top of page

מונטנגרו - מסע הליכות בשמורות הטבע ההרריות - הטיול של עמית - 8 ימים

מסע מיוחד למדינה קטנה בחלק האדריאטי של אירופה עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביבשת באמצעות טיולי הליכה מגוונים בשמורות הטבע ובמקומות ישוב שמחוץ למסלול התיירות השחוק. משך שבוע נכיר את פני השטח הקטן ואת המגוון האדיר של נופים – מחופי הים היפים של האדריאטי ועד לשמורות הטבע וקניוני המים המרהיבים של הרי האלפים הדינריים. טיול קצר אך בהחלט קולע לכל מי שכבר טייל וראה טיולי שטח בעולם וגם למי שעדיין לא עשה זאת.


הערה חשובה: 

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות.


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - מפרץ קוטור – לובצ'ן

נצא בטיסת שכר למונטנגרו עם הנחיתה נחבור אל הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל ה"פיורד" הדרומי ביותר בעולם מפרץ קוטור. מימי המפרץ האדריאטי נכנסים בצורת לשון גיאוגרפית גדולה המעניקים למימי המפרץ מראה של אגם צפוני הדומה לאלו שנצפים במדינות סקנדינביה. לאחר הסיור במפרץ נגיע אל העיירה קוטור, עיירה ונציאנית מוקפת חומה ימי ביניימית הממוקמת למרגלות ההרים השחורים שהעניקו למדינה את שמה (סיור רגלי כשעתיים בעיר). לאחר הסיור בעיר קוטור נעלה באחת הדרכים הנופיות היפות ביותר בעולם אל שמורת הטבע לובצ'ן בה נבלה את הלילה במלון חביב. לינה וארוחת ערב באזור לובצ'ן.


יום 2 I צטינייה - לובצ'ן - שמורת הדורמיטור

את הבוקר נפתח בעלייה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר במונטנגרו, המשקיפה על המדינה כולה ובה נספר את סיפורו של נייגושי, האב הרוחני של מונטנגרו. נעפיל אל נקודת תצפית יפה אליה נגיע אחרי עליית כמה מאות מדרגות ברגל – אך בהחלט המאמץ שווה. מכאן נמשיך בנסיעה דרך העיירה ניקשיץ' בנסיעה באחת הדרכים היפות ביותר במונטנגרו: דרך אגמי טורקיז מרהיבים שנוצרו כתוצאה מבניית סכרים באזור אל שמורת הדורמיטור, אחת משמורות הטבע היפות ביותר בבלקן. ננוע בין ההרים הגבוהים ונגיע אל קו פרשת המים בלב השמורה מעבר ההרים טרסה בו נכיר את תרבות הקאטונים המקומית, כפרי הקיץ המיוחדים אליהם עולים הרועים המקומיים בזמן הפשרת השלגים בחיפוש אחר אזורים חדשים לרעיית הצאן, נכיר את התרבות החקלאית המיוחדת. לינה וארוחת ערב בז'בליאק.


יום 3 I יום הליכות בשמורת הטבע דורמיטור

היום נצא ליום הליכה בלב שמורת הדורמיטור: השמורה היא רכס אלפיני מבודד המוקף מכל עבריו בקניונים עצומים ואדירים, מהקניונים העמוקים ביותר באירופה. תחילת היום תהיה באגם השחור, אגם יפהפה שהוא בעצם חיבור של שני אגמים אלפינים קטנים הממוקמים למרגלות "הר הדוב" הנישא ממעל. מכאן נמשיך אל תוככי שמורת הדורמיטור ונצא למסלולי הליכה קלילים בשמורה בנקודות עניין מיוחדות. נעבור דרך אגם אלפיני קטן והרים ש"קופלו" בתהליכי קימוט מרשימים לאוכף הצופה על אחת הפנינות של השמורה – אגמי הקרחונים. נמשיך ונסייר באזור ככל שיותיר לנו הזמן ונשוב ללינה וארוחת ערב בעיירה הציורית ז'בליאק.


