top of page

פולין - מסע עומק מרתק אל פולין וליטא -
כולל האגמים המזוריים - הטיול של רמי - 8 ימים

טיול עומק לפולין ולליטא לא חייב להיות רק טיול שורשים המשלב ביקור באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית ולמותם של מיליונים במהלך מלחמת העולם השנייה.  לפולין וליטא יש המון מה להציע לתייר הישראלי בכל הקשור להיסטוריה, תרבות, פולקלור מקומי וגם פולקלור יהודי. 13 אתרי מורשת עולמיים של אונסקו פזורים ברחבי המדינה ולמרות ההרס הרב שספגה המדינה במהלך מלחמת העולם השנייה. במסלול מיוחד זה אנו מזמינים אתכם לחוות חוויה מיוחדת: ערים אירופאיות קלאסיות יפהפיות, אזורי טבע מיוחדים, תרבות ומורשת מרתקת שתפתיע אתכם לחלוטין. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I שלישי - תל אביב – וילנה 

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון דרך יעד ביניים  אל וילניוס, הלוא היא וילנה, בירת ליטא, העיר היפה בעלת העבר ההיסטורי העשיר המרתק. על פי שעת ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. וילנה הירוקה והיפה שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. מרכזה הוא הרובע העתיק המשלב בניינים עתיקים, כנסיות ומבנים יפים. נצפה על העיר ממצודת "גדימינס", נסייר בקתדרלה, ונשוטט בסמטאות הציוריות. נטעם ממעדני ה"קרטושקה" . נבקר במוזיאון וברובע היהודי, ליבה התוסס של היהדות הליטאית.  כאן נצא בעקבות אבא קובנר וחבריו,  ובבית הקברות היהודי בו נראה גם את קברו של הגאון מווילנה. 


יום 2 I רביעי-  וילנה – קובנה 

הבוקר נשלים את ביקורנו בוילנה (אתרים ראה יום קודם) ונצא לטרקאי, הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור אגמים יפהפה. נבקר בטירה המרשימה מהמאה ה-15 שנבנתה בסגנון גותי, על אי בתוך האגם. זוהי טירת המים היחידה בכל רחבי מזרח אירופה. נלמד על ההיסטוריה המעניינת והייחודית של האומה הליטאית  נמשיך לביקור במוזיאון הקראים, שהגיעו לכאן מחצי האי קרים לפני כ-600 שנה. נשוטט בשוק "התיירות" המקומי ונצא בנסיעה אל  העיר ששימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם – קובנה. עם ההגעה אל העיר קובנה נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר העתיקה,  נשוטט  "במדרחוב" ונמשיך לרובע "סלובודקה", כאן שגשגו ישיבות עשירות, וחיי קהילה תוססים. נבקר "במוזיאון המכשפות" המעניין  ובמצודות העיר, ונסיים ב"פורט התשיעי" -אתר ההנצחה ליהודי ליטא ואירופה ובסיפורו המדהים של הקונסול היפני במלחמת העולם השנייה.


יום 3 I חמישי - קובנה – האגמים המיזוריים – אלבלונג 

הבוקר נחצה את הגבול הליטאי/פולני (מעבר גבול בתחומי האיחוד האירופי) ונצא בנסיעה אל מאורת הזאבים, מקום מושבו של היטלר ברוב ימי מלחמת העולם השנייה, ב"מאורה" התרחש גם ניסיון ההתנקשות הידוע בהיטלר שלא צלח נבקר בכנסייה היפהפייה "סבטה ליפקה", תרזה הקדושה. נמשיך בנסיעה דרך האגמים המיזוריים אל האגמים המזוריים הממוקמים בצפון מזרח המדינה – באזור שזכה לכינוי "ארץ אלף האגמים", לקראת ערב נתמקם באולשטיין בירת חבל אזור האגמים המיזוריים, עם ההגעה נצא לסיור קצר במרכזה של העיר העתיקה ובמוזיאון המוקדש לחבל ארץ מיוחד זה ונשאר ללינה וארוחת ערב באולשטיין. 


