top of page

איטליה - מסע עומק מיוחד אל האיים קורסיקה וסרדיניה - הטיול של רמי - 9 ימים

קורסיקה וסרדיניה הם שני איים יפהפיים הממוקמים בים התיכון. הם מצטיינים ביופיים הטבעי, בתרבותם העשירה ובהיסטוריה המרתקת שלהם. האי קורסיקה שנמצא מאות בשנים תחת שליטתה של הרפובליקה הצרפתית הוא אי הררי עם חופים מדהימים, יערות עבותים ועיירות ציוריות. היא ידועה גם בזכות המורשת שלה כאי טריטוריאלי, עם היסטוריה של מאבק לעצמאות. ואילו האי סרדיניה, הקטן מעט יותר וזה שנמצא תחת שליטתה של רפובליקת איטליה הוא אי הידוע בחופיו החוליים הלבנים, במפרצים המבודדים ובעיירות הדייגים הציוריות שלו. סרדיניה היא גם ביתם של מספר אתרים היסטוריים, כולל מבנים קדומים שנבנו על ידי תרבויות קדומות. אנו מזמינים אתכם להצטרף למסע ייחודי של איים ואנשים מרתקים, תרבויות וסיפורים היסטוריים מעניינים ושילוב קולינארי מופלא של שני המטבחים הטובים באירופה: איטליה וצרפת.


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - רומא- אלגרו (סרדיניה)

נמריא מנתב"ג לרומא ובטיסת המשך נגיע לאלגרו, עיר חוף מעניינת על חופו של האי סרדיניה. אלגרו משמרת עד עצם היום הזה בחלקה העתיק סמטאות אבן ובתים בסגנון בנייה עתיק וכל חלקה העתיק מוקף בחומה עבה הפתוחה בדרך הים בלבד. אלגרו היא גם עיר מודרנית בה חיים מרבית מתושבי העיר, לאחר הנחיתה בעיר העתיקה של אלגרו נצא לביקור בעיר העתיקה ככל שיותיר לנו הזמן ונערוך הכרות ראשונית עם טיילת החומות של העיר. לינה באלגרו. 


יום 2 I אלגרו – סאסארי

הבוקר נמשיך להכיר את אלגרו ואת העיר העתיקה שלה: נחלוק כבוד למריה הקדושה בקתדראלה המוקדשת לשמה. נכיר גם את סיפורה היהודי של העיר ב"מגדל היהודים", עדות חיה לקהילה יהודית ומשגשגת באי אשר פרחה כאן במשך מאות שנים ונכיר גם את הנמל העתיק של העיר. מכאן נמשיך בנסיעה לכיוון העיר סאסארי, העיר השנייה בגודלה באי: במסגרת סיורנו בסאסארי נכיר את העיר, נבקר במוזיאון הארכיאולוגי בו עדויות ושרידים היסטוריים שנאספו מרחבי האי כולו המעידים על התיישבות קדומת שנים באזור. ולקינוח נבקר בכנסייה המיוחדת: "השילוש הקדוש", שבנייתה הושלמה במהלך המאה ה 11 והיא עוצבה על ידי אדריכל ממילנו הרחוקה. לקראת ערב נשוב לאלגרו היפה ללינה.  


יום 3 I שייט לאי קורסיקה (צרפת) – פיליטוסה – אג'קסיו 

הבוקר נעזוב את אלגרו היפה ונצא בנסיעה לנמל העיר סנטה טרזה דה גלורה, בה נעלה על מעבורת החוצה את המצר לכיוון סן בונפציו שבקורסיקה. נמל העגינה אליו נגיע בשעת צהריים נמצא למרגלות העיר ואותו מעטרים שני קירות אבן גיר גדולים. תחנת הביקור הראשונה שלנו בקורסיקה תהיה בעיר העתיקה סרטיין, השומרת על צביונה יוצא הדופן מימי הביניים. מכאן נמשיך לביקור בפארק הפרהיסטורי פליטוסה, בו נחשפו עמודי אבן ניצבים, עליהם גולפו דמויות בני אדם. לצד עמודי האבן נחשפו שרידי מגורים של אוכלוסייה מלפני כעשרת אלפים שנים. לקראת ערב נגיע לאג'קסיו בירתה של קורסיקה והעיר בה נולד נפוליאון בונפרטה. בה נאכל ארוחת ערב ונבלה את הלילה.


