top of page

ספרד - מסע הליכות מיוחד אל האיים הקנריים - כולל הקרנבל של טנריפה - הטיול של יורם - 10 ימים

ארכיפלג האיים הקנריים, משתייך באופן רשמי לספרד אך שוכן באוקיאנוס האטלנטי מול חופי מרוקו. כאן יצרו הרי הגעש נוף וולקני מהפנט היורד במדרונות תלולים ממרכזם הגבוה של האייים אל מפרצי הים. הטיול משלב ביקור בשלושת האיים טנריף, לנזרוטה, ולה פאלמה, יחד עם החגיגות הקסומות של הקרנבל, והליכות בטבע, חוויה של פעם בחיים. נתחיל באי הקטן לנזרוטה שבו תופעות געשיות יוצאות דופן וארכיטקטורה ייחודית המשולבת בטבע פרי ידי האומן המקומי סזאר מנריקה. נמשיך בטיסה לאי הירוק מכולם לה פאלמה ונערוך הליכות רגליות ביערות ובקלדרות המופלאות שרק ב2020- פלטו לבה. נמשיך במעבורת מהירה לאי טנריף הגדול שבקנריים. נבקר באתרים בעיר סנטה קרוז ובגנים הבוטניים שלה. נעלה ברכבל לראש הר הגעש טיידה, ההר הגבוה בספרד (3718 מ') בעל הנוף הוולקני עוצר הנשימה, ונסייר רגלית בפארק. נהלך ביער אנגה היפיפה הנשלט ע"י עצי ער, נשוט עם לוויתנים אל מול הצוקים הנישאים של לוס גיגנטס, נבקר בעיירות קסומות, בקניונים עמוקים, ובמפרצי ים יפיפיים. בטנריף ובלה פאלמה נחגוג ונשתולל מספר ערבים עם המקומיים בחגיגת הקרנבל. זו החגיגה השנייה בגודלה בעולם (אחרי ברזיל) שלה סממנים הומוריסטים ואחרים ייחודיים לאיים הקנריים. יאללה קרנבל !!!


הערות חשובות:

  • בטיול משולבות הליכות רגליות באתרי הנוף והטבע המופלאים של האיים הקנריים ומיועד לאוהבי לכת.

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I טיסה תל אביב – ברצלונה – לנזרוטה - ביקור בכרמי הענבים וביקב באזור גריה

לאחר טיסת בוקר מתל אביב וחניית ביניים בברצלונה ננחת בצהריים באי לנזרוטה בנמל התעופה הסמוך לבירת האי ארסיפה. משם נצא לסיור מודרך קצר וקליל לאזור הכפרי הסמוך גריה, לאחד היקבים המרתקים בלנזרוטה. המדריך המקומי של הבודגה (יקב) יספר לנו את רזי ייצור היין האופייניים לאזור הוולקני הייחודי הזה. נסייר בין המבנים המשמשים להגנה על הגפנים מהרוח ובין מערכות אחסון והפקת היין. נראה כיצד בזכות האקלים וכושר ההמצאה של האדם, נוצרים כרמים ויין יוצאי דופן. נהנה מהיינות אותם נטעם תוך שילוב נכון עם הגבינות המקומיות. השילוב מבטא את העושר הגיוון והמורשת של בני לנזרוטה.

יום 2 I מסלולים מרתקים בנוף הוולקני הציבעוני של פארק טימנפאיה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לסיור רכוב של כשעתיים בפארק "הרי האש" הנראה כמו פני הירח או כוכב מאדים. נעבור קילומטרים לאורך הגרעין המרכזי של ההתפרצויות הגעשיות החדשות יחסית בו נוכל לראות ריכוז גדול של מערות, מכתשים קירות ומשטחי לבה חדשים. נראה את "אש השטן" אש היוצאת מתוך האדמה, תוך סדרה של הדגמות תרמו- דינמיות בלתי נשכחות. נגיע למרכז המבקרים המרתק של הפארק בו הסברים על התופעות הגעשיות וממנו נמשיך אל סיור רגלי בהר האדום. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך אל הלגונה הירוקה ונשוטט בחוף הגעשי של לוס הרווידרוס בו פוגעים הגלים בעוצמה בצוקי הלבה, חוויה ספקטקולרית.


