top of page

טיול עומק גיאוגרפי מיוחד אל נורווגיה היפה - קרחונים, נופים וחוויות - הטיול של רינת - 10 ימים

נורווגיה היא מדינה מדהימה, עם נופים עוצרי נשימה, תרבות עשירה והיסטוריה מרתקת. נורבגיה, יש הכותבים את שמה גם כך, היא יעד המשלב נופים מרהיבים של הרים וים, של אגמים כחולים, מפלים שוצפים, דרכים נופיות מרהיבות וסיפורים מרתקים אודות המיתולוגיה הנורדית המרתקים את כולנו.  אם אתם מחפשים יעד טיול חלומי, נורווגיה היא בחירה מצוינת.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I  תל אביב –  אוסלו  -  לילהאמר

נצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון דרך יעד ביניים אל אוסלו, בירתה של נורבגיה. עם הנחיתה באוסלו נצא בנסיעה אל לילהאמר, מרכז תרבות ספורט החורף הסקנדינבית ואחת המארחות של אולימפיאדת החורף. נעלה לתצפית יפה על העיר, ונבקר במוזיאון הפתוח הגדול והחשוב בנורבגיה בו נכיר מקרוב את אורח החיים הנורדי. המוזיאון בנוי כמעין כפר הממוקם בלבה של שמורת טבע המוקפת בנוף מיוער של גבעות ואגמים ומכיל בתוכו מבנים אופייניים שהובאו מכל רחבי נורבגיה שמטרתם לספר את סיפור העם הצפוני. במסגרת הסיור נשב בכיתת הלימוד, נתרשם ממלאכת הנפח המקומי, הדייג, ונעקוב אחר התפתחות האדם והישוב בנורבגיה מאז המאה ה12. לינה וארוחת ערב באזור לילהאמר.


יום 2 I פר גינט - עמק המפלים - קריסטיינסאונד

הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל שמורת הטבע היפה של פר גניט,  גיבור המחזה  הנורבגי המפורסם אותו חיבר הנריק איבסן. נהנה מהנוף המיסטי ונעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית המשמשת אבן בוחן ללאומיות הנורבגיות של המאה ה – 19. נרד לטיול קצר בין שכיות החמדה הנופיות בשמורה. נמשיך ונעלה צפונה בדרכנו אל הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי אל לדומבס הניצבת בצומת דרכים חשובה, היסטורית ומיתולוגית. מכאן נמתחות הדרכים לארץ הטרולים האגדית, או לארץ רמות האייל הצפוני ולעבר ארצם של הענקים - לא מאמינים, בואו לטיול ותגלו! נמשיך לטיול  ברגל לנקודת תצפית מיוחדת המעוצבת כשכיית אמנות מודרנית המתמזגת באורך מסקרן עם הנוף. מכאן נשקיף  אל נוף הרמות והבקעות, ביתם של עדרי האייל הצפוני וכבשי המושק. נמשיך צפונה לאורך עמק המפלים הנהדר. נרד לטיול רגלי אל מפלי וורמה וסלטה הגועשים. לקראת ערב נגיע אל קריסטיאנסונד שלחוף הים הצפוני כאן נאכל ארוחת ערב ונשאר ללינת לילה.


יום 3 I קריסטיינסאונד - הדרך האטלנטית - אולסונד - שייט לאי הציפורים

היום נכיר חלק מתצורות הנוף המסעירות ביותר הקיימות על פני הגלובוס שלנו: תצורות נוף אלו נוצרו במפגש הייחודי שבין הפיורדים לים הצפוני. איים המנקדים את המרחבים הכחולים, המפרצים העמוקים והמפותלים וביניהם כבישים תלויים באוויר. כל אלו יוצרים מראה של קו חוף  מורכב ובלתי מובן מחד. ייחודי, מרגש ובלתי נשכח, מאידך. זאך תוך החגיגה הגיאולוגית יוצאת הדופו מצטרפים גם מאות אלפי פרטים של עופות ים המקננים במצוקים התלולים. נטייל לאורך  החוף המפורץ נדאה יחד עם הדרך האטלנטית המפורסמת. לא נוותר על חצייה בשייט יפה את פיורד האצבעות בין כפרי הדייגים, בהם נעצור לטעום את אופי החיים של כפרי הצפון. נבקר בעיירה הציורית הקסומה אולסונד ונפליג גם בין איי הים הצפוני, ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה באי שהוא שמורת טבע מיוחדת, העשירה בושבות קינון  של עופות ים.  נלון באזור אולסונד.


