top of page

מקדוניה - מסע פולקלור מיוחד ללהקת המחול ירושלים של זהב להופעות במקדוניה - הטיול של שולה - 7 ימים

מסע עומק גיאוגרפי מיוחד בתפירה אישית של אורורה מסעות עולמיים. מסע מיוחד לחבורת הגמלאים של ירושלים של זהב למקדוניה. מסע הכולל מפגשים עם להקות פולקלור מרחבי העולם והשתתפות בפסטיבל פולקלור בינלאומי באוכריד. פולקלור משולב עם טיולים בלתי נשכחים במקדוניה היפה היוונית וגם המדינה המרתקת שבעבר הייתה חלק מיוגוסלביה.


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום חמישי: ת"א – סלוניקי – אוחריד 

נצא בטיסת בוקר מתל אביב ישירות אל סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון הממוקמת בלב מחוז מקדוניה היווני, עם הנחיתה בעיר הצפונית נחבור אל האוטובוס ואל הצוות המקומי ונצפין לכיוון מקדוניה השכנה. סמוך מאוד למעבר הגבול נבקר באתר ארכיאולוגי המוקדש לזכרו של פיליפוס אביו של אלכסנדר הגדול ונכיר את התרבות ההלניסטית המעניינת ואת המרחב בו גדל מי שלימים הפך לאחד הכובשים הגדולים בהיסטוריה העולמית. מכאן נמשיך אל ביטולה, העיר המודרנית וזו שבה חיה ופעלה קהילה יהודית ענפה שזכתה לכינוי "קהילת יהודי מנסטיר", נשמע את סיפורם המרתק של קהילת יהודי מגורשי ספרד עד לסוף הטראגי במלחמת העולם השנייה, נשוטט במדרחוב הציורי היפה של העיר ונמשיך מכאן אל העיר אוחריד היפה בה נתמקם ונתארגן לקראת פסטיבל הפולקלור הנערך מדי שנה בעיר. 


יום 2 I יום שישי: אוחריד – כנסיית סווטי נאום – נהר הדרינה 

הבוקר נצא להכיר את סביבות העיר היפה אוחריד ונשמע את סיפורה המרתק של העיר שהייתה אחת הערים החשובות ביותר באימפריה הבולגרית: תחנתנו החשובה היום תהיה בנהר הדרינה, עם ההגעה אל חופי האגם הצפוניים נצא להליכה קצרה אל מקורו של אחד הנהרות החשובים והמרשימים בחבל הבלקן, נהר הדרינה, נחצה את שלל הדוכנים המוכרים את מרכולתם הצבעונית לכל דורש ונעלה על אחת הסירות לשייט קסום בנהר הרגוע בין עצי הערבה הבוכייה המעטרים את גדות הנהר. לאחר השייט נעצור להפסקת צהריים במסעדה מקומית יפה בה נכיר במעט את הפולקלור המקדוני המרתק ונמשיך אל כנסיית סווטי נאום, אחת הכנסיות החשובות בהיסטוריה של חבל הבלקן, הכנסייה המעניינת שנבנתה במהלך המאה התשיעית נחרבה כמעט לחלוטין, אך שוחזרה במהלך המאה ה 14. נתרשם מציורי הקיר המעטרים את קירותיה ונתקרב אל הטווסים מדושני העונג המהלכים בסביבות הכנסייה, הטווס בתפיסה הנוצרית מסמל אריכות ימים וחיי נצח. לקראת ערב נשוב אל העיר אוחריד לקבל כולם יחד את שבת המלכה בערב המעוניינים לצאת להליכת ערב קלה ברגל ולבקר בבמה המרכזית בה תערך למחרת הופעתנו הראשונה.  


יום 3 I יום שבת: אוחריד 

בשבת ננוח מעט ונצא למסלולי הליכה סביב העיר היפה אוחריד, העיר ששימשה בעבר כעיר הבירה של הממלכה הבולגרית/מקדונית. בתחילת סיורנו נעפיל אל המבצר של הצאר סמואיל, נמשיך אל כנסיית סאן קלמנטה המעוטרת בשלל עיטורים מרהיבים ונרד אל רחובה הראשי של העיר המלא בשלל חנויות מעניינות, מסעדות ובתי קפה עד הגיענו אל כנסיית האגיה סופיה, כנסיית החוכמה, אחת מסמלי העיר אוחריד. לאחר שנשוב למלון ונתארגן לעוד מספר חזרות נצא במוצאי השבת להופיע במסגרת פסטיבל אלכסנדר מוקדון את הופעתנו הראשונה. לינה וארוחת ערב באוחריד. 


