top of page

מסע צילום מרתק אל אזורי הצוענים
-בטרנסילבניה הטיול של למור - 8 ימים

מסע ברומניה הוא לא רק מסע בשטח גיאוגרפי יפהפה. מסע ברומניה הוא גם מסע בזמן: נסיעה בין נופים ירוקים והרים נישאים אל כפרים שנדמה כי הזמן עצר בהם מלכת. זהו מסע העובר בין כפרי הצוענים והפולקלור המיוחד שלהם, דרך ערים סקסוניות נפלאות הנהנות מהתרבות הגרמנית המסודרת וכלה בכפרים נידחים במחוזות הרחוקים של רומניה בהם עד עצם היום הזה רוכבים עדיין בעזרת עגלה עם סוסה, חורשים את השדות בעזרת שוורים, חובצים גבינות לבנות בטעמים בלתי נשכחים והכי חשוב מזקקים צויקה בחצרות הבתים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לחוויה רומנית בלתי נשכחת בדרכי שטח חבויות ונסתרות שיביאו אתכם אל עולם אחר ומיוחד.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב - קלוז' נפוקה

נצא בטיסה מתל אביב אל קלוז', העיר הממוקמת בחלקה המזרחי של רומניה לא רחוק מהונגריה (טיסת לואו קוסט של חברת וויז כולל מטען). עם הנחיתה נתמקם במלון הסמוך לנמל התעופה.


יום 2 I קלוז' נאפוקה – טארגו לאפוש – בראב

הבוקר תתחיל ההרפתקה האמיתית, מסע אינטימי קטן ומרגש עם מפגשים בלתי אמצעיים עם האוכלוסייה הרומנית המרתקת. בבוקר נצא אל העיירה בארב, בדרכנו צפונה נעצור לביקור בכפר טארגו לאפוש בו נכיר את חרטי העץ המקומיים ונבין את אורחות החיים המסורתיות אותם הוא משמרים. לאחר שיטוט בכפר וצילום אנשי המקצוע נמשיך בנסיעה העוברת בין כפרים ועיירות קטנטנות בואכה אל העיירה בראב, בה נעצור לנקודת תצפית יפה המשקיפה על העיר אליה נגיע לקראת שקיעה. לינה וארוחת ערב באזור בראב.


יום 3 I בראב – באראסנה- בוטיצה

הבוקר יפתח בארוחת בוקר קלאסית של מחוז מרמורש שלאחריה נצא להכיר את העיירה הציורית בראב על שלל כנסיות העץ המעטרות אותה. נבקר את אנשי המקצוע באזור ונמשיך אל העיירה באראסנה, בדרך החולפת בין כפרים יפהפיים בלב הירוק של רמת טרנסילבניה. בבאראסנה נעצור לראות ולצלם את הכנסייה המקומית ממנה נמשיך בנסיעה החוצה כפרים למרגלות הרי הקרפטים אל העיירה בוטיצה בה נבלה את הלילה.


יום 4 I בוטיצה – וישאו דה סוס (רכבת הקיטור) – טארגו מורש

הבוקר נצא אל אחת העיירות היפות ביותר ברומניה וישאו דה סוס, העיירה ממוקמת במרכז חבל מארמורש בלב אזור כפרי ירוק וקסום של רמת טרנסילבניה. עם הרכב נגיע אל נקודות תצפית המשקיפות על רכבת הקיטור החוצה את העמק בו חיים כמה דמויות מעניינות אותם נכיר ונצלם. נמשיך ונסייר בעמק ואסאר בין כפרי הונגרים ומלאכות יד עד הגיענו אל אזור טארגו מורש, בה נתמקם ונארגן לקראת מפגשי הצוענים שיחלו ביום המחרת.


ימים 5-6 I מסע בעקבות הצוענים

ביומיים הקרובים נלמד להכיר את הכפרים הצועניים של חבל מאראמורש. נעצור בגלודני להכיר את עבודת הכנת סלי הקש המסורתית. נמשיך לביקור אל קלוזרי בו נכיר את הצוענים מורטי הנוצות של הכפר, נעקוב אחר סדר הכנת המזון בכפר הצועני ונמשיך אל המלון שלנו בטארגו מורש. למחרת נצא לעמק מורש המרתק בנסיעתנו נצלם כמה מהכפרים היפים שלאורך הדרך. נעצור בגורגני ונתרשם מהנשים המקומיות המקפידות עד עצם היום הזה על הלבוש המסורתי האותנטי ההונגרי. לאחר הסיורים בכפרים נתמקם על שפת האגם האדום לצילומי שקיעה מרהיהים.


יום 7 I האגם האדום – קניון ביקאז – אגם סווטאה – פאסארני – קלוז נפוקה

את הבוקר נפתח בצילומי זריחה מרהיבים באגם האדום ונמשיך בנסיעה (לא קצרה) אל קלוז' נפוקה בדרכנו לשם נצא לסדרת צילומים בקניון ביקאז העמוק, בדרך החולפת על פני כפרים ועיירות ציוריות. את ארוחת הצהריים נאכל צהריים באגם סוואטה, נבקר בקולונדה פיק את חוטבי העצים ונמשיך אל מפגש הצוענים האחרון במסענו אל כפר של הבלאק סמית' הכפר הצועני פאסארני בו נכיר את חרשי הברזל שעוסקים בעבודת פירזול הסוסים. אם יתאפשר נשתתף בהכנת הלחם המסורתי של בני השבט – מכאן נשוב בנסיעה אל הציוויליזציה ללינה וארוחת ערב בקלוז'.


יום 8 I קלוז' – תל אביב

נשכים קום ונצא אל נמל התעופה ממנו נמריא בטיסה ישירה חזרה לתל אביב (טיסת וויז)

bottom of page