יום 4 I אג'קסיו- לה-קלנק

את תחילת היום נקדיש להיכרות עם אג'קסיו, הבירה הקורסיקאית: נשוטט בין הדוכנים הססגוניים של השוק המקומי, נסייר בכיכרות העיר ונבקר בבית בו נולד נפוליאון בונאפרטה. אחרי הצהרים נצא ניסע לאורך  החוף המערבי של האי, נעצור ונלך לאורך מצוקי הגרניט המרכיבים את הנוף ויוצרים הרים משוננים ויער אורנים בני מאות בשנים. אם הזמן יאפשר נרד לביקור בעיירה פורטו המשמשת נמל לדייגים.  לקראת ערב נחזור לאג'קסיו ללינה.


יום 5 I קורטה- קניון רסטוניקה- סן בוניפציו

הבוקר  ניסע בדרך הררית העוברת בשמורת הטבע ווזוונה, בואכה העיר קורטה, בה הונף נס המרד לעצמאות קורסיקה, טרום המהפכה הצרפתית. נסייר בסמטאות העיר היפה, נבקר במוזיאון העירוני ודרכו נעלה למצודה התלויה על שן סלע. ממנה נצפה על העיר וסביבותיה. לא נוותר על סיור בסמטאות העיר בעזרת רכבת ננסית היכולה לנסוע ברחובות הצרים של העיר. נצא לבקר בקניון רסטוניקה העשיר באורנים ונטייל לאורך המים הגועשים. לקראת הצהרים נצא מהעיר ונתפתל בדרכי ההרים היפות ולקראת ערב נגיע לסן-בונפציו, היושבת על מצוקי גיר מעל למפרץ היפה. נטייל ברחובות העיר בין בתיה הניצבים כאן מימי הביניים. נלון באזור סן בוניפציו.


יום 6 I שייט חזרה לסרדיניה - הארכיפלג מדלנה - חוף האיזמרגד

הבוקר נעלה שוב על מעבורת שתעביר אותנו חזרה לסרדיניה. נבקר באחד מהדולמנים הייחודיים הקרויים "טומבה דה ג'יגנטי" ליד ארזקנה. מהמעגן בפלאו נשוט לארכיפלג מדלנה, המשמש כשמורת טבע בין מפרצי הטורקיז. נבקר באחוזה בה גר ונקבר גיבור איחוד איטליה – גריבלדי. נשוב לפלאו ממנה נמשיך לאזור החוף היפה של קוסטה אסמרלדה, המכונה גם חוף האיזמרגד. לאורכו בנו איילי ההון אחוזות לנופש בימות הקיץ. נלון באזור פוני.


יום 7 I סרה –אורה - חבל בארבג'יה

מאולביה נצא דרומה ונבקר בסרה-אורה, במבנים המכונים בשם "קברי הענקים". נעלה לחבל הארץ הפראי בארבג'יו, שהיה ידוע מהתקופה הרומית כאזור פרוע שהתנועה בו מסוכנת. כאן חיו שבטים שלא קיבלו את עול הכובשים ומרדו ללא הרף בשלטון המרכזי. נבקר בכפר אורגסלו, שעל קירות בתיו מצוירים סיסמאות וציורים בעלי משמעות פוליטית וחברתית. נמשיך ונבקר בכפר ממוידה בו מצוי מוזיאון המסכות הים-תיכוני המעניין. נלון  בעיירה פוני.   


יום 8 I ברומיני – סו-נורקסי - קליארי - הקצה הדרומי של האי

ניסע בדרך נוף הררית, בין כפרים המשמרים מסורות קדומות של מלחמות בשלטון ושמירה על הכבוד המשפחתי. נגיע לכפר ברומיני, בו נחשף מבנה אבן גדול ומרשים סו-נורקסי, תהיה זו הזדמנות להתרשם ולנסות להבין את התופעה הייחודית רק לאי סרדיניה - "התרבות הנוראגית". אלפי מבנים כגון אלו מפוזרים באי, ובתוכם נמצאו מבני מגורים ובהם כלי מתכת מעובדים ברמה גבוהה, ראשיתם באלף השני לפני הספירה ואחדים המשיכו לתפקד עד התקופה הרומית. נמשיך ללינה בקליארי ללילה אחרון.


יום 9 I קליארי- נורה- ת"א.

עם בוקר נבקר בעיר הגדולה – קליירי, הבנויה על שבע גבעות (בדומה לערים רומא, איסטנבול וליסבון). העיר העתיקה השתרעה על גבעה בראשה נבנה המבצר שהגן על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). את סיורינו נתחיל במצודת העיר בה נמצא המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי. נסייר בעיר העתיקה ובשרידי בית הכנסת, שהפך לכנסייה. בצהרים ניסע לנורה, האתר העתיק בו נמצאו שרידים פניקיים וכתובת מעניינת בשפה הפניקית (עברית עתיקה). אחרי הצהרים נחזור לעיר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה, בדרכנו חזרה הביתה.


* יתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. 

 


bottom of page