top of page

מסע הרפתקאות מיוחד לפורטוגל - טיול בראש אחר - הטיול של עדה - 8 ימים

ממשיכים במסורת הטיולים המפוארת של עדה והחברות והפעם היעד הנבחר הוא פורטוגל היפה. לאור ההיכרות העמוקה בינינו החלטנו ללכת על קונספט טיול שמחוץ למסלול התיירות השחוק המתמקד בעיקר בטבע היפהפה שיש לפורטוגל להציע מעבר לאתרים ההומים של פורטוגל ולהתמקד באתרי הטבע היפים ביותר במדינה זאת בלי לוותר על שתי הערים היפות ביותר במדינה ליסבון ופורטוגל. במסגרת המסע נשלב הליכות ברגל ברכס הרי הכוכב ובשמורת הגשרים התלויים המיוחדת בצפון המדינה. נהנה מכוס יין פורט איכותי בעמק הדואורו ונכיר לעומק את הערים היפות של ליסבון ופורטו.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - ליסבון

נצא בטיסה ישירה אל ליסבון, בירת פורטוגל עם הנחיתה בשעות הערב נתמקם במלון ונצא לאכול ארוחת ערב.


יום 2 I ליסבון - הכפרים העתיקים שבגבול ספרד - סרה דה אשטרלה

הבוקר נעזוב את ליסבון ונצא לכיוון המבצרים הטמפלריים שאירחו לאורך שנות היסטוריה ימי ביניימית רבות את מצודות הענק ששמרו על קו הגבול המזרחי של הממלכה. במסגרת סיורנו נבקר במבצר אלמורל בו נכיר את היסטוריית המקום, נשמע קצת מסיפורי מסעות הצלב וחיי האבירים הימי ביניימיים. נמשיך בנסיעה אל אחד מהכפרים העתיקים והמיוחדים של מזרח פורטוגל על גבול ספרד, כאן גם נשמע את סיפורם המרתק של מגורשי ספרד שברחו לתקופה שנתפסה מבחינתם "זמנית" אל פורטוגל השכנה, בה חיו אנוסים שנים רבות. מכאן נמשיך אל פסגות פורטוגל ונצא בנסיעה אל רכס הרי הכוכב הסרה דה אסטרלה, כאן באוויר ההרים בבקתות מקומיות, נבלה את הלילה.


יום 3 I רכס הרי הכוכב - סרה דה אסטרלה - עמק הדואורו

יום הליכות בלתי נשכח ברכס הרי הכוכב, הסרה דה אסטרלה, שמורת הטבע היפה שעוברת בין הפסגות הגבוהות ביותר של פורטוגל. בשעות הבוקר נעפיל אל הפסגה הגבוהה ביותר במדינה, הר טורה, המתנשא לרום של 1,933 מטר מעל פני הים. נצא מכאן למסלול הליכה קצר ונמשיך מכאן אל עמק הדואורו, הנחשב לאחד מאזורי היין היפים והעתיקים בעולם, אך מעל לכל היינות המצויינים בולט ומשמעותי יין הפורט המתקתק הנסחר מכאן אל טובי הייננים ברחבי העולם. לאחר ההגעה אל האזור המרהיב נעצור כאן באחת העיירות בעמק ללינה וארוחת ערב.

יום 4 I יום טבע מופלא בשמורת הטבע פאסדיסוס דו פאייבה

לאחר ארוחת הערב הבוקר נצא לביקור בשמורת הטבע פאסדיסוס דו פייבה ונצא למסלול הליכה העובר בינות לפסגות הטבע היפות ביותר בפורטוגל. את יום ההליכה שלנו בשמורה נפתח בשביל עץ מדורג ויפהפה החוצה את הנהר השוצף. מכאן נמשיך במסלול הליכה בדרך העוברת בינות מצוקים גדולים, פינות חמד, מפלים ופריחה מופלאה. נחצה גם את הגשרים התלויים הארוכים בעולם ונסיים את המסלול בטבילה במימי הנהר (מי שיהיה אמיץ מספיק) לאחר ההליכה המיוחדת של היום נצא אל המלון הממוקם באזור.