יום 3 I מערות חמאוס דל אגואה ומערות ורדס, תצפית הנהר, גן הקקטוסים

היום מוקדש לאומן החזותי סזאר מנריקה שהנחיל לאי את מראהו יוצא הדופן. נתחיל את היום בסיור תת קרקעי מדהים בקטע ממערת הלבה הארוכה verdes los de Cueva שאורכה הכולל 14 ק"מ ונחשבת אחת הארוכות בעולם! משם נמשיך למקטע נוסף של מערת הלבה Agua del Jameos הסמוך אל הים. לבו של המקום הוא אגם טבעי ויפהפה שנחשף כתוצאה מהתפרצות הר הגעש קורונה ומקריסה של נקּבה וולקנית. אתר זה זכה לעיצובו המיוחד של האומן סזאר מנריקה, שיצר בו מרכז תיירות מרשים ובו בריכות, אודיטוריום ומוזיאון, כל זאת מבלי לפגוע בתצורות הנוף הטבעי. נמשיך משם בנסיעה אל נקודת התצפית היפיפיה אל ריו, בצפון לנזרוטה. זו יצירת אמנות נוספת של מנריקה הממוקמת בראש צוק מרשים. ניתן לראות מכאן שלושה איונים קטנים געשיים וצבעוניים המופרדים מלנזרוטה על ידי מיצר ים. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בגן הקקטוסים המופלא של גוטיזה המכיל 1400 מיני של קקטוסים, דוגמה נוספת לכישרון העיצובי של האמן והאדריכל הנערץ מנריקה. בערב נספיק להגיע לשדה התעופה לטיסה לאי לה פאלמה לינה באי לה פאלמה.


יום 4 I הליכה בקלדרה טבוריינטה, ביקור בשיא האי פסגת אל מוצ'אצ'וס ובמרכז המבקרים האסטרונומי קלדרה דה טבוריינטה

היום נצא להכיר את מכתש השחיקה הגדול בעולם - קוטרו חמישה קילומטרים. הוא נוצר משחיקת מים סביב הר געש שהתפוצץ לפני כ2- מיליון שנה. מוקף בפסגות הנישאות בגובה של יותר מקילומטר מעליו, המכתש מערסל שפע של מפלים וערוצי מים, צמחים פורחים ועצים. נצא למסלול הליכה מעגלי מרהיב המשקיף על הקלדרה ועובר ביער האורן הקנרי ובעננות הייחודית של לה פאלמה. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך לאחד המונומנטים הסמליים של לה פאלמה Muchachos los de Roque . זו הנקודה הגבוהה ביותר באי לה פלמה, 2,426 מטר מעל פני הים. בהתחשב בתנאי האקלים הייחודיים לו, צחות האויר וגובהו הרב ניתן לראות מהפסגה בראות טובה את האיים השכנים ואת שמיכת העננים המכסה את האי בערב. מסיבה זו ממוקמים בו מצפי כוכבים מהחשובים בעולם. נגיע למרכז המבקרים המרתק של המקום ונכנס לתערוכות המנגישות את החוויה האסטרונומית של לה פאלמה.


