top of page

מסע שורשים בליטא ובפולין - מסע לנוסע העצמאי - הטיול של הדס - 8 ימים

מסע עומק מרתק הבנוי בתפירה אישית למשפחה אשר שורשיה מפוזרים ברחבי מזרח אירופה. מסע השורשים המשפחתי אשר נבנה בתפירה אישית מתחיל בוורשה היפה ועולה צפונה אל ווילנה ואל העיירה הקטנה זיסלי מכאן הוא ממשיך אל העיר לבוב, אליה טסים בטיסה ישירה מווילניוס, עיר האריות על הגבול בין פולין לאוקראינה ומסיים בעיר וורשה. מסע מרתק משפחתי מגבש ויוצא דופן.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - וורשה

נצא בטיסה ישירה מנמל תעופה בן גוריון אל שדה התעופה על שם שופן בוורשה. עם הנחיתה מפגש עם המדריך/נהג שילווה אותנו במהלך ימי הטיול הראשוניים, נסיעה למלון הממוקם במרכז העיר. ארוחת ערב לא כלולה. 


יום 2 I וורשה - מוזיאון פולין - ביאליסטוק

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של וורשה נתרשם מהמבנים המשוחזרים המרהיבים שנבנו לאחר שהעיר הושמדה כליל בימי מלחמת העולם השנייה נמשיך לביקור במוזיאון היהודי פולין, מוזיאון שנחנך באוקטובר 2014 ומספר בצורה מיוחדת ומודרנית את סיפור קהילת יהודי פולין לאורך 1,000 שנות היסטוריה. מיד לדרכנו צפונה לעיירה טיקוצ'ין, השוכנת על גדות הנהר נארבובה. טיקוצ'ין היתה תחילה עיר פרטית וכשנת 1542 היתה למלכותית. ראשוני היהודים הגיעו לטיקוצ'ין בשנת 1522. אם יתאפשר נבקר בבית הכנסת המרשים שהוקם בשנת 1642. נסייר בעיירה ובהמשך הדרך נעצור בקברי האחים ביער לופוחובה להתייחדות עם יהודי העיירה שנרצחו בבורות הירי ונקדיש ביקור גם לאתר ההיסטורי של טרבלינקה. לינה באזור ביאליסטוק.  


יום 3 I ביאליסטוק - וילנה

 הבוקר נעזוב את ביאליסטוק ונצא בנסיעה אל המדינה השכנה ליטא, נחלוף על פני מעברי הגבול השוממים (האיחוד האירופאי) ונמשיך בנסיעה צפונה אל העיר וילנה, עם ההגעה אל הבירה הליטאית, נפגוש את המדריך המקומי שילווה אותנו בסיורנו בעיר ונצא לסיור להכרת העיר בעלת ההיסטוריה היהודית המרתקת: וילנה הירוקה והיפה שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. מרכזה הוא הרובע העתיק המשלב בניינים עתיקים, כנסיות ומבנים יפים. נצפה על העיר ממצודת "גדימינס", נסייר בקתדרלה, ונשוטט בסמטאות הציוריות. נטעם ממעדני ה"קרטושקה" . נבקר במוזיאון וברובע היהודי, ליבה התוסס של היהדות הליטאית.  כאן נצא בעקבות אבא קובנר וחבריו לאחר הסיור נתמקם במלון בעיר. 


יום 4 I סיור שורשים בעיירה זיסלי - טיסה ללבוב

הבוקר נצא בנסיעה אל העיירה זיסלי לטיול בעקבות השורשים של משפחתכם, נעסוק בחיפוש המקומות בו חיו בני המשפחה, כתובות המגורים וכיו"ב. לאחר סיור השורשים נשוב אל העיר וילנה ממנה נמריא אל העיר לבוב, עם הנחיתה נפגוש את הצוות החדש שילווה אותנו ונצא ללינה בעיר. 


