top of page

בולגריה - מסע הליכות והרפתקאות בהרי הבלקן - לצעירים בלבד - הטיול של איתי - 8 ימים

טיולי הליכות בנוף הררי מופלא, פולקלור עליז וצבעוני, אוכל בלקני נפלא וחיי יום- יום בכפרים קטנים יאפיינו את מסע הפולקלור המיוחד שלנו בבולגריה: נתרשם מסופיה, בירתה היפה של בולגריה המתעוררת מתרדמת הקומוניזם. נכיר את פלובדיב העיר השנייה בגולדה בבולגריה המשלבת ישן וחדש.  נעפיל אל הרי רילה ועיירת הסקי באנסקו, ניסע בנופי יערות טבעיים וחורשים נטועים, נעבור את חגורת הרי הבלקו, נטייל בנופי רכס פירין הפראי והרי הרדופי העגולים. נטייל בקניונים מרהיבים, נרד לביקור במערות הנטיפים יגודינה ולדניקה, נחצה את רכס הבלקו , נראה את קניון איסקר, ניפגש עם אנשי ההרים הנעימים בכפריהם והציוריים ונהנה משלוות חייהם הפשוטה בטיול אותנטי מיוחד ומקסים.

הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – סופיה

נצא בשעת ערב בטיסה מתל אביב לסופיה (נחיתה בחצות), בירת בולגריה. עם הנחיתה נועבר למלון הסמוך לנמל התעופה ללינה (א. ערב לא כלולה). לינה בסופיה.


יום 2 I סופיה-דווין

בוקר טוב בולגריה.... הבוקר, נצא בנסיעה מזרחה על הכביש הראשי המחבר בין סופיה לפלובדיב, העיר השנייה בגודלה. מעט לפני פלובדיב נעזוב את ההיי-וויי וניסע דרומה בדרכים צרות המתפתלות בינות אגמים לכיוון הגבול היווני ורכס הרי הרודופי. נתמקם בעיירה דווין ונצא למסלול הליכה קצר, כשעתיים, בקניון של דווין (במידה והזמן יאפשר). לינה וארוחת ערב בעיירה דווין.


יום 3 I הרפתקאות בהרי הרודופי - מסלול גלישה במערת חרמיסקה וטיול ג'יפים בקניון בוינובו

היום נבקר בשניים מהקניונים היפים והעמוקים בבולגריה: טריגרד ובוינובו. לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה של כשעה שתביא אותנו אל ליבו של קניון "טריגרד" ומצוקי סלע הגיר האדירים. האזור מאופיין בתופעות קארסטיות יפות ומיוחדות: מערות נטיפים, מערות

פעמון ומערכות זרימה תת קרקעיות. את חלקו הראשון של היום נקדיש למערת "חרמיסקה"- מסלול המשלב הליכה, טיפוס, מסלול ויה-פראטה קצר וגלישה בחבלים של 50 מטר אל תוך מערת פעמון. בסיום הפעילות יחכו לנו ג'יפים מקומיים ונצא למסלול שטח אל נקודת תצפית מרהיבה על קניון בוינובו. בסוף היום נחזור אל המלון שלנו בדוין. לינה וארוחת ערב בדוין. (זמן הפעילות במערת חרמיסקה כ6- שעות. מסלול הג'יפים כ3- שעות)


יום 4 I מסלול קניון השטן ונסיעה לבנסקו

הבוקר ניפרד מדווין ולאחר נסיעה קצרה נגיע אל תחילת מסלול ההליכה שלנו - "קניון השטן". מסלול של כ4 שעות הליכה באחד הקניונים הצרים והיפים באזור. המסלול משלב חציית גשרי עץ וטיפוס על סולמות עץ ורטיקליים. בסיום המסלול נחבור לרכב וניסע אל הנקודה הבאה שלנו - אגם "דוספאט". אגם זה נמצא ברום של 1,000 מטר והוא בלי ספק אחד היפים בבולגריה. נעצור לנקודת תצפית וארוחת צהריים על האגם. בדרכנו לבנסקו נעצור להתרשמות מהכפר "דולן" שהוא שמורה ארכיטקטונית ובו בנייה ייחודית מתקופת התחייה הבולגרית. בהתאם לזמן נעצור בעוד נקודת עניין או שתיים בדרכנו לבנסקו. לינה וארוחת ערב בבנסקו.


