top of page

מונטנגרו - טיול עומק גיאוגרפי - הטיול של שרה - 8 ימים

מסע מיוחד למדינה קטנה בחלק האדריאטי של אירופה עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביבשת באמצעות נהיגת ג'יפים בשמורות הטבע ובמקומות ישוב שמחוץ למסלול התיירות השחוק. משך שמונה ימים נכיר את פני השטח הקטן ואת המגוון האדיר של הנופים המופלאים בפנינה האדריאטית – מחופי הים היפים של האדריאטי ועד לשמורות הטבע וקניוני המים המרהיבים של הרי האלפים הדינריים.


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - מונטנגרו - קוטור - צטינייה

נצא בטיסת שכר למונטנגרו . עם הנחיתה נחבור אל הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל ה"פיורד" הדרומי ביותר בעולם מפרץ קוטור. מימי המפרץ האדריאטי נכנסים בצורת לשון גיאוגרפית גדולה המעניקים למימי המפרץ מראה של אגם צפוני הדומה לאלו שנצפים במדינות סקנדינביה. עם ההגעה אל העיירה קוטור לאחר הסיור בעיר קוטור נעלה באחת הדרכים הנופיות היפות ביותר בעולם אל אזור שמורת הטבע לובצ'ן בה נבלה את הלילה.


יום 2 I צטינייה – לובצ'ן – ניקשיץ – שמורת הדורמיטור - ז'בליאק

את הבוקר נפתח בעלייה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר במונטנגרו, המשקיפה על המדינה כולה ובה נספר את סיפורו של נייגושי, האב הרוחני של מונטנגרו עם מנקודת התצפית המופלאה אליה נעפיל אחרי עליית כמה מאות מדרגות ברגל – המאמץ שווה. מכאן נמשיך בנסיעה דרך העיירה ניקשיץ' בנסיעה באחת הדרכים היפות ביותר במונטנגרו: דרך אגמי טורקיז מרהיבים שנוצרו כתוצאה מבניית סכרים באזור אל שמורת הדורמיטור, אחת משמורות הטבע היפות ביותר בבלקן. ננוע בין ההרים הגבוהים ונגיע אל קו פרשת המים בלב השמורה מעבר ההרים טרסה בו נכיר את תרבות הקאטונים המקומית, כפרי הקיץ המיוחדים אליהם עולים הרועים המקומיים בזמן הפשרת השלגים בחיפוש אחר אזורים חדשים לרעיית הצאן, נכיר את התרבות החקלאית המיוחדת ונקנח באגם השחור בו נצא למסלול הליכה מקסים מסביבי לאגם. לינה וארוחות ערב באזור ז'בליאק.


יום 3 I שמורת הדורמיטור

היום נצא ליום של טבע מופלא בלב שמורת הדורמיטור: השמורה היא רכס אלפיני מבודד המוקף מכל עבריו בקניונים עצומים ואדירים, מהקניונים העמוקים ביותר באירופה. תחילת היום תהיה באגם השחור, אגם יפהפה שהוא בעצם חיבור של שני אגמים אלפינים קטנים הממוקמים למרגלות "הר הדוב" הנישא ממעל. מכאן נמשיך אל תוככי שמורת הדורמיטור ונצא למסלולי הליכה קצרים ומרתקים בשמורה: נעבור דרך אגם אלפיני קטן והרים ש"קופלו" בתהליכי קימוט מרשימים לאוכף הצופה על אחת הפנינות של השמורה – אגמי הקרחונים. נמשיך ונסייר באזור ככל שיותיר לנו הזמן ונשוב ללינה בעיירה הציורית ז'בליאק.


יום 4 I זבליאק - קניון נהר הטארה - קולאשין

הבוקר נצא בנסיעה לגשר המפורסם שעל נהר הטארה. נשמע את סיפורו המיוחד של הגשר הקשור למאבק הפרטיזנים בנאצים במלחמת העולם השנייה, הגשר מחבר בין שני רכסי הרים גבוהים היוצרים את אחד העמקים העמוקים ביותר באירופה. מכאן נמשיך למסלול מיוחד אל כפרי הקיץ המעניינים של אזור שמורת הטבע ביוגראדסקה גורה אל הכפר הציורי ליפובו בו נצא למסלול הליכה לא קשה באזור העשיר במי נהרות צלולים צלולים ובשפע חוות דייג מיוחדות. לאחר הסיור בכפר וסביבתו נמשיך בנסיעה אל קולאשין, לינה וארוחת ערב בעיירת הספא והמרגוע.


