top of page

מסע פולקלור מיוחד אל קרואטיה, בוסניה - וסרביה - הטיול של חנה - 10 ימים

מסע פולקלור מיוחד אל המדינה היפה ביותר על החוף האדריאטי קרואטיה. מסע מקיף המותאם גם לשומרי שבת מבלגראד, בירת סרביה דרך העיר זגרב, שמורת הטבע פליטביצה, ערי החוף היפות שעל הים האדריאטי עד לדוברובניק היפה מכולן, בה גם נבלה את השבת ולסיום נעלה אל בוסניה ונקנח בלילה אחרון בבירה הסרבית: בלגראד. מסע מיוחד ושונה אל חבלי ארץ שמחוץ למסלול התיירים השחוק.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I יום א': תל אביב – בלגראד - זגראב

הבוקר נצא בטיסה מתל אביב לבלגראד, עיר הבירה לשעבר של יוגוסלביה וזו המקושרת בטיסות ישירות לישראל. עם הנחיתה, נתחבר אל הכביש המהיר בואכה זאגרב, הבירה הקרואטית. עם הגעתנו ואחר שהשלמנו שעות שינה באוטובוס, נצא לסיור פנוראמי קצר בעיר. לינה וארוחת ערב בזגרב 


יום 2 I יום ב': זגראב

הבוקר נצא להכיר את העיר המהווה חיבור של שתי ערים עתיקות אשר שכנו לאורך ההיסטוריה על שתי גבעות סמוכות: זגרב היא עיר מקסימה המשלבת פארקים, מוזיאונים ומבנים מרשימים הבנויה על שני מפלסים: עילי ותחתי. במסגרת סיורנו בעיר העילית נראה את כיכר הקפיטול, רובע גראדץ, המגדלים התאומים הגותיים של קתדראלת סטפן הקדוש, בה קבורים גדולי האומה הקרואטית, שער האבן, מגדל לוטרשצ'ק ועוד. נמשיך לביקור בנקודה יהודית מרגשת בדמות האנדרטה לזכר יהודי זגרב שנספו בשואה ונמשיך אל החלק התחתון של העיר בו נתרשם מהכיכרות, השדרות הרחבות והגנים המקשטים את העיר. לינה וארוחת ערב בזגרב.   


יום 3 I יום ג': זאגרב – חצי האי איסטריה 

היום נתחיל את מסענו לאורכה של הרביירה הקרואטית. הרביירה שאורכה כ 700 קמ ולארוכה פרוסים מעל 1000 איים. היום נצא לרביירה הקרואטית. הרביירה שאורכה כ 700 קמ ולארוכה פרוסים מעל 1000 איים. נבקר בעיר השנייה בגודלה בקרואטיה רייקה נתרשם -מהארכיטקטורה המקומית, בית העירייה, נסייר במדרחוב הססגוני ונראה את הנמל. נמשיך נסיעתנו לאורך קו החוף הסלעי דרך מפרצים נסתרים מרינות ומספנות הענק הדומות לחומות ברזל צפות בלב ים ומשם לעיירת הנופש הידועה ביותר בריביירה הקרואטית - אופטיה, אשר הייתה מקום בילויים של הקיסרים האוסטרו הונגרים. נתרשם מהטיילת - ההומה תיירים מרחבי אירופה ורצופת בתי הקפה והמסעדות מקו החוף המרהיב ונראה את גני וילה אנג'לינה. לאחר הסיורים נתמקם במלון בריביירה. 


יום 4 I יום ד': אל שמורת הטבע פליטביצה 

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את אזור הריביירה האדריאטית אליה עוד נשוב ונצא לפנינת טבע, אחת מהמופלאות באירופה, הפארק הלאומי של אגמי פליטביצ'ה. במרכזו 16 אגמים שקופים עם מים מתוקים בצבעי טורקיז המחוברים ביניהם במפלים מרהיבי עין. בין האגמים שבילי הליכה נוחים העוברים מעל המים באמצעותם של גשרי עץ. נסייםא ת הסיור בשייט על גבי האגם, שיוביל אותנו בחזרה ליציאה מהשמורה. בסיום היום נסע ללינה וארוחת ערב באזור.  


