top of page

ספרד - מסע מיוחד אל טנריפה - האיים
הקנריים לשומרי מסורת - הטיול של אריה - 8 ימים

מסע מיוחד בין נופים געשיים, משרידי יערות וצאצאי שבטים ברבריים אל מודרניות מקומית: שלושה עשר איים בארכיפלג הקנרי, אשר רק שבעה מהם מיושבים, נוצרו מפעילות טקטונית געשית וממשיכים לייצר, אף בימים אלו, הרי געש ואיים נוספים ההופכים את המסע למעבדה גיאולוגית חיה: נופים ייחודיים של הרי געש ומכתשים וולקניים, תופעות גיאולוגיות ונוף בראשית כל אלו לצד תרבות מרתקת של תושבים ספרדיים החיים במרחק גדול ממדינת הבסיס ספרד. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום ב': ת"א – נמל תעופה צפוני – פוארטו דה לה קרוז   

נצא בטיסת בוקר מת"א אל מדריד, הבירה הספרדית ומשם נמשיך לטיסת המשך אל האי טנריף, הגדול מבין האיים הקנריים. עם הגעתנו נצא אל נקודת הלינה שלנו בימים הקרובים העיר פוארטו דה לה קרוז ללינה וארוחת ערב: העיר פוארטו דה לה קרוז שוכנת במיקום מרשים על החוף התלול, בעיר נמל דייגים, מרכז עתיק שוקק חיים. על פסגות ההרים סביבו שכונות מגורים והוא מעוטר בפארקים רבים. לינה וארוחת ערב בפוארטו דה לה קרוז. 


יום 2 I יום ג': בין כפרי הרועים אל לוס כריסטיאנוס 

הבוקר ניסע לפינה הדרום מערבית של האי בדרך מפותלת ויפהפיה העוברת בין תצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי של האוקיינוס האטלנטי. בדרכנו מערבה נעצור בכפרים ציוריים בהם נלמד על שיטת התנועה המיוחדת בשטח התלול והמצוקי בשיטת הדילוג: "Salto del Pastor" – "דילוג הרועה" העושה שימוש במוט למעבר ממקום למקום. כמו כן נלמד את שיטת השריקות, הסילבו, דרך התקשורת המיוחדת של תושבי ההרים בין העמקים הסגורים בתחומי המצוקים הגבוהים. אחר הצהריים נגיע למסלול הליכה בדרך מעניינת אל כפר קטן בשם מסקה, היושב במיקום מדהים על שפת קניון עמוק ומרהיב. נמשיך בנסיעה דרך הסרפנטינות אל העיירה לוס ג'יגנטס השוכנת לצד מצוקים המזדקרים לגובה של מעל ל 800 מטר מעל פני הים. לאחר טיולי ההליכה נצא אל העיירה לאס אמריקאס ממנה נצא לשייט בלתי נשכח במעבורת קטמארן מול נופי המצוקים המרהיבים ואם יתמזל מזלנו נזכה לראות דולפינים מקפצים ואולי אף את היונק הגדול בעולם: לוייתני הענק... לקראת ערב נשוב חזרה אל פוארטו דה לה קרוז ללינה וארוחת ערב. 


יום 3 I יום ד': שייט אל האי גומרה 

יום ארוך ומרתק לפנינו: הבוקר נפליג במעבורת אל האי השכן, לה גומרה, האי הררי הוא בעצם שמורת טבע ענקית ונפלאה ובה יערות עד ירוקים קדמוניים של עצי הער האציל ומגוון מיני צומח וחי אנדמיים אל האי בלבד. לקראת צהריים נגיע אל העיר שנחשבת לבירת האי סן סבסטיאן, ממנה יצא קולומבוס אל מסע הגילוי הראשון אל העולם החדש: יבשת אמריקה. לאחר השייט נשוב אל האי טנריף ללינה וארוחת ערב בפוארטו דה לה קרוז.


