top of page

סקנדינביה - מסע עומק ייחודי בעקבות הזוהר הצפוני - אורורה בוריאליס בנורווגיה
ושבדיה - הטיול של אלי - 8 ימים

מסע חורף מיוחד ומקורי אל הזוהר הצפוני בסקנדינביה הלאפית. מסע מיוחד עשיר בהרפתקאות אל האזור הצפוני של נורבגיה ושוודיה. מסענו מתחיל בעיר נארוויק ממנה נמשיך להרפתקאות אופנועי שלג באזור קירונה ונהר הטורנה. נמשיך דרך מכרות הברזל המיוחדות אל אזור אביסקו שם נבקר בתחנה המומלצת ביותר לצפייה בזוהר הצפוני בחודשי החורף נמשיך לפעילות מזחלות כלבי האסקי ומסע אופנועי שלג נוסף באזור ונמשיך מערבה אל אחד המקומות היפים ביותר בחלקו הצפוני של כדור הארץ איי לופוטן הציוריים ונקנח בשייט לצפייה ביונק היבשתי הגדול בעולם: הראשתן הגדול.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – אוסלו (נורבגיה)   

נצא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה אל אוסלו. עם הנחיתה נצא לסיור פנוראמי בעיר: נסקור את מבצר אקרסהוס, נסקור את בניין העירייה המרשים ואת ארמון המלך. נמשיך לביקור בחצי האי ביגדוי, שם נערוך סיור במוזיאון הספינות הויקינגיות ונשמע את סיפורם המרתקים. לינה וארוחת ערב באוסלו.  


יום 2 I אוסלו – נארוויק – קירונה 

בבוקר נמשיך ונסייר בעיר הבירה הנורבגית ככל שיותיר לנו הזמן. נמשיך בטיסת פנים נוספת אל נארוויק הממוקמת בצפונה של נורבגיה, הרחק ממסלול התיירים השחוק. עם ההגעה נצא בנסיעה אל מעבר הגבול לשבדיה. עם ההגעה לשבדיה נמשיך בנסיעה לאורכו של נהר טורנה האזור בו נבלה את ימי מסע הקרח הקרובים. לקראת צהריים נגיע אל מלון הקרח המיוחד ביוקסיארווי, מלון העשוי כל כולו מקרח: קירותיו, רצפתו, מיטותיו ועוד הנחשב למלון הקרח הראשון בעולם. אל דאגה לא נלון בקור המקפיא של המלון, אבל נאכל בו ארוחת צהריים משביעה ונמשיך ממנו אל תחנתנו הבאה. לינה באזור קירונה.


יום 3 I הרפתקאות חורף בספארי אופנועי שלג באזור קירונה 

הבוקר נצא לחוויית האקסטרים הראשונה במסגרת המסע הצפוני שלנו. בשעות הבוקר נצא אל בסיס היציאה למסע אופנועי השלג (2 רוכבים בכל אופנוע) נקבל את הציוד המיוחד ונצא לרכיבת שטח מיוחדת באופנועי שלג במסלול בלתי נשכח לאורך נהר טורנה. מהשביל הראשי נצא בנסיעת שטח לכל מיני שבילים קטנים בתוככי ומחוץ ליערות האשוחים המושלגים. כאשר נגיע אל אחת מקרחות היער נעצור אצל הסאמים, במאהל אוהלים מיוחד בו הם שוכנים בחודשים החורף הקרים ונלמד על תרבות החורף המיוחדת שלהם.  לאחר הפעילות נמשיך אל אזור אביסקו ללינה. 


יום 4 I מזחלות האסקי – הליכה בשלג – דיג קרח באזור אביסקו

את היום נקדיש ליום פעילויות בלתי נשכח באזור אביסקו, האזור המושלג והמרהיב של שוודיה הלאפית. תחילת יום ההרפתקאות תהיה ברכיבה על מזחלות כלבי האסקי, נלמד להכיר את הכלבים הצפוניים, נסייע בהירתמות כלבי השלגים אל המזחלות ונצא בסיור מודרך של שעתיים רכובים על מזחלות בשלג המרהיב של האזור. נשוב להפסקת צהריים באזור אביסקו והתארגנות להמשך הפעילות. לאחר מנוחה קצרה נצא למסע רגלי בשלג הרב שבאזור, נלבש ציוד מתאים ונצא להליכה בטבע ולפעילות מרתקת של דיג קרח: נחפור בור קטן בקרח, נשלוף את החכות שיביאו לנו המארגנים המקומיים ונקווה לדוג דגים במי הקרים.  בערב לאחר ארוחת הערב נצא אל Aurora Sky Station - Svenska Turistföreningen, תחנת תצפית מיוחדת שנחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצפות בזוהר הצפוני. לינה וארוחת ערב במלון: Abisko Mountain Lodge


יום 5 I יום הרפתקאות נוסף באזור אביסקו 

את הבוקר נפתח בסיבוב אחרון באופנועי שלג, אחרי שהתמקצענו ברכיבת שטח על אופנועי שלג נצא לסיור מרתק באזור ונשוב אל המלון עייפים אך מרוצים.  לאחר הפעילות נעזוב את אביסקו ונצא בנסיעה לכיוון הגבול הנורבגי, בו התחלנו את מסע ההרפתקאות. לקראת ערב נגיע אל אזור סורטלנד ללינה. לינה וארוחת ערב באזור סורטלנד.  


יום 6 I איי לופוטן (נורבגיה) 

הבוקר נעזוב את אזור אביסקו ונשוב בנסיעה מערבה אל נורבגיה בה התחלנו את מסע החורף הייחודי שלנו. בהתאם לזמני המעבורות נחצה את אזור החוף הנורבגי ונגיע אל איי לופוטן, איים העשירים במפרצים, מיצרים ואגמים יפים ועוצרי נשימה בייחוד בתקופה המושלגת של החורף. נסייר בכפרי הדייגים המיוחדים המאופיינים בבתי עץ צבעוניים שנדמה ונחים להם בשלווה פסטוראלית על גדות מפרצונים תכולים.  נערוך סיור בכפרים הציוריים נוספיורד ובסונד, שני כפרים ציוריים שהוכנסו לרשימת אתרי השימור של אונסקו בשל יופיים וחשיבותם התרבותית.  נמשיך ונסייר באיים ככל שיותיר לנו הזמן ושעות האור ונשוב ללינה באזור הארסטד. לינה וארוחת ערב באזור סורטלנד. 


יום 7 I שייט לצפייה בלווייתנים 

יום חוויות נוסף לפנינו – הבוקר נעזוב את הארסטד ונצא למעגן הספינות לחוויה בלתי נשכח – שייט לצפייה בלווייתנים. בתקווה שמזג האוויר יהיה מוצלח נגיע אל המעגן של אנדנס ונשמע דברי הסבר על היונקים הימיים הגדולים החיים באזור ועל בעלי הכנף הייחודיים לאזור. לאחר הפסקת קפה קצרה נעלה על הסירות ונצא לשייט בלתי נשכח בחיפוש אחר הראשתן הגדול, אחד ממיני הלווייתנים הגדולים ביותר בטבע. אורכו מגיע ל 21 מטרים ומשקלו יכול להגיע עד ל57 טונות. בתקווה שיתמזל מזלנו נזכה אולי לראות מיני לוויתנים נוספים. לאחר השייט נשוב בנסיעה דרומה אל אזור נארוויק, שם התחלנו את מסענו. 


יום 8 I אוונס – אוסלו – תל אביב 

בהתאם לשעת הטיסה – העברה לנמל התעופה לטיסה דרך אוסלו חזרה לתל אביב. 

bottom of page