top of page

מונטנגרו - מסע ג'יפים בנהיגה עצמית -
- הטיול של עופר- 7 ימים

מסע מיוחד למדינה קטנה בחלק האדריאטי של אירופה עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביבשת באמצעות נהיגת ג'יפים בשמורות הטבע ובמקומות ישוב שמחוץ למסלול התיירות השחוק. משך שמונה ימים נכיר את פני השטח הקטן ואת המגוון האדיר של הנופים המופלאים בפנינה האדריאטית – מחופי הים היפים של האדריאטי ועד לשמורות הטבע וקניוני המים המרהיבים של הרי האלפים הדינריים. טיול ג'יפים קצר אך בהחלט קולע לכל מי שכבר טייל וראה טיולי שטח בעולם וגם למי שעדיין לא עשה זאת.


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - מונטנגרו - שמורת הדורמיטור

נטוס למונטנגרו בטיסה מתל אביב. עם הנחיתה נפגוש את רכבי השטח עליהם ננהג  בנסיעה נופית יפה דרך העיר קוטור (אליה נגיע בהמשך המסע...) לדרך סרפנטינות המשקיפה על הפיורד הדרומי ביותר באירופה – מפרץ קוטור. נעצור בכפר נייגושי, כאן פורחת תעשיית עישון הבשר והגבינות ומפורסמת בכל הבלקן באיכות הפרשוטו המקומי. מכאן נמשיך בנסיעה אל ז'בליאק בדרך הראשית המובילה אל שמורת הדורמיטור, רכס ההרים הגבוה ביותר במונטנגרו, כאן נעצור ללינה ולארוחת ערב. 


יום 2 I הליכות ותצפיות בשמורת הדורמיטור

יום טבע קסום בו נחשף אל הנופים הדרמטיים ביותר במונטנגרו, בשמורת הטבע ההררית דורמיטור, אשר מכילה הרים וקניונים, צמחייה אלפינית ויערות אורנים, אגמים קרחוניים, נהרות שוצפים, מפלי מים ומעיינות. נפתח את היום בטיול רגלי ביער האשוחים סביב האגם השחור המרהיב. מכאן נמשיך צפונה, נחצה אוכפים ומעברי הרים בגובה של 2000 מ', ונעפיל למעבר הסאדלו המעבר הגבוה ברכס הדורמיטור, בו אפשר לראות את הקימוט העז שעבר הרכס ושהותיר בו רישום דרמטי ומעורר התפעלות. נמשיך עד טרסה ונרד לכיוון קניון הקומרניצה, מעליו ניסע בדרכי הרים מפותלות עם הנופים האלפיניים שילוו אותנו בכל עת כשאנחנו חולפים בינות לכפרים גבוהים ומבודדים. נעצור לתצפית על קניון נוויזיו, (הקניון הנעלם) ונחזור מלאי התפעלות מיום עמוס למלון שלנו בז'אבליאק.


יום 3 I יום של הרפתקאות בנהר הטרה – אומגה מעל הנהר – ראפטינג חוויתי

יום של חוויה אמיתית לפנינו! מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לקניון הטרה ולגשר הפרטיזנים המרשים. לאחר התארגנות קלה, נתחיל בפיצוץ של אדרנלין בגלישה באומגת ההרים המטורפת המחברת בין גדות הקניון העצום. להוספת אדרנלין לגוף נעבור על הגשר המפורסם ביותר במונטנגרו גשר ג'ורג'וויצ'ה גשר בגובה  172 מטר ונשמע את סיפורו. לאחר שנסיים לגלוש, נצא לחוויה רטובה במיוחד, רפטינג חוויתי על נהר הטרה. נעלה על הסירות ונצא להרפתקה אמיתית. נהר הטרה מתחתר בתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. נשוט אל מעיין היוסטיצה, מקור המים הגדול ביותר של נהר הטרה. לאורך השייט נעבור אשדות בדרגה בינונית - קלה (בדרגת קושי של 2-3). משך השייט כשלוש שעות. לאחר ארוחת צהריים מקומית, נמשיך בנסיעה לאורך הקניון התחתון של הנהר ונעבור דרך כפרים ציוריים עד ההגעה אל קולאשין, הממוקמת בכניסה לשמורת הטבע ביוגרדסקה גורה. כאן נעצור ללינה ובערב נצא יחד לבלות בבאר מקומי.  