יום 5 I שמורה ומפל לוס טילוס, בריכות צ'ארכו אסול, חגיגות הקרנבל

בבוקר נצא לחלקו הצפוני של האי אל שמורת הטבע לוס טילוס. יער לוס טילוס הירוק תמיד כולל מגוון ביולוגי מרשים ביותר. זהו ג'ונגל שליו שבו טחבים, שרכים עצי ער ומים זורמים בשפע. לוס טילוס הוא אחד המעוזים הבודדים שנותרו בעולם של יערות לאוריסילבה; יער צפוף, מוריק מלא בעצים רחבי עלים ששלט בכדור הארץ לפני מיליוני שנים. נעשה הליכה בת כמה שעות ביער הולכים לצד תעלות מים ומפלים ונהנים מהרוגע שהיער הנפלא יקנה לנו. לאחר ארוחת הצהריים נגיע אל בריכות הים הקסומות של צ'ארכו אסול הידועה ביופיה הטבעי, מימיה הצלולים וסביבתה המטופחת. כאן נוכל להרגע מול מי הטורקיז ואולי אפילו לרחוץ. משם נחזור לבירה סנטה קרוז לחגיגות הקרנבל השמחה של של תושבי לה פאלמה הנקראת "Indios Los". נזרוק אבקה לבנה כמנהג המקום ונתערה בקהל המשולהב.


יום 6 I מעבורת לטנריף, אתרי סנטה קרוז, חגיגות הקרנבל בסנטה קרוז

מוקדם בבוקר נשכים אל המעבורת המהירה שתוביל אותנו בלב ים מהאי הירוק לה פאלמה אל מחוז חפצנו לימים הבאים, האי הגדול בקנריים טנריף. את כל היום היום נקדיש לבירה והנמל המרכזי סנטה קרוז דה טנריף, הלב הפועם והמרכז המסחרי של האיים הקנריים. נבקר בגן בוטני ייחודי שבו האוסף הגדול ביותר של עצי דקל מאיים טרופיים בעולם ובאתרים שונים בעיר. נתמקם במלוננו ואחר הצהריים נחזור אל מרכז העיר אל "יום שלישי של הקרנבל". אז הקרנבל של טנריף מגיע לשיאו עם מצעד פראי המכונה "אל קוסו". העיר הופכת לים של צבעים, מקצבים, ושמחה חסרת מעצורים כאשר כולם מציגים את מיטבם- ריקודים, תלבושות, מוזיקה, מכוניות עתיקות... הרשימה אינסופית. את החגיגה מובילה מלכת הקרנבל והחצר שלה - בנות העוטות תחפושות משוכללות שיוצרו במשך חודשים.


יום 7 I מאסיב אנגה, חגיגת קבורת הסרדין בסנטה קרוז

היום נצא לטייל במאסיב אנגה, רכס הרים בחלק הצפון מזרחי של האי טנריף ששיא גובהם כ1000- מטר והם נופלים בשיפוע חד מאוד לים. ההרים נוצרו בהתפרצות געשית לפני כ7- עד 9 מיליון שנים, מה שהפך אותו לחלק העתיק ביותר של האי טנריף. ההרים והעמקים של רכס אנגה מכוסים ביערות עצי ער יפיפיים הנקראים לאורי-סילבה. נבקר בפיקו אינגלז שם נתרשם מהיער העבות ומקירות סלע הטוף האדמדמים שצמחייה לחה מטפסת עליהם. נמשיך למסלול הליכה ברכס אנגה תוך כדי נקודות תצפית על מפרצי הים האדירים. את ארוחת הצהריים נאכל באחד מכפרי הסביבה. אחה"צ נסע לאורך קו החוף הצפוני אל העיר השנייה בגודלה פוארטו לה קרוז. בלילה נמשיך את חגיגות הקרנבל ב"קבורת הסרדין". זוהי פרודיה על לוויה שבה מושא האבל הוא דמות ענק של סרדין צבעוני במיוחד. אירוע זה חל תמיד ב"יום רביעי של האפר" והוא קבורה סמלית של העבר ומסמן את תחילת הצום לקראת חג הפסחא. זו הולכת להיות הלוויה הכי שמחה שראיתם מאודכם.