יום 4 I דרך הטרולים-  שייט בפיורד גיירנגר - דרך הנשרים

הבוקר נצא אל דרך הטרולים העולה ב 11 סרפנטינות אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נצפה אל המפל הנופל אנכית  180מ'  אל תחתית העמק ונסייר בקניון גודברנדסוויט הציורי. נחצה בשייט את פיורד סטור וניסע אל קניון נהר ולדלה המתחתר בעוז במסלע הקשה. מחופי אחת מעיירות הדייגים נעלה לשייט קסום על הגיירינגר פיורד אשר תויג על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. מוקפים במצוקים אדירים נפליג בין נופי הפיורד רבי העוצמה בין מפלים ושחפים לעבר העיירה גיירינגר. נעלה  לתצפית יפה אל הפיורד הקסום וההרים המקיפים אותו ונתפתל  עם "דרך הנשרים"  אליה מתגלים הנופים המרהיבים של ארץ הקרחונים והפיורדים. נחצה את הרכס  בדרך נופית יפה, הדרך הראשונה שנפרצה  בהרי נורבגיה, כבר  לפני  יותר מ -130 שנים. נבקר במפלי  וידאפוסן ואובסטפוסן ולקראת ערב נגיע למלוננו באזור


יום 5 I קרחון בריקסדל - מפלי אידספוסן

היום נצא לטייל לרגלי קרחון בריקסדל הכחול, המהווה את שלוחתו המערבית של יוסטדאל, גוש הקרח העצום. נטייל גם סביב האגם היפה שנוצר לרגלי הקרחון. נמשיך אל מפלי אידספוסן המפורסמים  בנורבגיה בעיקר בכל הקשור לנוש דייג דגי הסלמון במקום.  נצא להליכה קצרה באחו הירוק- ירוק לצדם של האשדות הקוצפים והמתקנים המיוחדים שלאורך הנחל. נתפתל בכבישים צרים בדרכנו דרומה ונחצה מספר מנהרות שנחפרו מתחת  לכיפת הקרח . נלון באזור.


יום 6 I שייט באגם הטורקיז - הליכה על קרחון יוסטדאל - "הדרך המושלגת" - ברגן

הבוקר פנינו אל קרחון יוסטדאל חר נסיעה קצרה נעלה על סירה קטנה ונשוט על אגם הטורקיז הקסום שנוצר מהפשרת הקרחון הענק.  נצטייד במדריך מקצועי ובנעלים מיוחדות, ונצא להרפתקאה בעולם הקרחונים והתרבות שהתפתחה סביבם. בעזרת ציוד מתאים נטייל על גב הקרחון הכחול. נדלג מעל הסדקים הנפערים בו ונחוש מקרוב-קרוב את חווית הטבע הכל כך רחוק. מכאן לא נוותר על מסלול ההליכה ונרד מהקרחון ונצא בנסיעה העולה על "הדרך המושלגת", הנכללת בין "דרכי הנוף הלאומיות" בזכות המראות  והחוויות  שמזמינה דרך ייחודית זו. נעלה אל לשון המגלשה, יצירת אומנות ואדריכלות נוף נפלאה, ממנה נפרשת  תצפית נהדרת אל הפיורד הארוך בעולם והעיירות המנקדות את חופיו. מכאן  נרד מערבה לעבר האוקינוס ולקראת ערב נגיע לברגן. נלון בברגן.