יום 4 I שישי - אולשטיין – גדנסק 

הבוקר נקדיש לסיורים באולשטיין ובסביבותיה. אולשטיין ממוקמת על נהר הלינה הזורם בחלק הצפון מזרחי של פולין ומאוזכר לראשונה במאה ה 14. במסגרת סיורנו באולשטיין נכיר את ארמון הבישוף ואת בית הכומר המציג את ישו האוחז בידו את כדור הארץ. לאחר הסיור נצא בשייט אל תעלת בושנייץ, במסלול שייט העובר בין האגמים הקסומים ומרחבי היער ושדות הבר. לאחר השייט נחבור אל האוטובוס ונצא בנסיעה אל גדנסק, עיר הנמל הגדולה ביותר בפולין. לינה וארוחת ערב בגדנסק  


יום 5 I שבת בגדנסק

גדנסק, עיר המסחר החשובה שוכנת לחופו של הים הבלטי והיא נחשבת לבירת מחוז פומרניה בצפון פולין ולעיר הנמל החשובה ביותר במדינה. כאן בעיר זו גדל מנהיג תנועת הסולידריות, לך ולאנסה, החשמלאי שהצליח למוטט את השלטון הקומוניסטי בפולין. בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של גדנסק לה היסטוריה של מעל ל500 שנה, נכיר את הקתדראלה השנייה בגודלה הממוקמת בעיר, נעבור בדרך המלכים ובינות שערי העיר הרבים, נציץ על בית העירייה מהמאה ה14, נראה את מזרקת נפטון, נבקר באי המחסנים, בחצר ארטוס ועוד ככל שיאפשר הזמן. ללינה וארוחת ערב. 


יום 6 I ראשון - גדנסק – מאלבורק – טורון 

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל מצודת מאלבורק. מצודה זו שימשה כבירת מדינת המסדר הטבטוני במאות ה13-16 ומקום מושבו של המגיסטר הגדול של המסדר. החל מ 1997 משמש אתר זה כעוד אתר שימור של יונסקו. מלבורק הטירה הגדולה ביותר בפולין משתרעת על שטח כולל של 200 דונם בסך הכל. במסגרת סיורנו במצודה נלמד על ההיסטוריה של הצלבנים שהתיישבו באזור הים הבלטי במאה ה12 ומכאן חלשו על שטח גיאוגרפי רחב. לאחר הסיור במצודה נמשיך אל העיר העתיקה של טורון, הנכללת גם היא ברשימת אתרי אונסקו, העיר העתיקה המרהיבה נבנתה כולה מלבנים אדומים הנדירים באדמת פולין. לינה וארוחת ערב בטורון. 


יום 7 I שני - טורון – ורשה 

הבוקר נעזוב את טורון המקסימה ונצא בנסיעה אל עיר הבירה הפולנית וורשה, העיר שלמרות שנחרבה כליל במלחמת העולם השנייה הצליחה להשתקם ולשוב ולהיות אחת הערים היפות והמרתקות באירופה עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר: תחילת ביקורנו תהיה בגנים הסקסוניים, כאן ממוקם גם ההיכל המיוחד לזכר החייל האלמוני הפולני ומשמר הכבוד. נהלך להנאתנו בפארק, נשמע את סיפורו של בן העיר המלחין הנודע שופן. נמשיך בין ארמונות האצולה הפולנית אל העיר העתיקה בה נראה את ארמון המלך ואת כיכר השוק הבארוקי, נמשיך לכיוון בית המשפט העליון ואנדרטת מרד וורשה. לינה וארוחת ערב בוורשה. 


יום 8 I שלישי - וורשה – תל אביב 

את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון פולין, שנפתח לאחרונה באזור הגטו היהודי של וורשה בו נשמע את סיפורה המרתק של יהדות פולין, 1,000 שנות היסטוריה בזמן ביקור קצר יחסית. נשאיר לעצמנו זמן חופשי לשוטט ברחובות העיר העתיקה ובאחד ממרכזי הקניות המודרניים של העיר, ממנה נועבר אל נמל התעופה לנחיתה חזרה בתל אביב.

bottom of page