top of page

פורטוגל - מסע עומק מקיף ומיוחד לפורטוגל והאי המופלא מדיירה - הטיול של יוסי - 11 יום

שמחים להזמין אתכם למסע מקיף ומרתק בפורטוגל. הכי מערבית באירופה. פורטוגל, יעד תיירות מאתגר ומרתק שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן לצד חדש, קידמה ואותנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. לנו, כישראלים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף בהיכרותנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות. טיול מאורגן לפורטוגל ולמדיירה מעלה זיכרונות מרתקים מהעבר, מסלולנו משלב ארמונות ומבצרים בני מאות שנים, אתרים מודרניים, כפרים קסומים, נופים מרהיבים ותושבים מכניסי אורחים. מסע זה המיועד לקהל המחפש אתגר ועניין משלב מלבד הסיורים בערים המערב אירופאיות המופלאות גם חווית טבע בלתי נשכחת.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I   ת"א - ליסבון 

נמריא מנתב"ג בטיסה לליסבון, בירת פורטוגל. ננחת בעיר הבירה הפורטוגזית ונצא לארוחת ערב ולינה במלון בליסבון. לינה וארוחת ערב בליסבון.


יום 2 I ליסבון – אובידוש – בתאליה – פטימה

הבוקר נעזוב את ליסבון ונצא אל העיר מוקפת החומה אובידוש, מתנת הכלולות של מלכות פורטוגל. נשוטט בין סמטאותיה הציוריות שבין החומות ונחוש את האווירה המיוחדת למקום. מאובידוש נצא לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון"  בבאתאליה. במקום זה, ב 14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה. נצחונו הגדול הבטיח את עצמאות פורטוגל ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר הניצחון מימש המלך את נדרו והקים את אתר הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל מכאן נמשיך אל נזרה הממוקמת על מצוק נישא מעל לאוקיינוס נשקיף ממנה אל האופק. לאחר הסיורים נתמקם במלון בעיר הדתית המרתקת פטימה.

 

יום 3 I פטימה – קוימברה – פורטו

הבוקר נעזוב את פטימה ונצא  לביקור בתומר, מהעיירות המקסימות ביותר במרכז פורטוגל. נהלך בפארק שלגדת הנחל ובסמטאות העיר העתיקה. נבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-14, הנקרא ע"ש אברהם זכות. בעזרת האוטובוס נעפיל לביקור באתר המפורסם ביותר בתומר– מבצר המסדר הטמפלרי, הגדול במבצרי פורטוגל, המצטיין בחצרות פנימיות רבות ובו גם החלון המנואלי המפורסם משם נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר האוניברסיטאית קוימברה, בירתה הראשונה של פורטוגל. לאחר הסיור בעיר נמשיך צפונה אל יער בוסאקו, בו נצא למסלול הליכה באחת משמורות הטבע היפות במדינה ונעבור בעיר התעלות אוויירו, "ונציה של פורטוגל" ונמשיך אל פורטו היפה בה נבלה את הלילה.


יום 4 I פורטו

יום שלם שיוקדש לפורטו היפה ואתריה: נטייל בגן הקריסטל , ממנו נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו, הידועה באריחי הקרמיקה, האזולייז'וש הכחולים  המעטרים אותה. נבקר בקתדרלה (Se') וממנה נרד בסמטאות רובע ריביירה עד לגדת הנהר. נצא לשייט על הנהר ונשמע את סיפור יקבי יינות הפורט המפורסמים, בוילה נובה דה גאיה, היושבת מעברו השני של הנהר, מול פורטו. לינה וארוחת ערב בפורטו


יום 5  I פורטו – חבל מיניו – בראגה

היום נעזוב את העיר פורטו אליה נשוב לקראת ערב ונצא אל חבל מיניו: סיורנו יתחיל בביקור בעיר ברסלוש, בה נשמע על אגדת התרנגול – הסמל הפופולארי ביותר של פורטוגל, מכאן נמשיך בנסיעה צפונה אל העיירה ויינה דו קשטלו, ממנה נערוך תצפית עפה על החוף ועל שפך נהר הלימה אל האוקיינוס. נמשיך בנסיעה מזרחה לכיוון חלקו המערבי של פארק פנדה ג'רש ונעצור בעיירה פונט דה לימה בה נשמע את ההיסטוריה המרתקת. נמשיך אל הכפר הקטן והציורי סואז'ו ונתקדם אל האתר הבארוקי, "ישו הטוב" ממנו נרד בהליכה המדמה את דרך הייסורים אותה עבר "המשיח" טרם צליבתו ונסיים את סיורנו בעיר בראגה ממנה נשוב ללילה אחרון בפורטו שישולב גם במופע פאדו בלתי נשכח.