יום 5 I קולאשין - יום ג'יפים בשמורת הביוגראד

הבוקר נפגוש את רכבי השטח שילוו אותנו היום ונעפיל אל שמורת הטבע היפה ביוגרדסקה גורה. את הסיור בשמורה נתחיל בביקור בקאטון מקומי, כפר קיץ ציורי הממוקם למרגלות ההרים הגבוהים, נלמד על צורת החיים המיוחדת בכפרי הקיץ אודות הגידולים החקלאיים ונטעם מהמטבח המקומי. נמשיך בנסיעת שטח אל נקודות תצפית מרהיבות ולמרבדי פריחה מיוחדים באזור. לקראת צהריים נשקיף על אגם ביוגרדסקה המרהיב מנקודת תצפית גבוהה ונתחיל לרדת בנסיעת שטח/ הליכה במורד אל האגם עצמו. עם ההגעה אל האגם נצא לסיור רגלי מסביב לאגם בדרך החוצה בין עצים ירוקים והשתקפויות מרהיבות. לאחר טיול ההליכה באגם נשוב עם רכבי השטח לקולאשין ללינה.


יום 6 I יום ג'יפים - קולאשין – אגם פלאב – מעיין "העין הכחולה" – גוסינייה - קולאשין

יום טיול שטח נוסף ומרהיב במזרח מונטנגרו... נצא בנסיעה לעבר רכס ביאלשיצ‘ה וקומובי, הנסיעה חוצה את קו הרכס דרך קטונים )כפרי קיץ( ויערות רחבי עלים נסיעה במעלה הרכסים, תצפיות יפיפיות. בהמשך נגיע אל אגם פלאב, אגם קרחוני מרהיב בגובה של כ 906 מטרים, ממוקם בסמוך לגבול עם אלבניה. נתחיל בסיור לאורך אגם פלאב נשלב ביקורים בכפרים הציוריים, נסיעות נוף מרהיבות והליכות קלות בעמקים ירוקים... נבקר במעיינות עלי פאשה ולאחר נצא במסלול הליכה )1-2 שעות( למעיין ה"עין הכחולה". לא נוותר על בקור בעיירת הגבול גוסינייה, עיירה ציורית יפה ומנומנמת. במקום מתגוררים בעיקר תושבים ממוצא אלבני, רובם מוסלמים, אוכלוסייה שקטה, לבבית ונעימת סבר. לקראת ערב נחזור לקולאשין ללינה. לינה בקולשין.


יום 7 I קולאשין - אל אזור החוף - בודווה

הבוקר נעזוב את המלון בקולאשין ונרד בנסיעה דרומה שוב אל אזור החוף, בדרכנו אל אזור הנופש של חופי הים האדריאטי ניסע בין נופים ירוקים מרהיבים דרך אחד הקניונים העמוקים באירופה, קניון מוראצ'ה, בדרך יפה שנפרצה בהרים בימי יוגוסלביה בשנות החמישים כדי לחבר את בלגראד עם קו החוף. בקניון נעצור להתרשמות קצרה מהמנזר הציורי שבמקום. מכאן נמשיך אל חלקו הביצתי של אגם סקאדאר, הנחשב לאגם המים המתוקים הגדול באירופה. האגם הוא אזור ייחודי של ביצות המכוסות בנופרים ובנימפיאות ועשיר בעופות מים. בסוף היום נרד אל דרך החוף שתוביל אותנו ל"דוברובניק של מונטנגרו" עיירת התיירות בודבה, עיר עתיקה יפה מוקפת חומה על חצי אי קטן, כשההרים הגבוהים המתנשאים בקרבת החוף מספקים לה תפאורת רקע מקסימה.


יום 8 I בודווה - תל אביב

עמוסי חוויות ורשמים נועבר אל נמל התעופה לטיסה חזרה הביתה.


bottom of page