top of page

נופשון, טיולים ופולקלור מקומי בקרפטוס - הטיול של מוטי - 5 ימים

האי קרפטוס, האי הממוקם בין רודוס וכרתים הוא חלק מאיי הדודקאנס הפזורים בדרום הים האגאי. באי הקטן ששטחו 300 קמ"ר בלבד נמצאות נקודות נוף יפהפיות וטבע פראי ושפע של כפרים קטנים ומופלאים. תושבי האי, המונים 6,000 איש בלבד מתגוררים בשנים עשר כפרים הממוקמים למרגלות ההר המרכזי בסמוך אל החופים היפים. בחודשי הקיץ תושבי האי עוסקים בתיירות ולקראת החורף הם שבים אל חיות המשק ושדות הגידולים החקלאיים, חלקם שבים לעסוק בדייג, ליקוט פטריות ועשבי מאכל ותבלין ובעבודות כפיים מסורתיות. במסגרת הנופש הפעיל שלנו נבקר בכפרים הללו, נשוטט בין הסמטאות המזמנות למטייל חוויה של מסע בזמן ונכיר את רצועת החוף הנפרשת לאורך של מעל ל 100 ק"מ תוך חיפוש משותף של החופים היפים החבויים בפאתי האי, המצטלמים נפלא על רקע הרכסים הגבוהים והמשוננים.  

הערה חשובה: 

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

  • מסע מרתק זה תוכנן בעבור קבוצת המחוללים של מוטי קוצר, כוריאוגרף, מרקיד ומנהל קבוצת מטיילים גמלאים האוהבים להכיר פולקלור בינלאומי ברגליים. חבורת מטיילים המטיילת עם אורורה מסעות עולמיים מיום הקמתה לשלל טיולי פולקלור ברחבי העולם


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I טיסה ישירה - תל אביב - קרפטוס 

טיסה ישירה מתל אביב אל האי קרפטוס, עם הנחיתה נעבור אל המלון בו נבלה את ארבעת הלילות הבאים. לאחר ההתמקמות והנאה ממתקני המלון. לאחר ההתמקמות נצא יחד לארוחת ערב משותפת במסעדה הממוקמת במרחק הליכה קצר מהמלון. 


יום 2 I יום נופש במלון וסיורים בעיירה פנגאייה 

הבוקר נאכל את ארוחת הבוקר במלון הנפלא שלנו וננצל את הבוקר למנוחה ורגיעה מול חופי הים וברכת האינפיניטי המרהיבה של המלון. לקראת צהריים מי שיבחר שלא להמשיך ולנוח יוכל לצאת עם מדריך הטיול לסיבוב הליכה בעיירת התיירות המרכזית של האי בין המסעדות המקומיות, בתי הקפה, הטברנות המקומיות וחיי התושבים המקומיים העוסקים בעיקר בתיירות. בשעות הערב נצא לארוחת ערב מקומית. 


יום 3 I יום טיול בין הכפרים באי קרפטוס 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל האזור ההררי של האי. הנסיעה לאזור ההררי תהיה בדרכי הכפרים הממוקמים במקומות הגבוהים באי בהם נעבור בין הרחובות הצרים והמטופחים עד הגיענו אל הכפר פילס, כאן, בכפר הציורי נבקר במוזיאון חקלאי המשחזר את אורח החיים הכפרי המסורתי של תושבי הכפר. לאחר הסיור בכפר נמשיך בנסיעה אל עיירה ציורית נוספת הממוקמת לחופי הים. כאן המעוניינים יוכלו לטבול ולהתרענן בלגונה הציורית והאחרים יוכלו לשתות כוס קפה קר ולהשקיף על הים הכחול. לאחר הטבילה המרעננת נמשיך בנסיעה אל הכפר היפה והציורי ביותר באי, הכפר אולימפוס, כאן נסייר רגלית בין הסמטאות, נכיר את התושבים המקומיים האדיבים ונעצור לזמן חופשי שיוכל להיות מוקדש לארוחת צהריים באחת המסעדות הכפריות שבאי. את שאר הזמן נשאיר לשוטטות ולקניות. לאחר הסיור המקיף נשוב אל המלון ללינה וארוחת ערב במסעדה יוונית במרכז העיר, במרחק הליכה מהמלון. 


יום 4 I שייט בין החופים המפורצים של קרפטוס 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מהמלון שלנו אל המרינה ונעלה על סירת עץ איתה נפליג לאורך החוף המזרחי של האי. נעבור בין החופים המפורצים הקטנים שברחבי האי: נשוט אל החוף אחטה, כאן המעוניינים יוכלו לרדת מהסירה לשחייה קרירה במימי הים האגאי. עם הספינה נעבור אל מול חוף קירה פנגאייה והחוף אפלה. כאן בחוף הנחשב לאחד החופים היפים ביותר ביוון נעצור בטברנה מקומית שאליה ניתן להגיע רק באמצעות שייט או בנסיעה בדרך עקלקלה וצרה, נהנה מיופיו הקסום של החוף ובמקביל לזמן בו נרבוץ על החוף, הנחשב לאחד החופים היפים ביותר ביוון. יכין לנו רב החובל של הספינה, ארוחת צהריים על האש הכלולה במחיר הטיול. בדרכנו חזרה אל מרינת הבסיס נמשיך לעצירה בעוד כמה מפרצים קטנים. לאחר השייט נשוב אל המלון ונצא לטברנה יוונית מקומית לחגיגות סיום הנופשון הקסום שלנו עם מיטב המאכלים היווניים המוכרים והאהובים וכמובן עם מוסיקה והפעלה של מוטי קוצר. 


יום 5 I קרפטוס - תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר ננצל את היום למנוחה במלון לפרידה מן האי הקסום וכמובן שלא נוותר על עוד הזדמנות לסדנת ריקודים עם מוטי קוצר.  ובהתאם לשעת הטיסה נעבור יחד לנמל התעופה לטיסת ארקיע ישירה חזרה לתל אביב. 


bottom of page