top of page

מסע הרפתקאות חורף בלפלנד - הטיול של גדי - 7 ימים

מסע מיוחד ללפלנד ונפלאותיה בטיול מיוחד ועשיר בפעילויות. במסגרת מסע ההרפתקאות המיוחד נצא ברכיבה על אופנועי שלג מאגם לנהר קפוא ולגבעה מושלגת, נצא לרכיבה על מחלות המובלות על ידי כלבי האסקי או רכובים על מזחלות המובלות על ידי איילי הצפון. המסע הזה יוביל אותנו לכפרים וישובים מבודדים ומנותקים, מפלים קפואים, דיג באגמי קרח, שוברת קרח מיוחדת ותצפיות מדהימות אם יתאפשר על תופעת הטבע המרתקת של אורורה בורליס, אורות זוהר הצפון, חוויית חיים מיוחדת גם למי שחשב שראה כבר הכול.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב –  אירופה - רובניימי

נצא בטיסת אחר הצהריים מתל אביב לרובניימי, בירת לפלנד – טיסה דרך יעד ביניים באירופה. עם הנחיתה לקראת ערב נצא לחתום על ציוד השלג המיוחד שילווה אותנו בימי מסע החורף בלפלנד, נקבל את הבגדים המחממים והמגפיים המיוחדים לשלג שילוו אותנו במהלך הרפתקת החורף נתמקם במלון שיארח אותנו בימים הקרובים בעיירה החורפית רובניימי, נאכל ארוחת ערב ונתכונן למסע ההרפתקאות הצפוי....


יום 2 I הליכת שלג ביערות רובניימי – חוות כלבי האסקי

הבוקר נצא לחוויית החורף הראשונה שלנו ונצא לצעידה ביערות האשוחים הסובבים את רובניימי, נצעד בינות העצים ופטריות השלגים ונערוך פיקניק בלב היער כמו שרק גדי יכול להכין. לאחר חוויית הפיקניק הנעימה נצא ונמשיך לחוות כלבי ההאסקי, שם נלמד להכיר את הכלבים החכמים ונצא איתם למסע רכיבה מיוחד במזחלות השלג במסלול מיוחד וחווייתי בנוף הקפוא (הרכיבה היא בזוגות).


יום 3 I ספארי אופנועי שלג – דייג בשלג

הבוקר לאחר שנתארגן על הציוד נעבור שיעור נהיגה קצר לשלג ולאחריו נצא לפעילות השטח הראשונה שלנו: רכיבה בנופים הלבנים של לפלנד תגרום לנו מיד להתאהב בלובן המבריק והנקי. במסגרת הרכיבה באופנועי השלג נעבור בינות יערות מחטניים לבנים, אגמים ונהרות קפואים (הרכיבה היא בזוגות), לאחר פעילות האופנועים נגלה כיצד המקומיים דגים את דגיהם בקור המקפיא של לפלנד, נצטרף לחבורת דייגים ונשקיף על מעשיהם.  בשעות אחר הצהריים נשוב אל רובניימי ונצא לפעילות מאתגרת נוספת מסלול הקרטינג הייחודי של רובניימי, שם נתחרה במרוצי מכוניות יחד עם חברנו לקבוצה. לאחר הפעילות נצא לארוחת ערב ולינה במלוננו ברובניימי.


יום 4 I גן החיות של ראונה – מוזיאון הארקטיקום

הבוקר נצא אל אחד מגני החיות המרתקים והמעניינים ביותר בעולם: גן החיות של רנואה שמציע הזדמנות ייחודית להכיר את חיות הבר של הקוטב הצפוני בסביבה הייחודית להם. בפארק כ 50 מינים של חיות שונים ומגוונים כמו דובי קוטב, זאבים אפורים, סנאים אדומים, דובים חומים ועוד רבים אחרים. מכאן נמשיך אל הארקטיקום – המוזיאון הארקטי. המוזיאון מחולק לכמה אגפים ועוסק בתרבות הסאמי (האוכלוסייה הילידית של לפלנד) ובהיסטוריה המקומית של החבל. חלקו האחר עוסק בצפון הארקטי ובחוג הקוטב – על היבטיו השונים: חי וצומח ותופעות טבע ייחודיות הקשורות במרחב.


יום 5 I מפלי קוראומה – הזוהר הצפוני – אורורה בוראליס

לאחר ארוחת הבוקר נצא מרובניימי מזרח לכיוון הגבול עם הפדרציה הרוסית. נחלוף בערבות קרח אינסופיים, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות עד הגיענו אל שמורת הטבע קוראומה. ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים אליהם מגיעים מטפסי קרחונים מכל העולם. במידה ומזג האוויר ותנאי הדרך יאפשרו נצא להליכה בקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח ממש מעלינו. כמובן שגם במסלול הליכה זו נערוך פיקניק מופלא בשטח ונמשיך אל רובניימי  ובמידה ותחזית הזוהר תהיה טובה נצא להשקיף מנקודת תצפית מיוחדת על ה"אורורה", הזוהר הצפוני מנקודת תצפית טובה. (במהלך כל ימי הטיול המדריך והצוות המקומי מקושרים לאפליקציה הנותנת תחזית מדויקת על סיכויי הצפייה באורות הזוהר הצפוני).


יום 6 I חוות איילי הצפון – הליכה ביערות הצפוניים

היום נצא לאחר ארוחת הבוקר לחוות איילים משפחתית: בחווה המקומית נפגוש את בני המקום המשמרים עד עצם היום הזה מסורת של מאות בשנים של ניהול חוות חקלאיות באקלים המורכב של צפון כדור הארץ. עם ההגעה אל החווה נכיר במעט את הפולקלור הסאמי המקומי ונצא למסע מיוחד ברכיבה על איילי הצפון. לאחר הנסיעה המרתקת, נאכל ארוחת צהריים מסורתית בבית עץ טיפוסי ונמשיך למסע רגלי אחרון ביערות  הסובבים את רובניימי. לינה וארוחת ערב ברובניימי


יום 7 I רובניימי –הכפר של סנטה קלאוס – תל אביב

הבוקר נצא לכפר של סנטה קלאוס, כפר שנבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות השמונים מושך מדי שנה אלפי תיירים הבאים ליהנות מחווית החורף של חג המולד גם בחודשי החורף האחרים. לאחר הביקור נועבר לנמל התעופה לטיסה ארוכה חזרה לתל אביב.  

bottom of page