top of page

רומניה - מסע ג'יפים בהרי הקרפטים - הטיול של גדי - 7 ימים

טיול ג'יפים ברומניה הוא לא רק שטח, נופים ותרבות מרתקת. טיול ג'יפים ברומניה הוא גם מסע בזמן: נסיעה בין נופים ירוקים והרים נישאים אל כפרים שנדמה שבהם הזמן עמד מלכת. מסע כזה העובר בין כפרי הצוענים והפולקלור המיוחד שלהם, דרך ערים סקסוניות נפלאות הנהנות מהתרבות הגרמנית המסודרת וכלה בכפרים נידחים במחוזות הרחוקים של רומניה בהם עד עצם היום הזה רוכבים עדיין בעזרת עגלה עם סוסה, חורשים את השדות בעזרת שוורים, חובצים גבינות לבנות בטעמים בלתי נשכחים והכי חשוב מזקקים צויקה בחצרות הבתים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לחוויה רומנית בלתי נשכחת בדרכי שטח חבויות ונסתרות שיביאו אתכם אל עולם אחר ומיוחד.

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I הגעה לבוקרשט

נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט עם הנחיתה נתמקם במלון ליד נמל התעופה (לא כולל ארוחת ערב).


יום 2 I בוקרשט – רכס הרי הבוצ'ג' - פשטרה

הבוקר נקבל את הג'יפים ונצא על האוטוסטרדה בנסיעה צפונה לכיוון הרי הקרפטים. לאחר נסיעה לאורך הכביש ולאחר שנצטייד לקראת ימי המסע הבאים, נצא בנסיעה אל עיירת הסקי, סינאיה, בה נצא למסלול הליכה קצר ונמשיך אל ארמון פלש, אחד הארמונות המרשימים באירופה.  נצא צפונה לעבר עמק יאלומיטה אליו נעלה בדרכי עפר. בתוך נופים של יערות עבותים נגיע לאגם בולבוצ'י .נעלה לאורך האגם אל מרומי רכס בוצ'צי המרשים. נלך ברגל לבקר במנזר חבוי בהרים. נשאר ללינה באזור פשטרה במעבה היער האלפיני של רכסי הבוצ'ג'.


יום 3 I פשטרה – דרך כנסיות המצודה – עמק נהר האולט – סיגישוארה

הבוקר נעזוב את האזור ההררי של פשטרה ונצא בנסיעה אל רמות טרנסילבניה. נעצור לביקור קצר בעיר בראשוב ונתרשם מהמבנים והמונומנטים היפים המעטרים את העיר, נתצפת על הכנסייה השחורה ונסייר בכיכר המרכזית. לאחר הביקור בבראשוב, נמשיך בנסיעה בדרכי שטח אל רמת טרנסילבניה העשירה בכפרים שנוסדו לפני מאות בשנים על ידי מהגרים שהגיעו אל האזור מגרמניה. נתרשם מ"כנסיות המצודה" המרשימות הנמצאות בכל כפר ומחיי הכפריים שנדמה ועצרו בזמן. נסייר בדרכים הציוריות עד הגיענו לקראת ערב אל העיר סיגישוארה, עיר ימי ביניימית, מקום הולדתו של ולאד צפש הנורא הלא הוא "הדרקולה" המסתורי. ונשאר לבלות שם את הלילה.

 

יום 4 I סיגישוארה – קניון הטורדה – קלוז' 

הבוקר נלמד להכיר לעומק את העיר העתיקה של סיגישוארה המוקפת חומה, נלמד להכיר את תרבות ימי הביניים ותעשיית בעלי המלאכה, הגילדות שכה אפיינה את התקופה. נכיר לעומק את סיפורו של ולאד צפש האיום ונשמע על מעלליו הרבים בעומדו מול אויביו העותומאנים. לאחר הסיור בעיר העתיקה, נצא אל קניון הטורדה, קניון עמוק לא ארוך במיוחד השומר על מיקרו אקלים ייחודי העשיר במגוון צומח עשיר ובמיני ציפורים רבים הבוחרים לקנן בו. נצא לטיול רגלי קצר בקניון ונמשיך מכאן אל העיר קלוז'. קלוז' נחשבת בעיני רבים לאחת הערים היפות ברומניה, נסייר בעיר העתיקה ונשמע את סיפור הקהילה היהודית שחיה כאן לפני מלחמת העולם השנייה ונתארגן לקראת המסע בחבל האפוסני המיוחד.


יום 5 I  חבל האפוסני

אחד הימים המרהיבים בטיול בו ננסה להכיר את אזור אפוסני - גוש הררי בלב רומניה המופרד מהקרפטים. זהו אזור מדהים- קניונים, אזורים קארסטיים עם מערות (כולל מערת קרח), טיולי רגל יפים וכפרים קטנים ומיוחדים. זהו גן עדן לג'יפים. האזור עדיין מחכה שיגלו אותו. כאן נוכל לראות את רומניה של פעם - בעלי מלאכה, חרשים, שיטות חקלאיות שכבר שכחנו וכלי תחבורה על ארבע. נלון בפנסיונים מקומיים. זה המקום לחוות חוויות שטרם נוסו ע"י מטיילים מערביים רבים. נבקר גם בסקירישוארה - מערת קרח קרסטית בה הקרח לא מפשיר לעולם. משם נצא לנסיעה בכיוון חציית הרכס דרך עמקים וואדיות ונתוודע אל היערות והמפלים של אזור בלתי נשכח זה. לינה באזור אלבק.

 

יום 6 I נהר המוראש – סיביו

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מרכס האפוסן דרך יובלי נהר המוראש. נמשיך בטיפוס לגוש הרי הסינדרל,  נעצור בבית היערן לעצירת קפה קצרה ונמשיך דרך מבוכי היער לפסגות גבוהות ומושלגות (תלוי בעונה), נהרות שוצפים ומפלי מים. נחצה נחלים ונלך במקומות קסומים ומיוחדים. אחר הצהרים נחצה את עיירת הסקי פאלטניש ואת קווי הרכס שבפסגתם אגם ההרים וידראו. את יומנו נסיים בעיר הציורית סיביו - עיר הבירה של חבל טרנסילבניה. את הערב נקדיש כמובן לסיור בעיר היפה. לינה בסיביו


יום 7 I חציית מעבר הפגארש (בעונה) – בוקרשט

נצא בבקר בכביש העולה למעבר הפגרש - המעבר הגבוה ברומניה שחוצה את הקרפטים. עד מאי - יוני המעבר חסום בשלג ולכן ננסה לעלות ולעצור באמצע העלייה וללכת רגלית לתצפית על מפל באלה - המפל הזורם הגבוה ברומניה (אפשר ויהיה קפוא). נרד ונחצה את הקרפטים לאורך נהר האולט. נסיעה ארוכה למדי תחזיר אותנו לבוקרשט. בבוקרשט נחזיר את הג'יפים ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

 

 

 

 

bottom of page