יום 4 I יום ראשון: אוחריד וסביבותיה

הבוקר נצא לביקור בכפר רדוזדה ממנו נעלה לביקור בכנסייה מיוחדת החצובה בסלע הקארסט המאפיין את האזור וממנו נשקפת תצפית יפה על הנוף של האזור ושל אגם אוחריד המרהיב, מכאן נמשיך לביקור במנזר קאלישטה, היושב על אחת הנקודות היפות ביותר באגם אוחריד, נשוחח בלבביות עם הנזירים ונלמד מהם על הכנת הקונפיטורות והמטעמים משלל פירות העונה. מכאן נחצה את הגבול לאלבניה השכנה ונשמע את סיפורה של המדינה שהייתה במשך שנים סגורה למבקרים, נסייר בכפר הדייגים היפה לין וממנו נשים פעמינו חזרה אל אוחריד בה נופיע את ההופעה האחרונה במסגרת פסטיבל אלכסנדר מוקדון. לינה וארוחת ערב באוחריד. 


יום 5 I יום שני: אוחריד – שמורת מברובו – סקופיה 

הבוקר נעזוב את העיר אוחריד היפה בה בילינו עד כה ונצא בדרך יפהפייה העוברת בסמוך לגבול עם אלבניה בדרך החוצה הרים וגבעות בדרכנו אל עיר הבירה סקופיה. במהלך נסיעתנו צפונה נבקר בשמורת הטבע מברובו ונכנס אל תוככי השטח ההררי המרתק לביקורים בכפרים ציוריים, נפגוש את התושבים האלבנים המהווים אחוז משמעותי מאוכלוסיית המדינה, נצחק מעט עם הצוענים המקומיים הממוקמים גם הם לאורך הדרך ולקראת ערב נגיע אל העיר סקופיה, העיר המרתקת המושפעת עד עצם היום הזה מהשלטון העותומאני ששלט באזור במשך מאות בשנים. העיר סקופיה חרבה כמעט לחלוטין לפני מספר עשורים ברעידת אדמה והצליחה להשתקם בצורה מעוררת התפעלות. לינה וארוחת ערב בסקופיה. 


יום 6 I יום שלישי: סקופיה ואתריה 

את יומנו הכמעט אחרון במקדוניה נקדיש לביקור בעיר הבירה המקומית: סקופיה. נסייר במבצר העיר ממנו נשקף נוף מיוחד של העיר העתיקה כולה הנמצאת מלמטה, נמשיך אל כנסיית הגואל נתרשם מהמונומנט המרשים המוקדש לאיש הנחשב לגאוות האומה כולה, אלכסנדר מוקדון ולמזרקה המעטרת את המונומנט. נחצה את הגשר העותומאני הבנוי מעל לנהר הוארדר ונסיים במרכז העיר החדשה ובמוזיאון המספר בצורה מצמררת את סיפור הקהילה היהודית של מקדוניה. לקראת ערב נצא לארוחת ערב משולבת במופע פולקלור ומסיבת סיום מסכמת. 


יום 7 I יום רביעי: סקופיה – סלוניקי – תל אביב

הבוקר נעזוב את עיר הבירה סקופיה ונצא בנסיעה דרומה אל העיר היוונית המרתקת סלוניקי, נחצה את הגבול היווני לא לפני שנטעם מהיין המקומי ביקב המקומי בדרכנו אל הגבול. עם חציית הגבול היווני וההגעה אל סלוניקי נצא בנסיעה אל טיילת החוף המרתקת, נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי המספר על עברה המפואר של העיר, נשוטט ברחובות הרובע התורכי הציוריות ונפרד מהמסע בערב בלתי נשכח בטברנה מקומית עד לשעת הטיסה. לקראת ערב שבעים, רווים ומאושרים נצא אל נמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב (נחיתה לפנות בוקר של היום השמיני)

bottom of page