יום 5 I מסלול הליכה בין אגמים ברכס הפירין - מעיינות חמים - בנסקו

הבוקר נועבר בנסיעה קצרה אל בקתת ויחרן - נקודת ההתחלה של מסלול ההליכה שלנו. עם ההגעה אל נקודת ההליכה נצא למסלול בעמק "בנדריטסה" במסלול מעגלי של מספר שעות, במהלכו נעבור מספר אגמים אלפיניים בצבעי טורקיז מהפנטים, נשקיף אל כמה מהפסגות הגבוהות בבולגריה, נחצה נחלים ונהנה מהטבע הבתולי. בסיום ההליכה הקפצה לכפר "באניה" שם נוכל לטבול בבריכות של מים חמים טבעיים ולנוח אחרי ההליכה. לפני שנשוב למלון בבנסקו נהנה מהפתעה מיוחדת. לינה במלון בבנסקו. (הליכה של כ- 4-5 שעות).


יום 6 I בנסקו – סטוב - מנזר רילה - הליכה למפל - הכפר גובדרטסי

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מרכס הרי פירין ונעבור לרכס הרי רילה: לאחר כשעה וחצי של נסיעה נגיע לתחנה הראשונה שלנו - הפירמידות של סטוב - כאן נצא למסלול הליכה קצר אל תופעת טבע ייחודית לאזור זה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל מנזר רילה - המנזר הגדול והחשוב בבולגריה, אתר מורשת של אונס"קו: נבקר במנזר ונספר על המקום והקשר היהודי המיוחד אליו. בהמשך ניסע לכוון העיירה "ספארבה באניה" ונצא למסלול הליכה לכוון מפל "גוריטסה" הנופל מגובה של 50 מטר. נסיים בכפר "גובדרטסי" שם נזכה לאירוח מלכים מהמטבח הבולגרי. לינה וארוחת ערב בגובדרטסי.


יום 7 I ויה-פראטה מליוביטסה

בלי ספק אחד ההיי לייטים של הטיול ואחד ממסלולי הויה-פראטה היפים בעולם: לאחר נסיעה קצרה נגיע אל בית הספר האלפיני של מליוביטסה (אחד מאתרי הטיפוס הוותיקים בבולגריה), נפגוש את המדריכים האלפיניים המקצועיים, נקבל ציוד ונצא לדרך. הליכה של כשעה וחצי תוביל אותנו אל נקודת ההתחלה של הויה-פראטה. ניקשר ברתמות, קסדות, שאקלים ונתחיל לטפס אל פסגת "קוקלטה" - הבובה. המסלול מטפס 300 מטר על מצוק אנכי ולוקח כ3 שעות. מהפסגה נחזור בהליכה במסלול שונה עד לבקתת "מליוביטסה", שם נעצור להתרעננות לפני הירידה האחרונה לכוון הרכב. לינה וארוחת ערב בגובדרטסי. (הפעילות ביום זה תימשך כ8 שעות)


יום 8 I שבעת אגמי רילה - סופיה

נתחיל את היום בנסיעה קצרה לכוון הרכבל שיעלה אותנו לבקתת שבעת האגמים הנמצאת בגובה 2,150 מטר, מעל קו היער. מסלול ההליכה שלנו יתחיל בבקתה ויעבור דרך אגמי רילה המפורסמים. יום הליכה מרהיב בסיומו נרד בחזרה עם הרכבל אל הרכב וניסע לסופיה (שעתיים נסיעה). עם ההגעה יינתן זמן חופשי לקניות ומי שירצה יצטרף אל המדריך לסיור קצר בעיר. נסיים את המסע בארוחת ערב חגיגית והעברה לשדה התעופה. (הליכה של 5-6 שעות)

bottom of page