יום 6 I בראגה – עמק הדואורו

הבוקר נצא לסיור באזור עמק הדואורו הנפלא: תחילת ביקורנו תהיה בעיירה המנומנמת אמאראנטה השוכנת במיקום יפהפה מעל עיקולו של נהר טאמגה המעוטר בעצי ערבות בוכיות. משם נמשיך לביקור בפסו דה רגואה, בירת עמק הדוארו ומרכזו המסחרי. נמשיך בנסיעה לאורך העמק אל העיירה למגו ונשקיף עליה ממרומי המדרגות הברוקיות המובילות לכנסיית "גברתנו של התרופות". נמשיך לסייר בין כפרים ושדות פוריים המטפסים אל מדרונות ההרים, בנסיעה לאורך עמק נהר הדואורו, לקראת ערב נשוב לפורטו להמשך המסע שלנו באי מדיירה.


יום 7 I מדיירה – סביבות פונשל

הבוקר נטווס מהעיר פורטו אל פונשל, בירת האי מדיירה עם הנחיתה נצא לסיורים בסביבה: תחילת סיורנו תהיה ברכבל היוצא מהעיר אל הישוב הקטן מונטה ונבקר בגנים הייחודיים בעלי האוספים המרשימים של האבנים היקרות והפסלים האפריקאים. מכאן נגלוש במזחלות נצרים, טובאגון, אמצעי התחבורה המקומית כבר יותר מ 100 שנים ולאחר החוויה הייחודית לאי נצא לסיור בגנים הבוטניים העשירים במיני צמחים ופרחים ונסיים בתצפית יפה על העיר פונשל. לינה וארוחת ערב בפונשל.

 

יום 8 I החלק הצפוני של האי מדיירה

הבוקר נצא לתצפית נפלאה מפיקו דוש ברסלוש, נשקיף  על העיר היפה לאורך החוף הדרומי לכיוון חלקו המערבי של העיר, נמשיך אל הצוק האדיר קאבו ג'יראון הגולש בגובה של מאות מטרים מעל לחוף הים. נמשיך לעיירה היפה ריבירה בראווה ונצא ממנו לראות מתצפית יפה את שני חלקי האי, זה הצפוני וזה הדרומי. נמשיל לאורך הרמה הגבוה ונרד לביקור בפורטו מוניז, בו נצא לביקור בברכות הוולקניות, שנוצרו במקום כתוצאה מפעילות וולקנית שהתמלאה במי ים, לאחר זמן הפסקה לארוחת צהריים נצא לעיירה סן וינסנטה ונבקר במערות הוולקניות טרם שובנו למלוננו בפונשל ללינה וארוחת ערב.


יום 9 I העיר פונשאל – שייט קטמרן במפרצים

את הבוקר נפתח בנקודת תצפית מרהיבה באירה דו סראדו הגולש אל עמק הנזירות. לאחר התצפית המרהיבה נחזור לפונשל להכרות עם מרכז העיר הנחשבת לבירה הרשמית של האי, במסגרת סיורנו נצא אל שווקי העיר הציוריים: נשוטט בין דוכני הפירות, הירקות והדגים של פונשל ונמשיך לסייר ברחובות העיר. מכאן נמשיך אל המעגן ונעלה לשייט על סירת קטמרן לשייט של כ- 3 שעות בו אם יתמזל מזלנו נוכל להשקיף על דולפינים, לווייתנים ובעלי חיים ימיים נוספים. לינה וארוחת ערב בפונשל.


יום 10 I החלק המזרחי של האי מדיירה

את יומנו האחרון באי נתחיל בביקור בעיירה קאמאשה, נבקר במרכז התיירותי בו תצוגה מרשימה של אומנות עממית: עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה ועוד. נמשיך בנסיעה דרך נופים וולקניים כהים אל פיקו דו אריירו, הפסגה השנייה בגובה במדיירה המתנשאת לרום של 1,818 מטר מעל פני הים ומהתצפית הגבוהה נשקיף על חלקו המרכזי והמזרחי של האי, נעלה בנסיעה צפונה דרך העיירה ריביירו פריו ונלך לצידה של לבדה, תעלת מי נגר עילי הממוקמת בלב יער גשם מקסים עם תצפיות יפות. לאחר שנתרשם מנפלאות יער הגשם נרד אל החוף הצפוני העיירה סנטנה, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל סנט לורנצו ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו אל מלון הבית בעיר פונשל. לינה וארוחת ערב בפונשל משולבת במופע פולקלור מקומי.


יום 11 I מדיירה – ליסבון – תל אביב 

הבוקר נעזוב את מדיירה ואת פורטוגל כולה ונצא בטיסה לליסבון, עם הנחיתה בליסבון נצא אל מבצר סיינט ג'ורג' ממנו נרד בסמטאות רופא אלפמה העתיק, נכיר את רובע באיישה הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו הצופה על העיר, נכנס בכנסיית ז'רונימוס על עיטוריה המנואליים, נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ונראה את אנדרטת המגלים שיצאו מפורטוגל לגילוי עולמות חדשים ואבודים. לאחר הסיורים בעיר נצא לנמל התעופה ונעלה בטיסה חזרה לתל אביב.

 

* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

bottom of page