top of page

אירלנד - מסע עומק מקיף אל ארץ האיזמרגד -הטיול של רותי - 11 יום

אירלנד, ארץ האזמרגד, נחשבת בעיני רבים לאחת היפות והמעניינות ביותר באירופה: ארץ ירוקה טובלת במים עם היסטוריה עשירה, טירות עתיקות, סיפורי ענקים, שליטים וגיבורים. תושביה הלבביים מקבלים את המטיילים הפוקדים את המדינה במאור פנים וחיוך לבבי. מדינה של איכרים מסבירים פנים ונופים עוצרי נשימה מכל עבר – מצוקים, אגמים, עמקים ולמעלה מחמישים גוונים של ירוק במדינה שמחה עשירה באינסוף פאבים ומוסיקה קצבית המתנגנת בכל מקום. אירלנד היא שילוב קסום בין מחוזות נידחים ומופלאים בהם חבויים כפרים ציוריים ומצודות מימי הביניים בתוך נופים פסטוראליים, יחד עם מרכזי תרבות הומים וערים יפהפיות. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – דבלין

יציאה מתל אביב וטיסה דרך יעד ביניים אל דבלין, בירת אירלנד. משדה התעופה, נסע לצד נהר הליפי השחור הזורם במרכז העיר דבלין אל ארוחת הערב במלון/ מסעדה סמוכה. לינה במרכז העיר דבלין


יום 2 I דבלין

את חלקו הראשון של היום נפתח בסיור עירוני ברחובותיה של דבלין; נאמר בוקר טוב לעלמה הדבלינאית החשובה ביותר, שהפכה להמנון הלא רשמי של אירלנד; מיס מולי מאלון. לצד בניינים ותיקים וחדשים נרד במורד רחוב ויקלו וקילדר אל הרחוב המרכזי – גרפתון, בירת האופנה האירית המקומית. נעלה אל קולג' טריניטי לסיור בין הבניינים החשובים ונכנס אל ספריית הקולג' העתיקה שבה מוצגת תערוכת האוצר הלאומי של אירלנד – ספר הקלס. אחד מהמחזות המרהיבים ביותר שיש לאירלנד להציע. נתפזר להפסקת צהריים קלה ולאחריה נעלה יחד לרגל אל מרכזה התיירותי החשוב של דבלין – מרכז המבקרים של מבשלת גינס. יחד, נסייר במקום, נמזוג פיינט גינס מנקודת התצפית היפה המשתקפת מגג הבניין הגבוה על דבלין. נלמד על תהליך בישול הבירה ועל מקומה של משפחת גינס החשובה – לא רק לשיאי גינס אלא למשפחת האומה האירית כולה. מכאן נשוב אל המלון ונצא יחד לארוחת ערב בדבלין. (במידה ויהיו מספר מתעניינים מספיק נוכל לצאת יחד למופע פולקלור משולב בארוחת ערב).

יום 3 I דאבלין – שמורת וויקלו – קילקני

הבוקר נעזוב את הנוף האורבני ונצא לנוף הירקרק של שמורת ויקלו. לצד המפל הגבוה ביותר באירלנד מפל פאוארסקורט נתכנס למעגל נשים במרחבי השמורה, שם בשמורה, נבקר בנקודות התצפית המיוחדות של שמורת ויקלו ובאחוזת פאוורסקורט המפורסמת. נבקר בגנים היפים ביותר באירלנד שעוצבו בהשראת גני ורסאי הצרפתיים ושונברון האוסטרים, הכוללים גם גנים בסגנונות יפניים ואיטלקיים ובמזרקת טריטון שבמרכזה. הגנים משתרעים על שטחי האחוזה ומשקיפים להר הסוכר של וויקלו. המתחם הגדול אוצר בתוכו גם בית קברות לחיות ומגדל פפרפוט (פלפליה). מכאן נמשיך אל העיר קילקני ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I קילקני – קוב – קילארני