יום 7 I בין שתי ערים - ברגן - שייט לסטאבנגר

את הבוקר בברגן נתחיל בעליה לתצפית מרשימה מהר פלאוין, לעבר  המרכז העורבני השני בגודלו בנורבגיה.  לברגן בירתה הקדומה של נורבגיה המוקפת פיורדים ומפרצים רבים יש היסטוריה מרשימה בשל מיקומה ותנאי האקלים המיוחדים שבה. בתום התצפית נרד לסיור קצר בעיר שפריחתה החלה בשלהי ימי הביניים בזכות המסחר הייחודי והענף שהתרכז בה. נשוטט ברובע ההנזיאתי בין בתי המסחר העתיקים שהפכו ברבות השנים לחנויות בוטיק מצועצעות רובע  עתיק זה הוכר על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית,  נקנח בשוק הדגים התוסס. כאן נוכל נזלול בכול פה  את תנובת הים הצפוני. עם צהרים נעזוב את ברגן בדרכנו למחוז רוגלנד, שהתפרסם בנופיו המבותרים, ובראשם צוק הדרשן.  נשלב נסיעה והפלגות בין האיים הדרומיים עתירי האגמים. עם הגיענו לסטאבנגר נצא לטייל מעניין בעיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ציורי. סטאבנגר  היא המעוז של הכלכלה הנורבגית  החדשה, ושל הדיפלומטיה השקטה  שני יסודות מהותיים המעניקים לנורבגים עוצמה וביטחון כלכלי ומדיני. נשוטט ברובע הדייגים שהוכרז כשכיית תרבות עולמית על ידיי אונסקו. נלון בסטאבנגר.


יום 8 I צוק הדרשן- רמת הארדינגר

הבוקר נחצה בשייט את מפרץ הלוע בדרכנו אל צוק הדרשן. נעפיל בשביל העולה אט אט ומטפס אל ה"מרפסת" – גגו של הצוק האדיר הפורץ אל על מחופי הפיורד הכחול המתפתל עמוק עמוק מתחתינו. מהמרפסת הרחבה  התלויה 600 מטר מעל לפיורד  נפרשת תצפית נפלאה אל המצוקים הלבנים והנחש הכחול עמוק, וההרים המיוערים המנוקדים באגמים ובקתות רועים. נשאף את הנוף המדהים ולאחר רגיעה נעימה במרפסת, נרד לאוטובוס ונפליג אל רמת הארדאנגר הפראית, העשירה בנחלים, מפלים ואגמים. נלון באזור.


  • מי שיבחר לא לעלות יוכל להצטרף לטיול רכוב בין העיירות הציוריות הפרוסות לחופי הפיורד באזור הנפלא.

  • במקרה שמזג האוויר לא יאפשר עליה לצוק, נטייל באזור המדהים באוטובוס, בשילוב טיולים רגליים קצרים.


יום 9 I רמת הארדנגר -  אוסלו

בדרכנו אל אסלו נחלוף באחד האזורים הפחות נושבים ופחות מתויירים בנורבגיה. יחידה גיאוגרפית מרוחקת מהים, בעלת חשיבות הסטורית רבה, המצטיינת בנוף זרוע באגמים, גאיות עמוקים, וכפרים קטנים ועתיקים. עדות אילמת לחשיבותו של האזור משמשות הכנסיות העתיקות הבנויות מעץ מעוטר ומגולף. אדריכלות מיוחדות  שהשתמרה באזור זה. נתרשם מקרוב מכנסיה שכזו הניצבת לה יותר משמונה מאות שנים, מוקפת אחו ירוק. אחה"צ נגיע לאוסלו  ונצא להכיר את הבירה:  נבקר בגן הפסלים של ויגילנד, נטייל במרכז התוסס של העיר, נראה את בית האופרה, הפרלמנט ארמון המלך ועוד. ניסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, אשר בספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד. נלון באוסלו.


יום 10 I אוסלו -  תל אביב.

הבוקר ניסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, אשר בספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד נעלה למצודת העיר לתצפית פרידה מאוסלו ונופי נורבגיה הקסומים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים את ביקורנו בבירת נורבגיה ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.


***ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מעבורות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול ושלום הנוסעים.


bottom of page