top of page

איטליה - מסע עומק מרתק בחלק הדרומי של המגף - כולל חופי האמלפי - הטיול של רותי - 12 יום

הפעם נצא אל כמה ממחוזותיה היותר קסומים, אך הפחות ידועים של איטליה הקלאסית: את טיולנו נפתח בעיר אלברובלו, נקיף את חצי האי אוטרנטו, נעלה על חומותיה של עיר הנמל העתיקה אוטרנטו. משם נמשיך אל העיר הבארוקית לצ'ה, נמשיך צפונה אל טארנטו. נבקר בעיר מגורי הסלע הנודעת מאטרה ונשוט במערת הנטיפים בפרטוזה. נחצה את דרום איטליה לרוחבה מערבה ונבקר בעתיקות המרהיבות של העיר היוונית – רומית פאסטום. ניסע לאורכו של מפרץ פוליקאסטרו הציורי ונעלה אל הגוש ההרי הגדול של הסילה, בסיום הטיול נגיע אל ראג'יו די קאלבריה, נוכח פני סיציליה. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א- רומא מבארי לאלברובלו

נצא בטיסת אליטליה לרומא ובטיסת המשך אל בארי. בהגיענו נצא לסיור בעיר העתיקה ונבקר בכנסיית ניקולאוס הקדוש ובמבצר שבנה הקיסר פרידריך השני. בתום הסיור ניסע אל אלברובלו ללינה.


יום 2 I אלברובלו ואוסטוני

הננו נמצאים בארץ הטרולי, המאופיינים במבני האבן הלבנים המיוחדים, אלברובלו משמשת כבירתם, וזו אחת מנקודות הציון החשובות במסגרת טיול מאורגן לדרום איטליה. נקדיש את כל הבוקר לסיור בעיר מופלאה זו ועינינו לא תשבענה מהמראות המרהיבים. בשעות הצהריים ניסע אל העיר אוסטוני, העיר הלבנה המשמשת כאחת הדוגמאות המובהקות לערים הלבנות של חבל פוליה. לאחר סיור במרכז העיר ובסמטאותיה נמשיך אל לצ'ה בה נלון.


יום 3 I לצ'ה ואוטרנטו

בבוקר נצא לסיור בלצ'ה, 'פירנצה של הדרום'. במאה ה-17 נבנתה העיר בסגנון בארוק מרהיב השולט עד היום ברחובותיה. נסייר בכיכר הדואומו (הקתדרלה) ובכיכר אורונציו, הקדוש הפטרון של העיר, ונתפעל מכנסיית סנטה קרוצ'ה, הנחשבת ליפה בכנסיות דרום איטליה. בשעות הצהרים ניסע אל עיר הנמל הקטנה אוטרנטו היושבת לחופו של המקום הצר ביותר בים האדריאטי. מכאן יצאו חלק ממסעי הצלב בדרכם לארץ הקודש. נעלה אל העיר העתיקה ונבקר בקתדרלה שכל רצפתה פסיפס נורמני מרהיב מן המאה ה-12 ונסיים בשיטוט על חומותיה. לינה באוטרנטו.


יום 4 I חצי האי סאלנטו

נצא להקפת חצי האי סאלנטו, 'העקב של איטליה', ניסע דרומה בכביש יפה נוף על המצוק של רמת פוליה הצונח אל הים בין מטעי זיתים נרחבים. בשעות הצהרים נגיע אל העיר גאליפולי בה נעצור לסיור קצר ולטעימה במסעדותיה. דרכנו צפונה עוברת באזורים ירוקים עתירי כרמים שם ניכנס לביקור באחד היקבים. לקראת ערב נגיע לעיר הנמל הגדולה טאראנטו בה נלון.


יום 5 I מאטרה ומערת הנטיפים בפרטוזה

נשים פעמינו מערבה ונגיע אל מאטרה עיר מגורי הסלע המפורסמת. במשך אלפי שנים חצבו תושבי האזור את מגוריהם בסלע הרך במדרונות הרובע התלול סאסי. נשוטט ברובע ונצפה במגורי האנשים, בכנסיות ובסמטאות המתפתלות מכאן נמשיך בדרכנו החוצה את דרום איטליה ונגיע אל מערת הנטיפים "גרוטה דל אנג'לו בפרטוזה". נצא לשיט במערת נטיפים יפה זו בה לא נעדרת גם 'הנקודה הישראלית'. לעת ערב נגיע ללינה בסלרנו על חופה המערבי של איטליה.


יום 6 I האי קאפרי וחצי האי אמלפי

הבוקר נשכים קום ונצא אל האי קאפרי, האי בו בחרו עשירי המדינה להקים אחוזות ענק הצופות אל החוף האמלפיני המרהיב. בשעות הבוקר נצא לשייט אל האי.. נטפס במעלה אל העיירה הציורית אנה קאפרי ממנה נשקף נוף קסום של מי המפרץ הכחולים. (השייט למערה הכחולה אינו כלול בתכנית מאחר ופעמים רבות הוא מתבטל ללא התראה מוקדמת – במידה והזמן יאפשר נצא לשוט אל המערה הכחולה ונשלם על כך במקום). לאחר זמן לצהריים ניקח את המעבורת שוב ונצא לסקור את החוף האמלפיני המופלא בדרך חוף הררית, הנחשבת ליפה באיטליה. ניסע לרגלי ההרים עטורי היערות הירוקים הנופלים בתלילות אל המפרצים הכחולים. נטייל ברחובות סורנטו היפה, נעצור לתצפית נהדרת אל העיירה הציורית פוזיטנו, ונמשיך לאורך החוף המפורץ שהוכרז על ידי אונסקו כאתר שימור מורשת עולמית, עד הגיענו אל עיירת החוף אמלפי, על שמה נקרא קו החוף המפורסם. אולי נזכה לטעום את הלימונים הנחשבים לטעימים ביותר בעולם