יום 4 I מזרח מונטנגרו – פלאב – ביאלישצ'ה

הבוקר נעלה על הג'יפים ונתחיל בסיור לאורך אגם פלאב, השופע ציפורים. מכאן נצא למסלול מרתק בין הכפרים הציוריים נמשיך אל עיירת הגבול גוסינייה עיירה ציורית יפה ומנומנמת. במקום מתגוררים בעיקר תושבים ממוצא אלבני, רובם מוסלמים. נתארח בבתי המקומיים לארוחת צהרים ונצא בנסיעה לעבר רכס ביאלשיצ’ה וקומובי. נסיעת שטח לאורך קו הרכס דרך קטונים (כפרי קיץ) ויערות רחבי עלים נסיעות שטח במעלה הרכסים, תצפיות יפיפיות, וגלישה עד עיירת הסקי הציורית קולאשין ללינה.


יום 5 I שמורת ביוגרדסקה גורה

יום מרהיב לפנינו  בנופיה המקסימים של שמורת ביוגרדסקה גורה  ואגם ביוגראד. הבוקר נצא אל שמורת ביוגרדסקה גורה, בשמורה יש יותר מ-60 זני עצים שונים ומעל 2000 מינים בוטנים של צמחים ופרחים. השמורה מנוקדת בהרבה מאוד מעיינות ופלגי מים שרובם נשפכים אל העמק שזורם וממלא את אגם הביוגראד, נצא לטיול רגלי בפארק בנופי היער האירופאי ונגיע לחגורה האלפינית החשופה, המאפשרת תצפיות אל היער רחב הידיים שנשמר בפארק. נקיף את אגם הביוגראד הקסום בהליכה נינוחה של כשעה, ונבין מה הביא את המלך ניקולא להכריז על המקום כשמורת טבע עוד ב-1887. בסיום היום, נחזור למלון של בקולאשין.


יום 6 – קולאשין – רייקה צ'רנוביצה – בודווה

הבוקר נתחיל בנסיעה דרומה דרך אחד הקניונים הצרים במדינה, קניון מוראצ'ה. לאחר עצירת התרעננות, נרד מההרים בכביש נופי ונמשיך אל העיירה רייקה צ'רנויביצה. בהגיענו לעיר נצא לסיור קצר בעיירה הקסומה ובסיומו נערוך שייט  בנהר צ'רנויביצה העובר ממש דרך העיירה. נהר זה הוא חלק ממקורות אגם סקאדר. לאחר מכן נמשיך עם הג'יפים אל העיירה צטינייה, הבירה ההיסטורית של מונטנגרו, נבקר במדרחוב העתיק ומהעיירה נעפיל לפארק הרי לובצ'ן בו נבקר במאוזוליאום של פטר פטרוביץ, נייגושי, השליט הדתי האחרון והגיבור הלאומי של מונטנגרו. בסיום הביקור, נמשיך לכיוון המלון שלנו בעיירת החוף, בודווה. כאן בשעות הערב נצא לבירה באחד הבארים המקומיים בעיר. 


יום 7 i מפרץ קוטור – הפיורד

הבוקר נצא לקוטור, העיר שהיא הגדולה ביותר לאורך המפרץ, אתר מורשת עולמית. העיר העתיקה נבנתה במאה ה- 12 ושמרה על צביון ימי הביניים בזכות רחובותיה הצרים והאסימטריים והכיכרות היפות. נסייר בעיר מתקופת ימי הביניים, מוקפת חומה מרשימה בה נטייל בסמטאות ונכיר מקרוב את ארמונות המשפחות הוונציאניות. לאחר הסיור בעיירה ובאזור המפרץ הציורי, נצא בדרך החוף שתוביל אותנו ל"דוברובניק של מונטנגרו" – עיירת התיירות בודווה. לאחר ארוחת סיום נצא לסיור ערב בעיר העתיקה של בודווה. לפני שובנו בטיסה חזרה לתל אביב.  

bottom of page