top of page

יוון - מסע הרפתקאות לצעירים בצפון - טיול הליכות מיוחד - הטיול של איתי - 8 ימים

מסע הרפתקאות ביוון ההררית – במסגרת מסע ההליכות בחבל זגוריה וצומרקה בצפון יוון, נסייר באזורים הנחשבים ליפים ביותר במדינה ההררית המרתקת. רכס הטימפי, מצוקי האסטרקה וקניוני הויקוס והאיאוס נחשבים לקניוני העמוקים והגדולים בעולם, ארכיטקטורת נוף עוצרת נשימה, כפרי אבן ששבילים עתיקים מחברים ביניהם, אלו ועוד יוצרים את התפאורה המתאימה ביותר לטיול הליכות והרפתקאות בלתי נשכחות ביוון. במסגרת המסע נשלב גם פעילויות שונות: פעילות אתגר ויה פראטה בערוץ העמוק של האיאוס, רפטינג על נהר הארכטוס וסנפלינג מפלים בקניון דאוס ולקינוח נגיע אל מנזרי מטאורה, פלא עולם של ממש ונסיים בנופש כיפי באזור החופים שסמוכים לעיר סלוניקי. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - אתונה - יואנינה - הליכות בהרי הפינדוס

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה העוברת דרך נמל התעופה של אתונה אל יואנינה, בירת חבל אפירוס ששם נפגוש את ידידנו היווניים שילוו במשך מסע ההרפתקאות שלנו. עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה אל חבל זגורו חוריה, שבלב הרי הפינדוס, אזור עשיר ביערי מחטנים, שפע עצום של בעלי חיים ושטחו כ 1,000 קמ"ר והוא כולל בתוכו מספר מצומצם של כפרים ציוריים המפוזרים בטבע המופלא. כפרי האזור שומרים עד היום על סגנון הבנייה העתיק ולשם בניית בתיהם עושים שימוש באבני הצפחה המפוזרים באזורי העמקים של האזור. תחילת סיורנו בחבל תהיה בכפר הגבוה ורדטו ממנו נצא לסיור רגלי אל אחת התצפיות היפות ביותר על קניון הויקוס שעומקו מגיע ליותר מ 1,000 מטר. מהכפר נרד לכיוון הכפר "קפצובו" דרך מערכת מדרגות מפותלת שנבנתה בתוככי ההר. לקראת ערב נגיע אל הכפר פפיגו ללינה וארוחת ערב.  סך הכל 3 שעות הליכה.


יום 2 I מסלול רגלי אל בקתת אסטרקה ואגם הדרקון

הבוקר נמשיך לטייל רגלית באזור המופלא של כפרי הזגורו חוריה, אחרי הקפצה קצרה אל  מיקרו פפיגו, הכפר השכן, נטפס אל רכס הטימפי ונצא למסלול הליכה העובר במצוקי האסטרקה לכיוון בקתת אסטרקה המתנשאת לרום של 1,930 מטר מעל פני הים. לאחר הפסקת צהריים נמשיך לטפס לכיוון אגם הדרקון הציורי ונשוב אל בקתת אסטרקה ללינה וארוחת ערב. שימו לב הלינה בבקתה הינה לינה בחדרים משותפים ואין בה מקלחות. (סך הכל 4-3 שעות טיפוס עד הבקתה ועוד 1-2 עד אגם הדרקון וחזרה. עלייה של 1000 מטר.)


יום 3 I מיקרו פפינגו – גשר אריסטי – נהר ווידומטיס  

הבוקר נשוב על עקבותינו ונצעד לכיוון הכפר מיקרו פפינגו, הכפר הציורי הקטן ממנו יצאנו למסע הרגלי. עם ההגעה אל הכפר נצא לסייר בכפר האבן המיוחד ונרד אל ערוץ יפהפה, עשיר בבריכות רחצה הנמצאות לא רחוק מהכפר. לאחר ההליכה והשכשוך במים הקרירים, נמשיך בנסיעה אל גשר אריסטי ממנו נצא למסלול הליכה יפהפה לאורך מי הטורקיז של נהר הווידומטיס. אחרי מקטע ההליכה נוקפץ אל המלון שהפך לביתנו השני בכפר הציורי פפיגו.  (סך הכל אזור השעתיים ירידה מהבקתה, מסלול הליכה של 3 שעות לאורך הנהר)


