top of page

בולגריה - מסע הליכות מיוחד בהרי הבלקן - הטיול של עמית - 7 ימים

טיולי הליכות בנוף הררי מופלא, פולקלור עליז וצבעוני, אוכל בלקני נפלא וחיי יום- יום בכפרים קטנים יאפיינו את מסע הפולקלור המיוחד שלנו בבולגריה: נתרשם מסופיה, בירתה היפה של בולגריה המתעוררת מתרדמת הקומוניזם. נכיר את פלובדיב העיר השנייה בגולדה בבולגריה המשלבת ישן וחדש.  נעפיל אל הרי רילה ועיירת הסקי באנסקו, ניסע בנופי יערות טבעיים וחורשים נטועים, נעבור את חגורת הרי הבלקו, נטייל בנופי רכס פירין הפראי והרי הרדופי העגולים. נטייל בקניונים מרהיבים, נרד לביקור במערות הנטיפים יגודינה ולדניקה, נחצה את רכס הבלקו , נראה את קניון איסקר, ניפגש עם אנשי ההרים הנעימים בכפריהם והציוריים ונהנה משלוות חייהם הפשוטה בטיול אותנטי מיוחד ומקסים.

הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – סופיה – פלובדיב – מסלול הליכה בהרי הרודופי

נצא בטיסת בוקר מוקדמת ישירה מתל אביב לסופיה, בירת בולגריה. עם הנחיתה נצא מסופיה אל רכס סרדנה גורה, אחד משרשרת הרי הבלקן הנישאים נמשיך לפלובדיב, מהערים היפות בבולגריה: עיר זו פרוסה לגדות הנהר מריצה, הזורם לאיטו בין רבעי העיר, נטייל בסמטאות הצבעוניות של העיר העתיקה, ונשוטט עם תושבי פלובדיב במדרחוב המודרני והמרווח שבלב העיר, להפסקת צהריים נעימה מכאן נמשיך אל מצודת אסנובגראד בה מתנוסס מבצר ביזנטי מרשים מימי הביניים, המשקיף על נוף עוצר נשימה של צוקי גרניט המעטרים את הרי הרודופי הירוקים. מכאן נמשיך אל נקודת תצפית נוספת ויפהפייה על הקשתות המופלאות, יצירה מרהיבה של הטבע, גבעות קארסט מופלאות הממוקמות בלב יער עצי אשוח בלב הרי הרודופי: מכאן נצא למסלול הליכה לכיוון הכפר זבארדו, דרך שנדמה ונלקחה משביל של פיות מסיפורי אגדות. אם יתמזל מזלנו נבחין בצבאים או בדובי בר עד הגיענו אל הכפר ממנו נוקפץ בנסיעה אל עיירת הסקי פמפורובו ללינה וארוחת ערב.


יום 2 I פמפורובו – שירוקה לקה – קניון טריגראד –יגודינה – דבין

הבוקר נצא אל הנוף הפסטורלי, הזרוע כתמי צבע פרחוניים. נבקר בכפר הקטן שירוקה לקה, כפרו של הקדוש סטפן, אחד המצילים החשובים של קהילת יהודי בולגריה בימי מלחמת העולם השנייה, רגע לפני העלייה אל הרכבות הנוראיות, הכפר השלו והציורי שוכן לו על גדת נהר נשוטט בין בתי הכפר הציוריים ואולי נזכה לשוחח בלבביות עם המקומיים, נמשיך בין ההרים הירוקים אל נרד לטיול רגלי בקניון יגודינה המרהיב, ממנו נמשיך לקניון טריגרד, לביקור במערת "גרון השטן" בתוכה נעלם נהר זורם במפל גבוה. כאן על פי אמונה קדומה ירד אורפיאוס אל השאול. מכאן נצא למסלול הליכה המחבר בין הכפרים היפים על רקע נופו המופלא של קניון טריגראד ונצא בנסיעה אל העיירה יגודינה וממנה אל הכפר דבין ללינה.