הבוקר נתחיל בהכרות עם העיר קילקני, השומרת על אופי ימי הביניים הוותיק שלה, עומד משכן משפחת בטלר'ס המיוחסת משפחת מתיישבים נורמנים שהתיישבו במאה ה-12 בקילקני ועדות לחייהם נותר לימנו – באחוזת קילקני המדהימה. נצא לסיור מודרך באחוזת קילקני בה משמרים במלאכת מחשבת את האווירה, הריהוט והסיפורים ההיסטוריים של המקום. מכאן נמשיך אל יום טיול מרתק: נבקר במוזיאון המספר על שרשרת ההגירה הגדולה מאירלנד במאות ה19 וה 20. הרוב המוחלט של המהגרים אל העולם החדש עשו זאת מנמל זה. במוזיאון נשמע גם את סיפור האנייה המפורסמת טיאניק, אשר יצאה מנמל זה בשנת 1912. מכאן נמשיך לתצפית על מצודת בלארני, (הטיפוס אל המצודה קשה מאוד וכרוך בעליית מדרגות רבות על כן נסתפק בביקור מחוץ למבנה) מצודה יפה מהמאה ה 15. בזמן שהתפנה לנו מביקור במצודת בלארני ננסה לשילוב ביקור קצר בעיר קורק בדרך, לאחר יום הסיורים המעניין נמשיך בנסיעה לקילארני ללינה וארוחת ערב.


יום 5 I יום טיול בטבעת קרי

הבוקר נצא ליום טיול יפהפה באזור שנחשב לאחד מאזורי הטבע היפים ביותר במדינה: טבעת קרי, דרך נופית יפה שאותה עוטפים סיפורים ואגדות על התרבות המקומית בין רכס הרי מקילי – קאדי – ריקס לבין המפרץ האטלנטי את הבוקר נפתח בסיור בעיירה קילורגלין, בה מוכתר מדי שנה התיש המקומי כ"מלך פוק" שלכבודו נערך אף פסטיבל מיוחד. מכאן נמשיך לאורך הגדה הדרומית של מפרץ דינגל אל חוות אימון כלבי רועים, בה נלמד כיצד מאלפים את כלבי הבורדר קולי החביבים במשימתם החשובה להנחות את הכבשים באזורים ההרריים. לאחר שנכיר את מלאכת הרעייה נמשיך אל העיירה ווטרוויל השוכנת על האוקיינוס ונראה את פסלו של אחד המבקרים האהובים באזור צ'ארלי צ'פלין. לאחר הסיור באזור נשוב אל אזור קילארני ונכנס אל שמורת הטבע היפה קילארני בה נחפש בדרכנו אל מפל טורק איילים יפנים ואיילים אדומים ביער הירקרק – קינוח יפהפה ליום מדהים. לינה וארוחת ערב בקילארני.


יום 6 I אדייר – צוקי מוהר – גלוואי

הבוק נצא בנסיעה מזרחה אל אחת העיירות היפות במדינה אדייר, בה גגות בתיה עשויים מקש ויש הרואים בה ככפר היפה ביותר באירלנד. מכאן נמשיך אל העיר לימריק, בה נבקר בבורסת תפוחי האדמה, מצודת המלך ג'והן וכן את סלע ההסכם מהמאה ה 17 (מסיבות בטיחותיות ואחוז תושבים גבוה של מוסלמים נדלג על כניסה אל העיירה לימריק, בה פחות נעים לישראלים לסייר בימים אלו), לאחר הסיורים בעיר נמשיך אל צוקי מוהר המרשימים והדרמטיים שנדמה ו"צונחים" מטה אל עבר האוקיינוס מגובה של 160 מטרים. , ''צוקי השיגעון''. צוקים אלו מוכרים בקולנוע מהארי פוטר ומהנסיכה הקסומה (תלוי מאיזה דור אתם) ופה נלמד על היווצרות הצוקים – על עברם ועל עתידם. לאחר הסיורים באזור נמשיך אל העיר גלוואי, השוכנת על מפרץ יפהפה ועליה נכתבו שירים רבים. לינה וארוחת ערב בגלוואי.


