top of page

ארמניה - מסע פולקלור אל פסטיבל מחולות מקומי - הטיול של שולה - 8 ימים

ארמניה, המדינה ההררית המרתקת נמצאת בדיוק בקו הגבול בין יבשת אירופה לאסיה וככזו היא משלבת גם מזרח וגם מערב. את מסענו המיוחד בארמניה נתחיל בעיר הבירה ירוואן: נסייר בסביבותיה ונשמע ונכיר את סיפור השואה הארמנית שנערכה באזור בימי מלחמת העולם הראשונה. מכאן נמשיך אל אזור ימת סוואן, העין של ארמניה, אזור נופי קסום שבקרבתו יערך פסטיבל המחולות המיוחד בו ניטול חלק כמשתתפים פעילים ולקינוח נסייר באזור ההר אררט ובנופים ההרריים הקסומים המעטרים אותו.


הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I תל אביב – ירוואן 

נצא בטיסת ערב מתל אביב לירוואן, בירת ארמניה. עם הנחיתה בבירה הארמנית העברה מנמל התעופה אל מלוננו ללינה. 


יום 2 I ירוואן – אגם סוואן – הופעת פולקלור בצחקזדור 

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר סוואן אגם ענק וגבוה (2000 מטר מעל פני הים) הנראה כמו שניים, המחולק לאגם הגדול והאגם הקטן ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקאז. לחופיו פזורים כפרים, כנסיות ושרידים היסטוריים, המעניינים שבהם החצ'קרים, צלבים מגולפים באבן שהנם ביטוי אמנותי, לאומי ודתי של הארמנים). נערוך שייט באגם יפה זה ונמשיך לאזור דיליז'אן הידוע כאזור מרפא, ובו מוזיאון פתוח המשמר בתים מהמאה ה-19 ואשר מכונה גם "השוויץ של ארמניה" בשל יופיו המיוחד. לאחר הסיורים נתמקם בעיירת הסקי צחקדזור ונופיע הופעה ראשונה בפסטיבל המחול שמתקיים באזור ימת סוואן. 


יום 3 I אגם סוואן – יום בסימן פולקלור 

ביום טיול זה נבחר להתמקד בכל נושא הפולקלור והמפגש עם להקות המחול הבינלאומיות שכמותנו יטלו חלק בפסטיבל המחולות המיוחד. עם אחת מלהקות המחול המקומיות נשלב כיתת אמן מיוחדת ללימוד ריקודים ארמניים מקומיים וננסה לשלב גם כיתת אמן לריקודים מקומיים. לאחר המפגש המעניין חברי הלהקה יצאו לחזרות לקראת המופע בערב ושאר חברי הקבוצה יצאו לסייר באחד התצפיות היפות על אגם סוואן. לינה וארוחת ערב בצחקדזור – גם בערב זה כמובן שנופיע בפסטיבל המחול המיוחד המתקיים בעיירת הסקי.  


יום 4 I ימת סוואן – מעבר ההרים סלים – קרוואן סאראי – ג'רמוק  

הבוקר נפרד מעיירת הסקי ומפסטיבל הפולקלור, נחלוף על פני האגם סוואן ונמשיך אל מעבר סלים, קו פרשת המים המתנשא לרום מרשים של 2,740 מטר מעל פני הים, מכאן נמשיך אל ה"קרוואן סאראי" העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע"י הנסיך צ'סר ארבליאן: חאן שיירות זה, מימי הביניים, הוא אחת הדוגמאות המושלמות של בניה חצי צבאית, על אחד מן הסעיפים החשובים של "דרך המשי". נבקר בבית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר ירגיס  ע"י הבישוף אברהם מקרטצ'יאן בשנת 1996 ונמשיך בנסיעה לעבר עיירת נופש ומרפא מפורסמת ג'רמוק. נכיר את העיירה, נטעם מים מינרליים מהמעיינות החמים שהאזור שופע בהם. המים ידועים כבעלי סגולות מרפא נגד מחלות מערכת עיכול, כליות, סוכרת ועוד. נצפה במפל מים המפורסם והמרשים הנופל מגובה של 68 מטר. לינה בג'רמוק.


יום 5 I ג'רמוק – נוראוונק – הר אררט – ירוואן

הבוקר נצא בנסעה אל המנזר המבודד בן המאה ה13, מנזר נורבאנק הממוקם על גבעה נישאת בין סלעים אדומים.  מכאן נמשיך לביקור ביקב מקומי מיוחד ונמשיך אל האתר הנחשב בעיני רבים לסטונהנג' הארמני, זורטאס, מכאן נמשיך אל חור ויראפ, נקודת גבול מרתקת השוכנת בין ארמניה לתורכיה בנקודה הקרובה ביותר אל הר אררט התנכי, מקום מקודש לארמנים ונמצא פיזית במזרחה של תורכיה השכנה. נחווה את החוויה המיוחדת של מפגש עם פסגת האררט המרהיבה ונשמע את הסיפורים התנכיים והסברות להימצאותם של שרידי תיבת נוח ההיסטורית. לאחר הסיורים נשוב אל עיר הבירה ירוואן למפגש עם להקת פולקלור מקומית, לינה וארוחת ערב. 


יום 6 I ירוואן 

אחרי ארוחת הבוקר נסע אל בירתה הדתית של ארמניה אצ'מיאדזין – העיר העתיקה ביותר של ארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים. נבקר בשרידי קתדראלת זווארנטוס – העיר שפירוש שמה בארמנית הוא- "מלכי השמיים". הקתדראלה נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10. שני אתרים אלו נמצאים ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. בהמשך נבקר במצודת אמברדמהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ' מעל פני הים למרגלותיו של ההר ארגאץ (הגבוה בהרי ארמניה – 4091 מ'). אמברד הוא אחד מהמבנים ההיסטוריים שהוקמו בארמניה בתקופת ימי הביניים ושרדו עד היום. לאחר הסיורים נשוב אל המלון לקבל את שבת המלכה. 


יום 7 I ירוואן 

את השבת ננצל למנוחה ולסיורים בעיר הבירה יראוון, נבקר במוזיאון ההיסטוריה של ארמניה שמציג את ההיסטוריה והתרבות של ארמניה מימים עברו עד ימים אלו. נשוטט בין הכיכרות והרחובות המאפיינים את העיר ובמוצ"ש נצא למופע פולקלור ארמני . לינה ארוחת בוקר בירוואן.


יום 8 I ירוואן – תל אביב 

הבוקר נפרד מארמניה לא לפני שנכיר בירתה המקסימה, ירוואן. נטייל ברחובותיה וכיכרותיה של הבירה ונספוג מהאווירה המיוחדת השוררת בעיר. נבקר במתחם 'הקסקד המפורסם', שהוא קומפלקס אומנות וגלריות. נגיע אל מפעל הברנדי המפורסם של ירוואן ונטעם מהברנדי המשובח ביותר. נסייר באתר הזיכרון לשואת העם הארמני שהתחוללה בין השנים 1915 ל- 1918. מפגש זה השופך אור על הדמיון לפחות החלקי בהיסטוריית העם הארמני עם ההיסטוריה שלנו, מהווה חוויה מרגשת ביום זה. ביקר במוזיאון מטנאדרן יפגיש אותנו עם אוסף כתבי היד העתיקים מהגדולים אם לא הגדול בעולם. שם ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד'. לאחר הסיורים העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. 


bottom of page