top of page

יוון - מסע ג'יפים בנהיגה עצמית בין כפרים, נופים ומנזרים - הטיול של עדה - 8 ימים

מסע ג'יפים ביוון הוא מסע הכולל גם אתרים היסטוריים בהם אנו עומדים מול שרידים ארכיאולוגיים מרתקים, אך בנוסף כולל גם את הכפרים הציוריים היפים והמגוונים שיש ליוון ההררית להציע: פסגות מושלגות, אגמים כחולים ומרהיבים, מפלי מים, קניונים עמוקים הם רק חלק מהאתרים אותם אנו פוקדים במסגרת טיול ג'יפים ביוון, כאשר הדובדבן שבקצפת הוא הביקור במנזרי מטאורה הממוקמים להם על גושים מצוקיים עוצרי נשימה מהם נשקף נוף מרהיב ובלתי נשכח. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - אתונה - הרי הליקונס - דלפי

נצא בטיסת בוקר ישירה מתל אביב לאתונה. עם הנחיתה נתארגן על  הג'יפים, נבדוק שמן מים, נמלא את טפסי הרישום של חברת ההשכרה ונצא בנסיעה צפונה בכביש לכיוון העיירה תבאי, מתבאי נמשיך בדרכי עפר לכיוון עמק המוזות ולכפרים ברכס הרי הליקונס, ניסע ביער של אלונים ואשוחים עד העיירה ארחובה, שם נהנה מתצפית פנוראמית בלתי נשכחת על מפרץ קורינתוס. לינה וארוחת ערב באזור דלפי 


יום 2 I דלפי – הרי גיונה – אגם מורנוס – וארדוסיה – אנו חורה

נתחיל את היום בביקור באתר המרתק של דלפי, אתר זה נבנה כמקדש לאל אפולו על מדרונותיו התלולים של הר פראנסוס. לאחר שנתייעץ באורקל של דלפי ונקבל את בירכת הדרך, נצא  מערבה אל עמק הזיתים ונטפס אל רכס הרי גיונה ואגם מורנוס שצורתו דומה לתמנון. נמשיך בדרך החוצה יערות אלונים ועצי אשוח אל רכס הרי ורדוסיה, נעבור בכפר הנידח דפנוס ונמשיך בטיפוס לרכס הרי קירפי.  נערוך תצפית על כל האזור ונגיע למלון באזור  אנו חורה. לינה וארוחת ערב באזור אנו חורה.  


יום 3 I חבל אבריטניה – "שוויצריה היוונית"

את יום טיול זה נקדיש כולו לטיולי שטח בחבל אבריטניה המכונה גם "שוויצריה היוונית". האזור בנוי מהרים גבוהים מכוסים שלג כבד בחורף, יערות וצמחיה מגוונת, מפלי מים קטנים ונחלים הזורמים בכל מקום  וכל זאת על רקע כפרים מבודדים ונידחים .  בבוקר  נחצה את רכס פנטוליקו, נפגוש בדרך החדשה שנסללת מעל לקניון נהר קריקלופוטמוס. נרד אל הנהר להתרעננות, ונטפס ממנו בדרך מדהימה אל רכס קליאקודה. אחר הצהריים נעצור בכפר מגאלו חוריו להפסקת קפה ונטעם מהליקרים של תושבי המקום. מכאן לא רחוקה הדרך למלון שלנו... לינה באזור קרפניסי.


יום 4 I קרפניסי - אגרפה - אגם פלסטירה

הבוקר ניסע לאורך הקניון היפה של נהר קרפניסיוטיס עד למנזר פרוסוס התלוי על קיר המצוק. לאחר הביקור המרגש נצא צפונה אל החלק הפראי של האזור- רכס אגרפה.  נערוך הכרות עם תושבי הכפרים החביבים המתקיימים מחקלאות – חלקם חוטבי עצים, חלקם עוסקים בגידולי דגים וחלקם מעבדים את אדמתם ואת הבוסתנים הצמודים לביתם. בצהריים נחצה את ערוצי נהר הטברופוס ונעלה על מדרונותיו המצוקיים של רכס אגרפה המתנשא לרום של 2,000 מטר מעל לפני הים. נחצה אותו בדרכים מפותלות עד שנגיע אל  אגם פלסטירה שלידו  נלון. לינה באזור אגם פלסטירה.   


יום 5 I פלסטירה - מצובו - מונודנדרי

הבוקר נעזוב את האגם השלו והרגוע ונכנס אל אזור ההררי של נהר האכלאוס. נתרשם מהאגם המלאכותי שנוצר לטובת יצור חשמל, ונעפיל צפונה בין הכפרים הנידחים אל הכפר חליקי, ממנו נגלוש אל העיירה הציורית מצובו.  כאן נתחבר אל הכביש החדש שנבנה על נתיבה של הדרך העתיקה "ויה אגנטיה" איתו ניסע אל העיר יואנינה, היושבת על חופו של אגם. מיואנינה נטפס אל חבל  זגוריה ללינה בכפר היפה  מונודנדרי.  


יום 6 I יום הליכות בכפרים הציוריים של חבל הזגוריה

את הבוקר נפתח בהליכה למנזר של הכפר מונודנדרי החולש ממרומי מצוק גבוה על קניון הויקוס, משם ניסע בין הכפרים הבנויים באבן המקומית אל צידו השני של הקניון, לתצפית בלתי נשכחת על מעיינות הנהר ושמורת הטבע בה נסתרת בריכה כחולה. נמשיך ונטייל באזור "נחל המוזות" ונשתכשך במימי הבריכות. ביום זה נצא גם למספר הליכות רגליות בהתאם למצב הפיזי של המטיילים ונשאר ללון לילה נוסף בעיירה הציורית מונודנדרי הקסומה. 


יום 7 I מונודנדרי - קלמבקה

הבוקר נצא לחוויית מים רטובה באזור, נכיר את צוות הרפטינג המקומי נלבש חליפות מתאימות נוריד את הסירות אל נהר הצומרקה ונצא לשייט רפטינג של רגע אחרי עונת הגשמים (תלוי כמובן במצב גובה המים) לאחר מכן נבקר במצובו – בה מתגוררים  רומנים ולאכים העוסקים בעבודות עץ ואריגה ונמשיך אל העיירה קלמבקה בה נלון.


יום 8 I מטאורה - אתונה - תל אביב

נתחיל את היום בצימוק שעל הדובדבן: מטאורה נעשה סיבוב בין המנזרים התלויים ונבקר באחת מהתופעות המדהימות בעולם: אין ספק שהעמידה מול מצוקי הענק שלמראשותיהם מבצבצים מנזרים יפהפיים היא אחת החוויות הבלתי נשכחות בחיינו. שילוב נפלא ויוצא דופן של פיסול בטבע ואדריכלות מרתקת. נטפס ונעפיל אל אחד המנזרים נתרשם מהנוף יוצא הדופן ונמשיך בנסיעה חזרה אל  שדה התעופה של אתונה לטיסה חזרה לתל אביב bottom of page