ראג'יו די קאלבריה, נוכח פני סיציליה. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – בארי

נצא בטיסת ערב ישירה של חברת ריאן אייר אל בארי. בהגיענו נשאר ללון את שלושת הלילות הבאים בעיר בארי היפה. לינה בבארי.


יום 2 I בארי – אלברובלו - פוליניאנו א מארה – בארי

הבוקר נספיק עוד לסייר בבארי היפה: נצא לסיור בעיר העתיקה ונבקר בכנסיית ניקולאוס הקדוש ובמבצר שבנה הקיסר פרידריך השני. מכאן נעזוב את בארי אליה נשוב בשעות הערב ונצא לסיור בארץ הטרולי, המאופיינים ב מבני האבן הלבנים המיוחדים, אלברובלו משמשת כבירתם, וזו אחת מנקודות הציון החשובות במסגרת טיול מאורגן לדרום איטליה. נקדיש את כל הבוקר לסיור בעיר מופלאה זו ועינינו לא תשבענה מהמראות המרהיבים. בשעות הצהריים ניסע לפוליניאנו א מארה, השוכנת על מצוק מרשים המשקיף על חופי הים התכולים והצלולים. נסקור את שער העיר העתיק, את כיכר ויטוריו עמנואלה השני, לא נוותר על השמעת השיר וולארה של בן העיר דומניקו מודונין ונשוב אל העיר בארי ללינת לילה נוספת בעיר אותה הספקנו להכיר ולאהוב.

יום 3 I בארי – מאטאראה – מערת הנטיפים בפרטוזה – בארי

היום נשים פעמינו אל העיר מאטרה. עיר מגורי הסלע המפורסמת. במשך אלפי שנים חצבו תושבי האזור את מגוריהם בסלע הרך במדרונות הרובע התלול סאסי. נשוטט ברובע ונצפה במגורי האנשים, בכנסיות ובסמטאות המתפתלות מכאן נמשיך בדרכנו החוצה את דרום איטליה ונגיע אל מערת הנטיפים "גרוטה דל אנג'לו בפרטוזה". נצא לשיט במערת נטיפים יפה זו בה לא נעדרת גם 'הנקודה הישראלית'. בדרכנו חזרה על העיר בארי נבקר (אם יתאפשר) באלטמורה, הנמצאת בלב איזור המישורים הגרניים של המורג'ה, המהווים קרקע פוריה לגידולי דגנים. לאחר הסיורים נשוב ללינה נוספת בעיר בארי


יום 4 I בארי – אוסטוני – לצ'ה

הבוקר ניסע אל העיר אוסטוני, העיר הלבנה המשמשת כאחת הדוגמאות המובהקות לערים הלבנות של חבל פוליה. ממנה נשקפים אלפי עצי זיתים הנשפכים אל האוקיינוס האטלנטי לאחר סיור במרכז העיר ובסמטאותיה נבקר (אם יתאפשר) במאסריה אופיינית לפוליה, אחת החוות העתיקות שמנקדות אל כל מרחבי חבל פולייה ונמשיך אל העיר לצ'ה, פירנצה של הדרום'. במאה ה-17 נבנתה העיר בסגנון בארוק מרהיב השולט עד היום ברחובותיה. נסייר בכיכר הדואומו (הקתדרלה) ובכיכר אורונציו, הקדוש הפטרון של העיר, ונתפעל מכנסיית סנטה קרוצ'ה, הנחשבת ליפה בכנסיות דרום איטליה. לינה בלצ'ה.


יום 5 I לצ'ה ואוטורנטו

בבוקר נמשיך ונסייר בעיר לצ'ה וממנה ניסע אל עיר הנמל הקטנה אוטרנטו, היושבת לחופו של המקום הצר ביותר בים האדריאטי. מכאן יצאו חלק ממסעי הצלב בדרכם לארץ הקודש. נעלה אל העיר העתיקה ונבקר בקתדרלה שכל רצפתה פסיפס נורמני מרהיב מן המאה ה-12 ונסיים בשיטוט על חומותיה. אחרי שנתענג על כוס קפה וגלידה מקומית משובחת נמשיך אל ביקור במחנות העקורים בהם שהו ניצולים יהודיים שהגיעו מרחבי אירופה לאחר מלחמת העולם השנייה ונשמע את סיפורם המרגש. מכאן נמשיך אל עיירת החוף מריה די לאוקה, היושבת ב"שפיץ" של המגף, נסייר בעיר שגם לה סיפור היסטורי ציוני מרגש ונמשיך אל סנטה מריה אל בניו, שם נתרשם מהווילות היפהפיות ששימשו כ"מחנות עקורים" לאחר המלחמה ונסייר במוזיאון המספר את סיפור עלייתם. לאחר הסיורים נשוב ללצ'ה ללינה. לינה בלצ'ה.


יום 6 I לצ'ה – קסטל דל מונטה – סן ג'ובאני רוטונדו – וייסטה

הבוקר נצא בנסיעה צפונה נגיע אל "המבצר שעל ההר" או בשמו האיטלקי: קסטל דל מונטה, אחד ממפעלי הבנייה העצומים של פרידריך השני, מבנה מתומן עם שמונה מגדלים הממוקם במקום מרוחק ממרכז העיר ועד עצם היום הזה לא ברורה הסיבה לבנייתנו. מכאן ננוע צפונה אל אזור גארנגו המכונה "הדורבן" של איטליה, כאן נבקר בעיירה סן ג'ובאני רוטונדו, עיר המשמשת כאתר עלייה לרגל למילוני מאמינים נוצריים בזכות פועלו של נזיר פרנציסקני שנשמע את סיפורו המעניין. נכנס אל הכנסייה המרהיבה ונשאר ללון באזור וייסטה.


יום 7 I וייסטה – שייט בחופי גרגארנו – פורסטה אומברה – סנט אנ'לו – טראני

הבוקר יתחיל בשייט נפלא לאורך חופי הגרגראנו (כמובן אם תנאי הים יאפשרו זאת) נשוט בין המערות והנקרות שנוצרו על ידי גלי הים במצוקים הלבנים של האזור. נתלהב מהמים המשתקפים במערות באור כחול – טורקיז, השתקפויות היוצרות משחקי אור וצל מרהיבים שהעניקו יחד עם תצורות הסלע שמות שונים למערות שבאזור. מכאן נמשיך לפורסטה אומברה, אחד היערות הקדמוניים היחידים שנותרו באיטליה כולה ונצא למסלול הליכה לא קשה וקצר ביער העבות. ולסיום נקנח במונטה סנט אנג'לו, עיירה ציורית, שם על פי המסורת המקומית התגלה שר המלאכים, מיכאל בכבודו ובעצמו. לינה באזור טראני.


יום 8 I טראני – בארי – תל אביב

את יומנו האחרון במסע בחבל פולייה נפתח בביקור בעיר טראני, עיירת דייגים השוכנת לחופו של מפרץ יפיפה. נראה את הקתדרלה הרומנסקית הנפלאה ליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה, נבקר במה שהיה פעם הרובע היהודי ונלמד אודות יהדות פוליה, שטראני הייתה אחד ממרכזיה. בתום ביקורנו ניסע לשדה התעופה של בארי לטיסה חזרה ארצה.


*ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות, מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.


bottom of page