יום 4 I ז'בליאק - רפטינג בנהר הטארה - ליפובו - קולאשין

הבוקר נצא בנסיעה לגשר המפורסם שעל נהר הטארה. נשמע את סיפורו המיוחד של הגשר הקשור למאבק הפרטיזנים בנאצים במלחמת העולם השנייה. הגשר מחבר בין שני רכסי הרים גבוהים היוצרים את אחד העמקים העמוקים ביותר באירופה. לא רחוק מהגשר נצא לחוויה רטובה ובלתי נשכחת של שייט רפטינג אתגרי עשיר במים ובחוויות (פעילות של כשעתיים). מכאן נמשיך בנסיעה למסלול מיוחד אל כפרי הקיץ המעניינים של אזור שמורת הטבע ביוגראדסקה גורה אל הכפר הציורי ליפובו בו נצא לסיור רגלי בסביבות הכפר באזור העשיר במי נהרות צלולים ובשפע חוות דייג מיוחדות. לאחר הסיור בכפר וסביבתו נמשיך בנסיעה אל קולאשין, לינה וארוחת ערב בעיירת הספא והמרגוע קולאשין.


יום 5 I יום הליכות בשמורת הטבע ביוגרדסקה גורה

לאחר ארוחת הבוקר נוקפץ אל אחת מבקתות ההרים היפות הממוקמות בלב שמורת הטבע ביוגרדסקה גורה ושם נתחיל את יום ההליכה נחצה מספר כפרים ביחד עם יושבי ההר ובקתות ההרים המתעוררים ליום עבודה נוסף במשק האישי שלהם. נעפיל לפסגת זקובו פלאווה וממנה נרד לאגם פסיצ‘ה החבוי מן העין. אם מזג האוויר יאפשר זאת, נרחוץ באגם ונאכל צהריים. לאחר מכן נמשיך בדרך הג‘יפים עד למקום הלינה בורניאק בבקתות אירוח בתנאים בסיסיים.


יום 6 I יום הליכות נוסף בשמורת ביוגרדסקה גורה

יום מרהיב ביופיו המתקיים בשמורת הביוגרדסקה גורה אחד מארבעת הפארקים הלאומיים במונטנגרו. הפארק משתרע על שטח של 54 קמ“ר וכולל יער גדול, פסגות עד 2,000 מטרים ושישה אגמים קרחוניים. בלב הפארק משתרע יער ראשוני בשטח של 16 קמ“ר ובו עצים בני מאות שנים : אשוח, אלון, אדר, אשור, אורן. כ100- מיני עצים בני 500 שנה לערך המתנשאים לגובה של 50 מטר ביער עבות. ההליכה והירידה אל האגם כרוכה במעבר יער בראשיתי קסום במיוחד אליו נגיע אחרי שנחצה את קו הרכס המשקיף עליו. בדרך, נהנה מארוחת צהריים ואירוח מקומי, חם ואוהב כמו שרק תושבי ההרים במונטנגרו יודעים לעשות. עם סיום הביקור באגם נעלה על הסעה בת 20 דקות שתחזיר אותנו לקולשין.


יום 7 I קולאשין – קניון מוראצ'ה – אגם שקאדר - בודווה

הבוקר נעזוב את המלון בקולאשין ונרד בנסיעה דרומה שוב אל אזור החוף, בדרכנו אל אזור הנופש של חופי הים האדריאטי ניסע בין נופים ירוקים מרהיבים דרך אחד הקניונים העמוקים באירופה, קניון מוראצ'ה, בדרך יפה שנפרצה בהרים בימי יוגוסלביה בשנות החמישים כדי לחבר את בלגראד עם קו החוף. בקניון נעצור להתרשמות קצרה מהמנזר הציורי שבמקום. מכאן נמשיך אל חלקו הביצתי של אגם סקאדאר, הנחשב לאגם המים המתוקים הגדול באירופה. האגם הוא אזור ייחודי של ביצות המכוסות בנופרים ובנימפיאות ועשיר בעופות מים. בסוף היום נרד אל דרך החוף שתוביל אותנו לדוברובניק של מונטנגרו, עיירת התיירות בודבה, עיר עתיקה יפה מוקפת חומה על חצי אי קטן, שם נסיים את המסע ונסכם את הטיול באחד מבתי הקפה של העיר. לינה וארוחת ערב בבודווה.


יום 8 I בודווה - פודגוריצה - תל אביב

עמוסי חוויות ורשמים נועבר אל נמל התעופה לטיסה חזרה הביתה.


הטיול מוקדש לזכרה של עמית זהבי ז"ל. שותפה לדרך ולמסעות הליכה מרתקים.

bottom of page