יום 4 I וייה פראטה בקניון אאוס 

לאחר ארוחת הבוקר הקפצה קצרה לגשר קוניצה , לתחילת המסלול הרגלי המרהיב של הויאה פראטה, המסלול של קוניצה הוא מסלול מעגלי, הנמצא בקניון נהר האיאוס, אחד הקניונים העמוקים באירופה. במסגרת פעילות הוויה פראטה, "דרך הברזל" נשתתף בפעילות שהיא למעשה טכניקה של אבטחה במסלול טיול הררי, המאפשרת לטפס בקטעים אנכיים ותלולים באמצעות יתדות וסולמות קבועים במצוק וכל זה על ידי קשירת המטיילים ברתמות ייחודיות. נהר האאוס הוא אחד משני הנהרות הגדולים המפלסים את דרכם בקניונים המרשימים ולמעשה חורצים את רכס הרי הפינדוס. משך פעילות הווייה פרטה יהיה כ- -8-7 שעות ובסופם נחזור אל המלון שלנו בפפיגו לארוחת ערב בטברנה מפנקת. 


יום 5 I סנפלינג מפלים בקניון "נפלי"- יואנינה

נצא רגלית מהמלון ישירות אל נקודת ההתחלה של המסלול, נפגוש את המדריכים המקומיים, נצטייד בחליפות נאופרן, קסדות וריתמות ונצא לדרך. במשך 4 שעות ניגלוש 6 מפלים בגבהים של 5-18 מטר. בסיום הפעילות נפרד מחבל זגוריה וניסע ליאנינה- בירת חבל אפירוס. יואנינה היא עיר סטודנטים וידועה בחיי הלילה התוססים. 


יום 6 I רפטינג על נהר הארכטוס- נסיעה למטאורה 

מסע ההרפתקאות המיוחד שלנו נמשך וביומנו החמישי נשכים קום ונצא בנסיעה אל גדות נהר הארכטוס, אחד הנהרות הגדולים והארוכים באזור ואחד מיעדי הרפטינג החשובים ביוון (רמת הראפטינג ראפיד 3 שלא מצריכה ידע מוקדם בתחום). לאחר הרפטינג נפרד מאזור צומרקה, נעלה על הכביש החדש וניסע מזרחה לעיירה קלמבקה- שער הכניסה לצוקי ומנזרי מטאורה המפורסמים. אתר מורשת עולמי של אונסקו. נעלה לכמה נקודות תצפית על האזור לצילום תמונות עם השקיעה. ארוחת ערב בטברנה באזור.


יום 7 I מנזרי מטאורה – חוף העיירה פלטמונס 

נתחיל את היום בצימוק שעל הדובדבן: מטאורה נעשה סיבוב בין המנזרים התלויים ונבקר באחת מהתופעות המדהימות בעולם: אין ספק שהעמידה מול מצוקי הענק שלמראשותיהם מבצבצים מנזרים יפהפיים היא אחת החוויות הבלתי נשכחות בחיינו. שילוב נפלא ויוצא דופן של פיסול בטבע ואדריכלות מרתקת. נטפס ונעפיל אל אחד המנזרים נתרשם מהנוף יוצא הדופן ונמשיך בנסיעה אל אחד החופים היפים שבאזור סלוניקי לנפוש ממסע ההרפתקאות שלנו. לינה וארוחת ערב באזור פלטמונס. (סך הכל כ 3 שעות הליכה).


יום 8 I מהחוף חזרה הביתה 

הבוקר ננפוש בחוף הים בנחת ככל שיותיר לנו הזמן ולקראת אחר הצהריים נעזוב את עיירת החוף הציורית ונצא בנסיעה לסלוניקי והביתה.

bottom of page