יום 5 I לבוב ואתריה

היום נצא להכיר את העיר לבוב,"עיר האריות" הלוא היא לבוב, מהערים העתיקות באירופה הממוקמת למרגלות הקרפטים ורוב ימיה נשלטה ע"י פולין או ע"י אוסטריה. נתחיל בעליה למבצר הגבוה למבט פנורמי על העיר. משם נסייר ברחבי העיר העתיקה בעקבות המיעוטים השונים שהתגוררו ברובעי העיר: פולנים, יהודים, רוטנים, ארמנים. אך קודם כל נסייר ברובע היהודי: יהודים היוו כשליש מתושבי העיר ערב מלחמת העולם השנייה והתגוררו הן בעיר העתיקה והן ברובעים החדשים של העיר, דה חוץ החומה. נטייל בכיכר העיר, פלושצ'ה, שנשתמרה בצורה הטובה ביותר באוקראינה ובבית המרקחת השוכן בכיכר. נתרשם מהארכיטקטורה המעניינת המאפיינת את המבנים הסובבים את הכיכר המשלבים את סגנון הבארוק והרנסנס גם יחד. אחרי הצהרים ניסע לאזור הגטו שהוקם עם פלישת גרמנים בו רוכזו יהודי לבוב. לינה בלבוב. 


יום 6 I לבוב - קרקוב

הבוקר, נעזוב את לבוב ונצא בנסיעה אל העיר קראקוב: אחד מימי הטיול היפים והמרגשים במסע לפולין, יום זה יוקדש לקראקוב, הבירה הקדומה של פולין, אשר כמעט ולא נפגעה במלחמת העולם השנייה ונחשבת ליפה שבערי פולין. נבקר בבתי הכנסת המרשימים, עדות חיה ונושמת לתרבות יהודית חיה ופועמת, בת מאות בשנים: נבקר בבית הכנסת אלטשול, בית הכנסת הרמ"א, הטמפל ועוד. נפנה אל העיר העתיקה, נשב בבתי הקפה ונספוג את האווירה המיוחדת של קרקאקוב הקסומה. נבקר באוניברסיטה הייגלונית, בגבעת הוואוול, בפנתאון וכן בכיכר הגדולה ביותר באירופה – כיכר הסוקיניצה ועוד ככל שיותיר לנו הזמן 


יום 7 I קרקוב - וורשה

הבוקר נצא בנסיעה אל מכרה המלח וייליצ'קה – לשם נגיע לביקור במכרות עתיקים בני 1,000 שנה, הבנויות ממחילות ומעברים תת קרקעיים, המגיעים עד לעומק של 135 מטר מתחת לאדמה. רוב רובם של הפסלים, התמונות, החדרים, האולמות והכנסייה עשויות ממלח, והם מרהיבים ביופיים. נסייר במכרה העצום ונחזה בפיסול המיוחד בליווי הדרכה. אם הזמן יאפשר (בתוספת מחיר)  נצא בנסיעה לביקור במחנה ההשמדה אושוויץ – בירקנאו, בו עברו כ – 4 מיליון אסירים, נרצחו כ – 1.6 מילון איש מתוכם כ – 1.1 מיליון יהודים מכל רחבי אירופה שהייתה כבושה על ידי הגרמנים. נבקר באושוויץ המשמש מוזיאון ובו השלט הציני "העבודה משחררת", נראה את ביתני הבלוקים ששימשו מגורי אסירים, בלוק עונשין והמשתמע מכך, קרמטוריום מספר 1, נלך על הראמפה ופסי הרכבת, צריפי העץ ומה שנשאר ממתקני הרצח המזעזע. מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיר וורשה ללינה. 


יום 8 I וורשה - תל אביב

את יומנו האחרון לטיול נקדיש לפרדה מעיר הבירה הפולנית וורשה: תחילת סיורנו תהיה בכיכר 3 הצלבים ובגן ססקי, בו ממוקם ההיכל המיוחד לזכר החייל האלמוני הפולני ומשמר הכבוד. נהלך להנאתנו בפארק, נשמע את סיפורו של בן העיר המלחין הנודע שופן.  נמשיך בין ארמונות האצולה הפולנית אל העיר העתיקה בה נראה את ארמון המלך ואת כיכר השוק הבארוקי, נמשיך לכיוון בית המשפט העליון ואנדרטת מרד וורשה. נמשיך לסיור בפארק ווז'נקי ואם יתמזל מזלנו נהנה גם מקונצרט רחוב הנערך כאן לעיתים. נחלוק שוב כבוד למלחין פרידריך שופן ולפסלו בלב הפארק. נמשיך ונסייר ככל שיותיר לנו הזמן עד ההעברה אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב 

bottom of page