יום 5 I סיור באגי בין הכפרים - פורטו היפה

הבוקר נתחיל בטיול מיוחד ברכבי באגי מגניבים בנהיגה עצמית. ניסע לאורך רצועות החוף, בין הכפרים המבודדים, הכרמים היפהפיים, נגיע לתצפיות מיוחדות ונרד לדרכי שטח מהנות. לאחר הרכיבה הכייפי נמשיך אל העיר הנחשבת בעיני רבים כיהלום שבכתר. העיר פורטו היפה, העיר השנייה בגודלה אחרי ליסבון המתפלת לה עם נהר הדואורו החוצה אותה. לאחר שנתמקם במלון נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. לינה וארוחת ערב בפורטו.


יום 6 I פורטו היפה

הבוקר נקדיש את היום כולו לסיור עירוני יפהפה בעיר המרתקת מכולם: פורטו. העיר שעל שמה נקראת המדינה כולה ושחלקה העתיק נחשב לאתר שימור של יונסקו. במסגרת הסיור בעיר נכיר את אתריה המרכזיים, נלמד להכיר את השכנה שממול: העיר וייה נובה דה גאייה, מרכז היצור המשמעותי של יין הפורט בעולם. נהנה מנופי הנהר ונצא לחגוג ארוחת ערב אחרונה בעיר פורטו היפה.


יום 7 I פורטו - סינטרה - ליסבון

הבוקר נעזוב את פורטו היפה ונצא בנסיעה דרומה אל העיירה סינטרה, עיירה זו היוותה במשך שנים רבות את מקום מושבם של שליטי פורטוגל ואירופה. עד לסוף המאה ה19 בנו השליטים השונים בה מספר אחוזות וטירות מרשימות ביותר שהפכו את העיירה לאתר שימור של יונסקו. במסגרת הסיור בסינטרה נבקר בגנים של רגליירה, שעוצבו על ידי אדריכל איטלקי, אשר היה מושפע מהאדריכלות הגותית והתעניין בתורת הנסתר ועל כן גנים מלאים במבנים ייחודיים, מסלולים חבויים, מערות קטנות, בריכות ומפלים, וכולם יגרמו לנו להרגיש שאנחנו בתוך גן נעלם וקסום... לאחר הסיורים בסינטרה נשוב אל עיר הבירה ליסבון בה נצא להכיר את רובע בלם היפה, מקום מוצאם של מגלי העולמות הפורטוגזים, מכאן יצאו למסעות שייט אינסופיים לגלות את העולם החדש ולנמל זה הביאו את ממצאיהם ההיסטוריים. רגע לפני החזרה נספיק עוד להנות מעוגות הוניל הנהדרות בדמותן של הפשטייט דה בלם. לקראת ערב נשוב למלון ונצא לארוחת ערב אחרונה בליסבון.

יום 8 I שמורת הטבע אראבידה - שייט עם דולפינים - ליסבון - תל אביב

הבוקר נעזוב את עיר הבירה ליסבון ונצא אל אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בפורטוגל, שמורת הטבע אראבידה הכוללת בתוכה את פנינסולת סטובל וטרויה. הפארק הלאומי הנמצא במרחק נסיעה לא גדול דרומית לליסבון הבירה על חופי האוקיינוס האטלנטי הוא גם שטח המחייה של קבוצת משפחות דולפינים אותה נלמד להכיר. עם ההגעה אל השמורה נצא לשייט דולפינים בסירות מהירות לאורך חופי המפרץ, נתפוס גלים ונהנה מחווית רחיצה במימי האוקיינוס. לאחר היום המרתק שיכלול שחייה ונופש נשוב לליסבון לסיבוב אחרון בעיר ונמריא בשעת לילה

bottom of page