top of page

יוון - מסע מיוחד ומקיף אל צפון יוון - הטיול של אריה - 11 ימים

מסע ביוון הוא מסע הכולל גם אתרים היסטוריים בהם אנו עומדים מול שרידים ארכיאולוגיים מרתקים, אך בנוסף כולל גם את הכפרים הציוריים היפים והמגוונים שיש ליוון ההררית להציע: פסגות מושלגות, אגמים כחולים ומרהיבים, מפלי מים, קניונים עמוקים הם רק חלק מהאתרים אותם אנו פוקדים במסגרת טיולנו ביוון, כאשר הדובדבן שבקצפת הוא הביקור במנזרי מטאורה הממוקמים להם על גושים מצוקים עוצרי נשימה מהם נשקף נוף מרהיב ובלתי נשכח. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 
רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אתונה – יואנינה 

נצא בטיסת בוקר ישירה מתל אביב לאתונה, לאחר המתנה קצרה באתונה, נעלה על טיסת המשך שתקחנו עד לבירתו של מחוז אפירוס העיר יואנינה. עם הנחיתה נצא בנסיעה קצרה אל עבר העיר יואנינה והמלון שלנו. לאחר התארגנות ומנוחה (בהתאם לצורך), נצא לסיור רגלי ברחובותיה של העיר העתיקה: יואנינה -  נבקר בבית הכנסת השייך קהילה היהודית הרומניוטית. נעצור לכוס קפה באחד מבית הקפה  שלחופו של אגם פמבוטיס . ונצא להפלגה קצרה לאי הממוקם במרכזו של האגם , שם נתוודע לעלי פאשה, השליט המקומי ונשמע את סיפורו המיוחד. לאחר סיורנו נמשיך אל אזור כפרי הצפחה הציוריים ונלון באחד מבתי ההארחה באזור. לינה וארוחת ערב באזור מונודנדרי  

 

יום 2 I כפרי הזגורו חוריה (כפרי הצפחה) – אריסטי  

לאחר ארוחת הבוקר , נצא להכיר את כפרי הצפחה של מחוז זגורו-חוריה המצויים בסמיכות לגבול אלבניה. נבקר בסדרה של כפרים מקומיים המהווים פנינה תיירותית של ממש ביוון ההררית. נבקר בגשרי האבן הציוריים של הכפר קיפי .נמשיך להכיר את הכפר מונודנדרי הצופה על קניון הויקוס , נלך לאורך מסלול הצופה על הקניון ונבקר בכנסיה קטנה וציורית . נמשיך לנקודת תצפית ציורית מעל מפגש הנהרות ויקוס אאוס . נתוודע לחברים מקומיים, נטעם מן הליקר המקומי המיוחד שלהם. ככל שיתיר לנו הזמן והכוח נבקר בעוד מספר כפרים קטנים וציורים הקיימים במקום . את ארוחת הצהרים נקיים בכפר מונודנדרי.


יום 3 I מונודנדרי – מצובו – אגמי פרספה – קסטוריה 

לאחר ארוחת הבוקר בנוף הציורי של אריסטי , נקפוץ לביקור קצר בכפר פפינגו ומיקרו פפינגו. לאחר מכן נשים פעמינו חזרה לעיר הגדולה יואנינה ונעלה על ה''אג'נטיה אודוס'' – הדרך הצבאית עליה ניסע בדרכנו לכפר הוולכי הציורי מצובו. נסייר בין סמטאות כפר האומנים , נתרשם מעבודות העץ, הגבינות ותושבי הכפר החביבים. בהמשך היום נכנס אל  לב חבל מקדוניה היווני ובסמוך לגבול אלבניה ורפובליקת צפון מקדוניה כאן נכיר את אגם פרספה, בו נשוט בסירות דייגים בתוך האגם אל כנסיות ותאי התבודדות של נזירים הרמיטים השוכנים במקומות מרוחקים לשפת האגם, נהנה מן הנוף המיוער והאגמים הכחולים. ונמשיך לקסטוריה, עיירה ציורית היושבת על חצי אי לחופו של אגם שזכתה לפרסום בתעשיית הפרוות שמקורה על פי תושבי האזור המקומיים בקהילה היהודית שגרה בה. לינה וארוחת ערב בקסטוריה. 