יום 3 I דווין – סכר דוספאט – קובשוויצה – אוגניאנובו – בנסקו

בוקר מופלא נוסף בשרשרת הרי הרודופי יוצא לדרך והפעם אנחנו יוצאים למסלול הליכה במה שמכונה "השביל האקולוגי של דבין", מסלול הליכה בלב העצים הירוקים היפהפיים ומכאן נמשיך בנסיעה החוצה את שרשרת הרי הרודופי לכיוון סכר דוספאט, כאן בנוף הקסום נשב לאכול ארוחת צהריים (לא כלולה) בנוף האגם המלאכותי היפהפה שנוצר בלב ההרים. מכאן נמשיך אל השמורה האדריכלית של הכפר קובשוויצה בו נלך בינות לבתי הכפר הבנויים בסגנון הבנייה הבולגארי הקלאסי תחת השלטון העות'מאני. לאחר הסיור בכפר נמשיך לביקור בכפר נוסף אוגניאובו המפורסם בכוחות הריפוי של המעיינות התרמיים החמים שלו, שם נחלץ את השרירים ממסלולי ההליכה בהם צעדנו עד כה ונצא בנסיעה אל עיירת הסקי והשעשועים של בולגריה, העיירה בנסקו נתמקם במלון ללינה וארוחת ערב.


יום 4 I בנסקו – בזבוג פיק – בנסקו – בנייה ווילאג' ספא – בנסקו

ברוכים הבאים לשרשרת הרי הרילה, הבוקר נצא בנסיעה אל העיירה גוטצה דלצ'ב הממוקמת בלב הרי הפירין ונעלה באמצעות הרכבל אל בקתת בזבוג והאגם הממוקם ברום של 2,400 מטרים מכאן נצא למסלול הליכה מעגלי אל פסגת בזבוג הממוקמת ברום של 2,645 מ' מעל פני. לאחר הצעידה במסלול ההליכה האלפיני המרהיב (כבר מזמן הבנו שבולגריה מפתיעה ביופיה) נשוב אל רכבל הכיסאות ונרד אל האוטובוס איתו נצא לעיירה מפורסמת הידועה בזכות המעיינות החמים שלה בניה, כאן לקראת ערב שוב נזכה לחלץ עצמות בטבילה במעיינות החמים של העיירה בנייה רגע לפני שנשוב לסיור בכפר הציורי בנסקו בו נלון וגם נאכל ארוחת ערב. לינה וארוחת ערב בבנסקו.


יום 5 I בנסקו – מנזר רילה – פירמידת סטוב – בורובץ

הבוקר נעזוב את המלון בו שהינו בבנסקו ונצא בנסיעה לכיוון אחת הנקודות המפורסמות והיפות ביותר בבולגריה מנזר רילה הציורי החבוי בלב הרכס. נתרשם מיופי הפרסקאות המעטרות את כל קירותיו, בהן מתוארות סצנות חיות מסיפורי התנ"ך והברית החדשה. נבקר במוזיאון המנזר המציג כלים מחיי היום יום של הנזירים, לצד כתבים עתיקים ומעוטרים. משם נמשיך צפונה אל הפירמידות הטבעיות של סטוב שם נצא לטיול רגלי קצר בתופעת הטבע המיוחדת של האזור ונצא אל המלון הממוקם בלב הרי הרילה בעיירה הציורית בורובץ ללינה וארוחת ערב.


יום 6 I בורובץ – מסלול שבעת האגמים – סופיה

נתחיל את היום בנסיעה קצרה לכוון הרכבל שיעלה אותנו לבקתת שבעת האגמים הנמצאת בגובה 2,150 מטר, מעל קו היער. מסלול ההליכה שלנו יתחיל בבקתה ויעבור דרך אגמי רילה המפורסמים. יום הליכה מרהיב בסיומו נרד בחזרה עם הרכבל אל הרכב וניסע לסופיה (שעתיים נסיעה). עם ההגעה נצא לארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית. לינה וארוחת ערב בסופיה.


יום 7 I סופיה – תל אביב

נצא בנסיעה אל מרכז העיר המתעוררת בכוונה להכיר את העיר היפה השוכנת במרכזו של עמק מוקף רכסי הרים. נעבור על פני גשר הנשרים, גשר האריות, בנין האוניברסיטה, נבקר בקתדרלת אלכסנדר נבסקי עם צריחיה המוזהבים, נכבד בביקורנו גם את בית הכנסת של קהילת בולגריה העתיקה, נתרשם מבניין הפרלמנט ועוד ככול שיותיר לנו הזמן. לאחר הסיורים נצא לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.


הטיול מוקדש לזכרה של עמית זהבי ז"ל. שותפה לדרך ולמסעות הליכה מרתקים.


bottom of page