יום 5 I יום ה': פליטביצה – טרוגיר – ספליט 

היום לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בטרוגיר – עיר נמל וקייט על חוף הים האדריאטי 30 ק"מ צפונית מערבית לספליט,  שיושבת על שני איים המחוברים בגשרים ביניהם וליבשה ונחשבת לעיר הוונציאנית היפה ביותר והשמורה ביותר בכל דלמטיה. נמשיך לסיור בספליט, העיר השנייה בגודלה בקרואטיה ואשר צמחה משרידי ארמון הפרישה של הקיסר הרומי - דיוקליטיאנוס. ארמון מיוחד ששרד מתקופה ייחודית ועיר עתיקה מרשימה ותוססת. נטייל בסמטאותיה ונבקר בארמון דיוקליטיאנוס. נמשיך לביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח) ובטיילת. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.


יום 6-7 I יום ו' – ש': דוברובניק היפה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר פנינת הים האדריאטי – דוברובניק. עם ההגעה לדוברובניק נסייר בעיר העתיקה בסמטאות צרות, מזרקות וחצרות, שלל פניני  ארכיטקטורה, ארמונות ומנזרים אשר מכונסים לתחומי החומה העתיקה והיפהפייה מן המאות ה 13-14. נבקר במנזר הפרנציסקני הכולל בתוכו את בית המרקחת הפעיל העתיק באירופה. נמשיך לבית הכנסת ונבקר בו (במידה ופתוח) וכמובן לא נפספס סיור על החומה המקיפה את העיר. לאחר סיום הסיור נשאר ללינה וארוחת ערב בדוברובניק היפה. בשבת נוכל לסייר ברגל בחלק מהאתרים המוזכרים כאן. לינה וארוחת ערב בדוברובניק. 


יום 8 I יום א': דוברובניק – מוסטאר – סרייבו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר מוסטר. בנסיעה העוברת בין כפרים יפים בפאתי הגבול המונטנגרי והקרואטי. לאחר הנסיעה נצא לסיור בעיר מוסטאר,  עיר המאופיינת בגשר התורכי העתיק ובבנייני האבן העתיקים והמרשימים, נחלוף ליד שמורות הטבע המהוות משכן לציפורים ובעלי כנף ודרך עמק נהר נרטבה. נמשיך לעבר סרייבו, נסייר סיור הכרות ראשוני בעיר העתיקה של סרייבו. לינה וארוחת ערב בסרייבו. בערב נצא להסתובב עם האוטובוס או הרכבת הקלה בעיר העתיקה השוקקת בחודשי הקיץ.


יום 9 I יום ב': סרייבו

את היום כולו נקדיש לסיורים בעיר הקוסמפוליטית המרתקת של סרייבו, בירת בוסניה: נסייר באזור השוקק – המרכז הטורקי העתיק של סרייבו. העיר בעלת היסטוריה מרתקת, בה נרצח יורש העצר האוסטרי והיווה עילה לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. עיר אוריינטלית עליה נאמר שאפילו זרים מרגישים בה בבית. ייחודה גם בכך שבמתחם קטן יחסית ממוקמים מוסדות דתיים ככנסייה אורתודוכסית, כנסייה קתולית, מסגד ובית הכנסת של יהודי סרייבו. לאחר הסיורים נעבור בנסיעה אל עיר הבירה בלגראד ללינה וארוחת ערב אחרונה משולבת במופע פולקלור.


יום 10 I יום ג': בלגראד – תל אביב 

הבוקר בהתאם ללוח הטיסות נשוב לנמל התעופה לטיסה בחזרה לתל אביב 

bottom of page