יום 4 I קסטוריה – אדסה – לוטראקי/פוזאר – סלוניקי 

הבוקר, נצא לסייר בעיירה הציורית קסטוריה: נתחיל בהליכה שלווה על חופו של האגם ונעלה לנקודת תצפית יפה. אחרי הסיור בעיר נעזוב אותה (מאוד קשה לעזוב את היופי של קסטוריה....) ונמשיך בנסיעה בחבל מקדוניה היווני אל נקודת העצירה הבאה שלנו אדסה, בירת  נפת פלה השוכנת בחלק המערבי של חבל מקדוניה והנחשבת לאחת העיירות היפות ביוון, נבקר בעיר ובמפלים השוצפים הממוקמים בלב העיר הציורית ונמשיך אל אזור המעיינות היפה של לוטראקי פוזאר, נסייר בפארק המיוחד בין המפלים, היערות, פלגי המים, הגשרים, המעיינות החמים והאמבטיות הטבעיות שבלב האדמה. מכאן נמשיך אל העיר הגדולה סלוניקי. בה נבלה את כל סוף השבוע הקרוב לינה וארוחת ערב במסעדה כשרה בסלוניקי.  


יום 5 I שייט אל חצי האי חלקדיקי

הבוקר נעזוב את סלוניקי, אליה נשוב אחר הצהריים ונצא אל חצי-האי חלקידיקי שלוש אצבעות יבשה ארוכות אל הים האגאי, חצי האי חלקידיקי הוא המתוייר ביותר ביוון ומציע מגוון של חופים מרהיבים לבחירת התייר. אחרי כשעה של נסיעה לאחר שנחצה את הגשר בנאו פוטידאה נגיע שוב לחופים זהובים, למים עם צבע טורקיז ולמלונות פאר. חלקדיקי מוקפת הרים וגבעות, עצי אורן ועצי זית ,עמקים ירוקים ושרידים מעניינים רבים של העבר. נבקר באצבע הראשונה קסנדרה ובכפר קטן.לאחר הסיור נשוב למלוננו בסלוניקי. לינה וארוחת ערב במסעדה כשרה בסלוניקי. 


יום 6 I סלוניקי – ורגינה – וריה – סלוניקי 

הבוקר בדרכנו אל ורגינה, שהתפרסמה כאתר הקבורה של מלכי מקדוניה, ביניהם פיליפוס השני, אביו של אלכסנדר הגדול. מכאן פרצה הממלכה הצנועה והרחיבה גבולותיה והשפעתה עד מרכז אסיה. נעלה ב"שביל אלכסנדר" לטיול בין הגבעות המיוערות החולשות על האתר והעיר הקדומה. מהשביל נפרשות תצפיות יפות אל כל אזור מקדוניה היוונית. מכאן נמשיך אל העיר וריה, עיר בה נשמע את סיפורה המרתק של הקהילה היהודית הקטנה שהייתה בעיר ערב מלחמת העולם הראשונה, נבקר בבית הכנסת הקטן בעיר, שהשתמר על ידי צעירה נוצריה מקומית שנשמע את סיפורה. לאחר הסיורים באזור נשוב לסלוניקי לקבל את שבת המלכה. לינה וארוחת ערב במסעדה כשרה בסלוניקי. 


יום 7 I שבת בסלוניקי 

את השבת בין תפילות השבת וארוחת הצהריים הכשרה במסעדה היהודית ננצל כדי  להכיר את  חבל מקדוניה והעיר השנייה בגודלה ביוון. נבקר ברובע התורכי, בטיילת לאורך החוף וברחובות עיר החוף המרתקת. כמובן שבמסגרת תפילות השבת ניתן דגש גם לסיפורה היהודי של העיר ונבקר בבית הכנסת אשר נותר לפליטה מעברה היהודי המפואר של העיר. במוצאי השבת נצא לשתות משקאות קלים וליהנות מחגיגה יוונית מקומית בטברנה עירונית מקומית. לינה בסלוניקי. 