יום 7 I גלוואי - שמורת קונמרה – ווסטפורט

הבוקר נצא להכיר את חבל קונמארה היפה: תחילת סיורנו תהיה בעיר גלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח למרכז תוסס ועיר אוניברסיטאית: במסגרת סיורנו נכיר את סמטאות העיר התיקה, נכיר את כיכר איירה הציורית, את מצודת לינץ' וכן את כנסיית סנט ניקולאס בה על פי האגדה נשא כריסטופר קולומבוס תפילה טרם צאתו להפלגה לגילוי אמריקה. מכאן נמשיך אל שמורת הטבע קונמארה השוכנת בקצה של אירופה, על חופה המערבי של אירלנד – נסייר בנופים הפראיים, ההרים, המפרצים, הנחלים העיירות הקסומות והאגמים. נבקר במנזר/אחוזת קילמור – בית עשירים יפהפה שהפך למנזר ועד לפני מספר שנים שימש כבית ספר לבנות. לאחר הסיורים בחבל הארץ היפהפה נמשיך בנסיעה בדרך המערבית אל ווסטפורט ללינה וארוחת ערב.


יום 8 I ווסטפורט – צפון אירלנד – לונדונדרי

יום נסיעה ארוך לפנינו, לאחר ארוחת הבוקר נמשיך אל צפון אירלנד הבריטית. בדרכנו אנו יוצאים מהרפובליקה האירית אל צפון אירלנד הבריטית, כאן נבקר בפארק הפולקלור האירי-אמריקני בו נלמד על הגירתם של 250,000 אירים-סקוטים לעולם החדש… מכאן לא ארוכה הדרך לעירו של “דני בוי” – דרי, הנקראת בפי האנגלים לונדונדרי. זוהי אחת הערים שבהם התרחשו לא מעט מאורעות כנגד השליט האנגלי. נלך על חומות העיר העתיקה ונבין את משמעות העימות העירוני בין הקתולים לאנגליקנים. ארוחת ערב ולינה באזור לונדונדרי.


יום 9 I לונדונדרי – מבשלת הוויסקי בושמילס - בלפאסט

אין כמו לפתוח את הבוקר עם כוס וויסקי טובה כי לאחר ארוחת הבוקר נצא למבשלת הויסקי בושמילס. משם נמשיך לביקור באתר הטבע הנהדר של “סוללת הענקים”, אולי האתר המרשים ביותר באירלנד… חוף שלם המורכב ממשושים שמקורם בפעילות געשית שנמהלה במי ים ויצרה מראה מיוחד במינו בחופו הצפוני של מחוז אנטרים. נמשיך אל הגשר התלוי בקאריק-א-ריד בין מים לשמיים, ונדרים בדרך מרהיבה אל בלפאסט – בירת הטריטוריה הבריטית שבאירלנד. נערוך סיור היכרות קצר בעיר ומשם נסור למלוננו.

יום 10 I בלפאסט – דבלין

את היום נקדיש לסיור בבלפאסט ואתריה המעניינים: נסייר בין אתרי העיר, נראה את בניין העירייה ולידו פסלה של המלכה ויקטוריה, מוקף מכל כיוון במדשאות ופסלים, נמשיך אל כיכר דוניגול שמסביבו ממוקמים בתי הקפה האופנתיים ביותר של העיר, נבקר בקתדרלת סנט אן המרשימה ולאחריה נגיע למרגלות מגדל השעון של בלפאסט, כאן תוכלו להתפעל ממגדל שעון ענק דמוי הביג-בן בלונדון, הנוטה מעט על צדו. לסיומו של טיול, ניסע לביקור באתר “ברו נא בוין” – ארמון הבוין. המקום נחשב כ”מונומט הלאומי של אירלנד” והוגדר על ידי האו”ם כ”ריכוז החשוב ביותר של אמנות פרהיסטורית באירופה”! זה הוא אתר חובה למטייל באירלנד. נבקר במרכז המבקרים ובאתר עד כמה שהזמן יאפשר. לסיומו של ביקורנו המקיף באי נשוב לדבלין ללינה וארוחת ערב אחרונה.


יום 11 I דבלין – יעד ביניים - תל אביב

הבוקר זמן חופשי לקניות ובילויים בעיר היפה דאבלין אותה כבר הכרנו ועל פי שעת הטיסה העברה לנמל התעופה לטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

  • מסלול מיוחד זה נכתב במיוחד בעבור חבורת רותי ענבר - איתם יצאנו למגוון מסעות מרתקים ברחבי העולם.

bottom of page