יום 7 I פומפי, הר הווזוב והרקלנאום

עם בוקר נצא לביקור בעיר הרומית הגדולה פומפי - שנקברה תחת זרימת הלבה בתאריך: 24 באוגוסט שנת 79 לספירה. השרידים נחשפים באיטיות בשנים האחרונות, ומדי פעם נפתחים חלקים נוספים לביקור. נבקר ברובעים השונים ונעמוד על מאפייני ההתיישבות העירונית לפני 2000 שנים. אם יתאפשר מבחינת מזג אוויר, נעפיל למרומי ההר שממנו פרצה הלבה שכיסתה חבל ארץ ניכר-וזוב. תחנתנו האחרונה ביום זה (באם יוותר זמן), ביקור בעיירה הרקולנאום שנקברה גם היא תחת זרם הלבה. נחזור לסלרנו ללינה


יום 8 I מפייסטום למאראטיאה

נקדיש את הבוקר כולו לסיור בעתיקות העיר היוונית-רומית פייסטום. שלושה מקדשים שרדו בה ומקדש נפטון נחשב לדוגמה המושלמת ביותר למקדש דורי בעולם ההלני. לאחר שנשלים את סיורנו באתר ניכנס למוזיאון ונראה את ציורי הקברים המפורסמים שנמצאו בפייסטום ובסביבתה. נסיעת אחה"צ ארוכה תביא אותנו אל מפרץ פולקיאסאטרו, כחול המים שהרי באזיליקאטה היורדים אליו יוצרים לו תפאורה ציורית. נלון בעיר הנופש מאראטיאה.


יום 9 I אל הגוש ההררי של הסילה

בבוקר נעלה ברכבנו אל מונטה ביאג'ו, לתצפית יפהפייה על מפרץ פוליקאסטרו ולאחר מכן ניסע לאורכו עד העיירה פאולה. כאן ניפרד מן החוף ונעלה אל העיר הגדולה קוזנצה ממנה נמשיך לעלות אל הסילה, גוש הררי עתיר יערות ואגמים הנמצא בצפונה של קאלאבריה. נגיע אל אגם צ'צ'יטה ונבקר במרכז המבקרים של הפארק הלאומי של הסילה. לאחר מכן נצא לשיטוט ביער המקיף את מרכז המבקרים. נלון בעיירה לוריקה על שפת אגם ארבו.


יום 10 I הפארק הלאומי של הסילה

יום שלם נקדיש לסיורים באזור הסילה על נופיו ויישוביו המיוחדים, אזור זה מהווה אחד משיאיו של טיול מאורגן לדרום איטליה. ניסע לעיר סנטה סברינה היושבת בראש גבעה נישאה ונבקר במבצר הגדול שבה ובארמון הבישוף. נמשיך אל סן ג'ובאני אין פיורה, העיר המרכזית בסילה. נבקר במוזיאון ונלמד על תעסוקתם ואורחות חייהם של יושבי האזור. בתום הסיור נחזור אל מלוננו בלוריקה, על שפת האגם השקט.


יום 11 I האנוסים בקאלאבריה

נצא בבוקר אל חלקו הדרומי של פארק הסילה ושוב תעבור דרכנו בין יערות צפופים ואגמים, בדרכים צרות ומפותלות. מגמת פנינו היא העיר ניקאסטרו. כאן נסייר ברובע היהודי של ניקאסטרו ונמשיך אל ביתה בעיירה סראסטרטה, שם נשמע על הפעולות האינטנסיביות הנעשות להחזרת אנוסי קאלאבריה אל היהדות. נסיעה ארוכה לאורך הים הטירני תביא אותנו אל רג'ו די-קאלבריה אל מול פני סיציליה. נתמקם במלון הצופה אל מיצר מסינה והר אתנה, לערב אחרון בטיול.


יום 12 I רג'ו די- קאלאבריה – רומא – תל-אביב

נפתח את הבוקר בשיטוט על הטיילת של רג'ו שעליה אמר הסופר האיטלקי גבריאל ד'אנונציו שהיא מהווה את הקילומטר היפה ביותר באיטליה. נמשיך בסיור ברחובותיה של העיר שנהרסה ברעש אדמה כבד ב-1908 ולאחר מכן נבנתה לתלפיות. בתום הסיור ניכנס לבקר במוזיאון הארכיאולוגי של העיר האוצר בתוכו את פסלי הברונזה היווניים המפורסמים של 'הלוחמים'. בשעות הצהרים ניסע אל כפר הרפאים פנטדאטילו השוכן במקום יפה נוף, אשר תושביו עזבו אותו מפחד רעש אדמה מתקרב ולא שבו אליו יותר. טיסת ערב תביא אותנו מרג'ו אל רומא ממנה נמשיך בטיסת לילה לתל-אביב.


  • מסלול מיוחד זה נכתב במיוחד בעבור חבורת רותי ענבר - איתם יצאנו למגוון מסעות מרתקים ברחבי העולם.

  • ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיולbottom of page