יום 4 I יום ה': דרום טנריף – הר הגעש טיידה 

היום נצא בנסיעה אל הפארק הלאומי טיידה השוכן בלב האי טנריף. הר הגעש טיידה נחשב להר הגבוה ביותר בין הרי ספרד (3,718 מ') ונחשב להר השלישי בגובהו בעולם ביחס לבסיסו (הבסיס נמצא אלפי מטרים מתחת לפני הים). ההר המיוחד מכוסה במרבית ימי השנה בכיפת שלג. נטפס אל ההר דרך יערות אורן קנרי עבותים ונרד אל הלוע הגעשי העצום בו מזדקרת הפסגה החרוטית בנופי מדבר המזכירים את פני הירח. בהמשך היום נעלה ברכבל לכיוון הפסגה ונלך לנקודת תצפית מרהיבה ברום של 3,600 מטר מעל פני הים. ממנה ניתן להשקיף על כל שרשרת האיים הקנריים. נמשיך במסלול רגלי בלב הקלדרה בה נצפה בשלל תצוגות גיאולוגיות מרשימות. לאחר הביקור המרתק נחצה את הלוע ונרד מצדו השני של ההר אל העיירה פוארטו דה לה קרוז ללינה וארוחת ערב. 


יום 5 I יום ו': פוארטו דה לה קרוז – לה לגונה – סן אנדרס – סנטה קרוז – פוארטו דה לה קרוז

הבוקר נעזוב את פוארטו דה לה קרוז אליה נשוב לקראת ערב ונצא בנסיעה אל העיר לה לגונה, הבירה העתיקה של טנריף נחשבת בעיני רבים לאחת היפות בארכיפלג האיים. העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסקו, שבה בתי העיר הצבעוניים נבנו על ידי הסוחרים הספרדים העשירים שחיו בנתיב המסחר הראשי בין אירופה לקולוניות החדשות של ספרד באמריקה הלטינית. נשוטט בין הסמטאות הציוריות, נבקר בגני הפטיו החבויים ובכיכרות העמוסות בצמחייה טרופית ונמשיך אל רכס האנגה, אשר צונח לים במערכת צוקים וקניונים ונשלב מספר מסלולי הליכה באזור. מכאן נמשיך בדרך הציורית המתפתלת אל הכפר סן אנדרס, השוכן לחופו של האוקיינוס ונערוך סיור הכרות עם בירת האי סנטה קרוז דל טנריף, בסיום הסיור נשוב למלוננו בפוארטו דה לה קרוז בו נקבל את שבת המלכה. 


יום 6 I שבת בפוארטו דה לה קרוז 

את שבת המלכה נבלה בעיירה הציורית פוארטו דה לה קרוז בו נטייל בתחומי המלון וננוח לקראת המשך מסענו המיוחד. 


יום 7 I יום א': פוארטו דה לה קרוז – גוימאר – קנדלרייה  והפארק הלאומי לורו 

הבוקר נצא לבקר במספר אתרים מרתקים: תחנתנו הראשונה תהיה האתר גוימאר, האתר המציין את חייהם ופועלם של תושביו הקדומים של האי שהושמדו על ידי הכובשים הספרדים, הגואנצ'ס, נבקר בין "הפירמידות" המיוחדות שהשאירו בשטח תושביהם הקדומים של האי טנריף. מכאן נמשיך אל העיירה קנדלריה, בה נלמד על הקשר בין היבשות בימי קדם, כאן סמוך לכנסייה המקומית ניצבים שורת פסלי דמויות בגובה של כארבעה מטרים המייצגים את הדמויות המיודות של תרבות בני טנריף הקדומים, הגואנצ'וס. לאחר הסיור נמשיך לביקור בפארק לורו, פארק טרופי מדהים בו נלמד להכיר את עולם החי המיוחד של הפארק.  לאחר יום הסיורים העשיר נשוב אל העיירה פוארטו דה לה קרוז ללינה וארוחת ערב. 


יום 8 I יום ב': פוארטו דה לה קרוז – מדריד – תל אביב 

הבוקר, אחרי ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא ליהנות מרגעים אחרונים באי המיוחד נסתובב במרכז העיר של פוארטו דה לה קרוז ונועבר לנמל התעופה לטיסה חזרה דרך מדריד לתל אביב. 

bottom of page