top of page

אלבניה - מסע הליכות מיוחד לצעירים בהרים הצפוניים - הטיול של ברק - 8 ימים

מסע עומק מיוחד ויוצא דופן אל לב מדינות הבלקן, נתחיל את מסענו בעיר סקופיה, בירתה של מקדוניה הצפונית (השם החדש למדינה ניתן רק לאחרונה), ממנה נגלוש אל האגם המופלא של אוכריד בדרך נופית יפהפייה, מכאן נחצה אל בירת אלבניה טירנה בה נכיר את רובעיה השונים ואת המסורת הקטשית המרתקת. נכיר את העיר בראט, עיר אלף החלונות העותומאנית, נמשיך אל העיר קרויה ונשמע את סיפור גבורתו של סקנדרבג, הגיבור הלאומי, דרך שקודרה, הממוקמת על האגם הגדול בבלקן, נחצה שוב את הגבול אל מונטנגרו היפה ונטפס אל פסגות ההרים של שמורת הטבע ביוגרדסקה גורה עד שנגלוש אל אזור החוף האדריאטי ועיר החוף המונטונגרית בודווה ממנה נשוב חזרה לישראל. 


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – טירנה – שקודרה 

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לטירנה, עם הנחיתה בנמל התעופה נצא מעיר הבירה צפונה לביקור בעיר שקודרה היפה, עיר מקסימה הממוקמת על גדות אגם שקאדר ומוקפת בשלושה נהרות הנשפכים אל הימה הגדולה בבלקן, ימת שקאדר. תחנתנו הראשונה במסע תהיה במצודת רוזפה, שהצליחה להגן על העיר לאורך השנים במסגרת ההיסטוריה העשירה של אלבניה וממנה נשקפים נופים מופלאים עוצרי נשימה של הנהרות הסובבים את העיר ושל ורכסי ההרים הרחבים אליהם נעפיל בימים הקרובים. לאחר הביקור במצודת רוזאפה נתגלגל אל רחוב קולאדרמו, שנחשב למרכז העיר העתיק של שקודרה ונשוטט בין המסעדות ובתי הקפה הרבים המעטרים את הרחוב. לינה וארוחת ערב בשקודרה.  


יום 2 I שקודרה – טת'

הבוקר תתחיל ההרפתקה האמתית עת נצא אל אחת מפיסות הטבע היפות ביותר באזור הבלקן: בבוקר נתחיל בנסיעה צפונה בנסיעה עוצרת נשימה העוברת בין פסגות הרים יפהפיות, תחנתנו הראשונה תהיה בכפר בוג בו נלגום קפה אלבני אסלי ונמשיך בנסיעה בעמק יפה היוצא מהכפר בו נצא למסלול הליכה רגלי מכאן נמשיך ונתגלגל בדרך הצפונית ונצא לטיולי רגלי נוסף אל מפלי תת' וקניון גרונאס, כשנחזור אל הכפר נעצור במגדל שמירה מקומי ונשוחח עם התושבים האלבנים ללמוד את מסורת החיים באלפים האלבניים היפים. לינה וארוחת ערב בבית הארחה מקומי באזור טת'. 


יום 3 I  טת' – הליכות אל מעין "העין הכחולה" – שקודרה 

הבוקר נצא לעוד מסלול הליכה יפהפה כאשר ממולנו רכס ההרים המיתמר של ולבונה ונצא למסלול הליכה אל מעיין "העין הכחולה", אגם קטן שנוצר כתוצאה משחיקת הסלעים שנוצרו ממפל הנהר השחור, תופעת טבע שונה ומרתקת שאליה נקשרו גם כמה וכמה אגדות עם מקומיות. כמובן שלא נוותר על טבילה במים הקרים, נשוב אל הכפר בו לנו לארוחת צהריים וממנה נצא בנסיעה חזרה אל העיר שקודרה, בה התחלנו את מסענו הצפוני. 