יום 8 I סלוניקי – דיון – אולימפוס – קלמבקה 

הבוקר נעזוב את סלוניקי ונצא בנסיעה אל הר האולימפוס המכונה גם ביתם של האלים, הר האולימפוס נחשב לנקודה הגבוהה ביותר ביוון והוא מתנשא לגובה של 2,911 מטר. בתרבות המיתולוגית נחשב ההר למקום משכנם של אלי יוון. לאחר הביקור בהר, נמשיך לביקור באתר העתיק דיון, שם היו סוגדים האנשים הפשוטים לאליהם, נערוך הליכה רגלית קצרה ונוכל ליהנות מהנופים עוצרי הנשימה. לאחר הסיור נצא בנסיעה אל אחד משיאי הטיול המופלאים של יוון – תופעת הטבע המרהיבה של מנזרי מטאורה, אחרי שנצא מההלם הראשוני של היופי המרהיב של הזדקרות הצוקים הקונגלומרטים המיוחדים שבאזור. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב במסעדה מקומית משולבת במוזיקה יוונית מקומית. 


יום 9 I מנזרי מטאורה – חצי האי פיליון 

הבוקר נצא להכיר את אחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר בעולם: המנזרים התלויים של מטאורה. מנזרים אלו, אולי אתר התיירות מספר אחד של יוון - הינם קבוצות מנזרים פעילה, כאשר כל מנזר בנוי בנפרד על שן סלע קונגלומרט אדיר. ייחודו של האזור במיקומו- היופי הבלתי נשכח של קבוצות המנזרים על ראשי המצוקים ומאחריהם עמק רחב ידיים. נכנס לאחד המנזרים ונתרשם מהנס הגיאולוגי המיוחד של האזור (לא חייבים להיכנס אל בית התפילה הנוצרי, אך מומלץ מאוד לעלות אל חצרו ולהשקיף משם על הנוף) לאחר הסיור במנזרי מטאורה נצא בנסיעה אל חצי האי פיליון, עם ההגעה לאזור נצא להכיר את כפרי החוף הציוריים של אזור זה: נבקר בפורטריה ומקריניצה היפות נשוטט בין הסמטאות הציוריות של העיירות בסביבה הנמצאות לחופי הים האגיאי, לינה וארוחת ערב באזור פורטריה. 


יום 10 I חצי האי פיליון – אתונה 

הבוקר נמשיך ונסייר עוד מעט באזור הציורי של חצי האי פיליון ונצא בנסיעה אל עוד אחד האתרים החשובים והמרתקים בחצי האי ונצא בנסיעה אל  האתר הארכיאלוגי החשוב של דלפי המוקדש לכבודו של האל אפולוס: דלפי . בהמשך נבקר גם במוזיאון המקומי והנהדר המציג שלל אוצרות שנמצאו בחפירות באתר הארכאולוגי החשוב הזה. לאחר הביקור בדלפי נמשיך אל עיר הבירה היוונית אתונה בה נתמקם במלון ונצא לסיור ערב ברובע הפלקה הציורי. לינה וארוחת ערב באתונה. 


יום 11 I אתונה – תל אביב 

הבוקר נצא להכיר לעומק את עיר הבירה יוונית אתונה: נעלה על גבעת האקרופוליס, הממוקמת במרכזה של העיר ונחשבת לסמלה: נבקר במקדש הפרתנו, מקדש המוקדש לאלה אתנה ובה תצפית מקסימה על העיר נמשיך לסיור רגלי להכרת הרובע העתיק הנמצא למרגלות גבעת האקרופוליס הפלאקה, נסייר בסמטאות הציוריות והמתפתלות הגדושות חנויות ומסעדות נראה את הכיכרות הראשיות של העיר וכמובן שנפנה זמן לאחד הקניונים הגדולים של העיר להשלמת קניות לפני העברתנו לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

  • מסע זה מוקדש לזכרו של אריה שבתאי ז"ל איתו זכינו לבנות מסלולי טיולים רבים ברחבי העולם לשומרי מסורת בין השאר גם את המסע המופלא הזה.

bottom of page