יום 8 I שמורת הר הגעש טיידה, עליה ברכבל לפסגה, טיול רגלי בסלעי גרסיה

את היום נקדיש הפעם לשמורת הר הגעש טיידה ההר הגבוה באיים הקנריים ובספרד כולה (3740 מ'). זהו הר חרוטי מושלג ויפיפה שמקיפה אותו קלדרה )קער( וולקנית קדומה ממנו. נעלה ברכבל אל פסגת ההר משקיפים על הקלדרה העצומה והנוף הצחיח והפראי, חוויה של פעם בחיים. סמוך לפסגה נרד לתצפית אל הלוע הפתוח של פיקו וייחו, הר הגעש הסמוך לטיידה. מהפסגה ניתן לראות את האיים הסמוכים גראן קנרייה ולה גומרה. נרד מהפסגה ברכבל ונמשיך אל מסלול הליכה רגלי בסלעי גרסיה. "רוקס דה גרסיה" הן תצורות סלע ענקיות המורכבות מהצטברות של כמה שכבות של חומרים וולקניים שהגיעו מהתפרצויות של שני הרי הגעש טיידה ווייחו ויצרו צורות סלע ייחודיות. גולת הכותרת של המסלול הוא סלע צ'ינצאדו המתנשא לגובה של 27 מטרים במאבק נגד כוח הכבידה והשחיקה ונתמך על ידי בסיס סלע צר. נרד ממרכז האי דרך הנוף הגעשי והטרשי שמכסים עליו יערות האורן הקנרי אל חוף הים הקסום של פוארטו דה סנטייגו שם נעביר את הלילה. לינה במלון


יום 9 I שייט לצפייה בלוייתנים ובצוקי לוס גיגנטס, הליכה ברכס מאסיב טנו, חגיגת קרנבל: מרוץ העקבים

אחרי שנשמנו אוויר פסגות צלול הגיע הזמן ליום ים רגוע ולצפייה ביונקי ים. נצא לשייט לאורך הצוקים המופלאים של לוס גיגנטס (צוקי הענקים). מדובר בצוקים אנכיים המגיעים במקומות מסוימים לגבהים של 500-800 מטר מעל פני הים. מאפיין אותם קיר סלע עצום מימדים עשוי בזלת. פלא הטבע הזה משתרע לאורך חלק ניכר מהחוף והוא הצלע הימית של מאסיב טנו. במהלך השייט נאתר מינים שונים של לוייתנים דולפינים וצבי ים ונעקוב אחריהם עם הספינה. נסיים ברחצה בחוף הבתולי של קניון מאסקה. מלוס גיגנטס נעלה ברכב בכביש המפותל והצר של מאסיב טנו לאחת הדרכים היפות בטנריף. נעצור להליכה במאסיב טנו אל נקודת תצפית המשקיפה על קו הים ועל הכפרים בסביבה מוקפים בצמחייה הסוקולנטית האופיינית לטנריף. משם נמשיך בנסיעה בקו החוף הצפוני של האי אל מלוננו בפוארטו דה קרוז. בלילה נצא לחגוג עם המקומיים את מרוץ העקבים המסורתי. הגברים המחופשים לנשים רצים בעקבים בסמטאות התלולות של העיר. מוזמנים לנסות. זו חגיגה הומוריסטית עתירת תחפושות, רוח שטות ואלכוהול. אין רגע דל.


יום 10 I לה אורוטבה, טיסה טנריף - ברצלונה - ת"א

את היום האחרון שלנו בטיול נבלה במרכז העתיק של העיירה הסמוכה לה אורוטבה. זו אחת הערים העתיקות ביותר באיים הקנריים וללא ספק היפה שבהן. לה אורוטבה היא עיירה מסבירת פנים ומקום נהדר לעשות בו קניות לסיום הטיול וליהנות ממרפסות העץ התלויות באוויר ברחובותיה הצבעוניים, מבתי הקפה והגלריות המצודדות. נבקר בגנים הבוטניים הנפלאים שלה הפרוסים במרחב הציבורי, בבית המרפסות המסורתי נוכל לראות את הארכיטקטורה והריהוט העתיק וכאן נערוך את שיחת הסיכום שלנוbottom of page