יום 4 I שקודרה – אגם קומאני – קרויה – בראט 

הבוקר נעזוב את שקודרה השלווה ונצא בעזרת רכבים מקומיים בנסיעה צפונה לכיוון העיירה קומאני, בה כתוצאה מסכר גבוה שנבנה באזור ומספק תפוקת חשמל משמעותית לתושבי האזור נוצר אגם מלאכותי יפהפה. נשוט באגם קומאני היפה עד הגיענו אל העיירה פיירזה, הנקראת על שם הגיבור המקומי של עצמאות אלבניה, נשמע את סיפורו ונמשיך בנסיעה אל העיר קרויה, נכיר את סיפורו המרתק של הגיבור הלאומי סקנדרבג  שאת מלחמותיו בכובשים העות'מאנים במשך שנות דור במאה ה-15 ניהל מכאן. נעלה אל מבצר העיר ונסייר  במוזיאון ההיסטורי ונקנח בבאזאר ה'תורכי', זכר למאות שנות שלטון עות'מאני. הבזאר התורכי הוא אחד השווקים הנעימים שתוכלו לבקר בהם, עשיר בחפצי אומנות בלקנית הייחודית כל כך לאזור ובמחירים סבירים. אולי נקנה שטיח לקיר בסלון ואולי לא, אבל בכל מקרה מכאן נצא בנסיעה דרומה אל אחת הערים היפות והייחודיות באלבניה: העיר בראט. לינה וארוחת ערב בבראט. 


יום 5 I בראט  - ולורה 

הבוקר נסייר בבראט 'עיר אלף החלונות', כינוי שהודבק לה על ששמרה בצורה מרהיבה את סגנון הבנייה האלבני המסורתי. נצפה אל העיר מראש המבצר, נרד ברגל אל העיר התחתונה ונבקר במוזיאון האתנוגרפי ובטקה (מקום התפילה של הבקטאשים) אשר על אחת מדלתותיה מגולפים באבן שני מגיני דוד. אחרי שנפרד מהעיירה הציורית והיפה של בראט נתחיל לנוע בנסיעה דרומה אל יקב מקומי בו נערוך טעימות של כמה סוגי יין ופרשוטו מקומי ונגלוש אל החופים הקסומים של אזור ולורה בה נקפוץ לשכשוך ראשוני של אחר הצהריים באחד החופים הציוריים והיפים שבאזור לינה וארוחת ערב בואלורה. 


יום 6 I ואלורה – שייט אל חצי האי קראבורון – טירנה 

 הבוקר נצא אל המעגן של חופי ואלורה ונצא לשייט בלתי נשכח בין החופים האדריאטיים אל חצי האי קראבורון, במהלך השייט נתלהב מצבעי הקריסטל היפים של המים ומהיופי האינסופי של חופי המפרצים היפים: נתרשם מעולם החי והצומח של חצי האי הנפלא, מהמערות הענקיות ומעולם המים המרתק שבתחתית הספינה. נבקר במערת הואקסיאליו, מערה מסתורית והיסטורית שנחשבת לגדולה ביותר בחלקה הדרומי של אירופה ונתמקם באחד החופים לרביצה על החוף ושכשוך במימי התורכיז. (במהלך השייט נהנה גם ממוסיקה שמחה שתהפוך את כל חוויית השייט למסיבה אחת גדולה (מי אמר לידו בכנרת?)). לאחר העגינה בנמל נעלה בנסיעה צפונה אל טירנה הבירה ללינה וארוחת ערב. 


יום 7 I טירנה 

 את יום הטיול האחרון שלנו נבלה בעיר הבירה של אלבניה, טירנה. כמו כל עיר גדולה וחשובה באירופה גם טירנה היא עיר מלאת אנרגיה, עיר עשירה בבתי קפה, בארים, מועדונים וטברנות יפהפיות. במסגרת הסיור שלנו בעיר הבירה נלך לאורך השדרות המרכזיות של העיר נבקר בבונקארט 2, אחד הבונקרים המעניינים והמפורסמים באלבניה ונתלהב יחד מהמנהרות התת קרקעיות שחצבו בימי שלטונו של המנהיג המעורער בנפשו כמעה, אנוור הודג'ה. נשמע סיפורי זוועה מימי שלטונו ונמשיך אל פארק דאג'טי בו נעלה על רכבל שיביא אותנו אל תצפית יפה על העיר. בערב נצא לארוחת ערב אחרונה ונצא יחד לתור ולהכיר את חיי הלילה של טירנה. 


יום 8 I טירנה – תל אביב 

הבוקר נסייר עוד עצמאית בטירנה, אם הזמן יאפשר נעצור במרכז קניות מקומי ומכאן ננוע אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. 


bottom of page