top of page

גאורגיה - מסע הליכות נשי באזור הקווקז הגבוה - קצר ולעניין - הטיול של עדנה - 5 ימים

גיאורגיה היפה הממוקמת בגבול בין אירופה לאסיה היא פנינה קווקזית מרתקת: נופי טבע עוצרי נשימה, תרבות והיסטוריה ארוכת שנים וחוויית מפגש מקומית שנדמה לרבים שכמעט ונעלמה מהעולם. מסלול הטיול שלנו יתחיל בעיר הבירה טביליסי ממנה נעפל בדרך הצבאית אל אזור גודאורי, אזור אלפיני קסום בו נצא למגוון מסלולי הליכה ברגל מכאן נמשיך לאזור עמק קואיסי הירוק והשופע בו נצא למסלולי הליכה יפים בתקופת הפריחה המרהיבה סביב. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – טביליסי   

נצא בטיסה ישירה אל עיר הבירה הגיאורגית טביליסי, עם הנחיתה בעיר הבירה נועבר אל המלון ללינה. 


יום 2 I טביליסי – הדרך הצבאית – גודאורי 

הבוקר נשכים קום בעיר הבירה הגיאורגית ונצא ליום של טבע ונופים: אחרי ארוחת הבוקר במלוננו בטביליסי נצא בנסיעה צפונה לכיוון הדרך הצבאית המטפסת כל הדרך אל העיירה היפה גודאורי. תחנתנו הראשונה במסע צפונה תהיה בעיר הבירה הקדומה של גיאורגיה מצחטה, בה נעפיל אל כנסיית ג'בארי, כנסייה ימי ביניימית בה על פי המסורת המקומית הביאה הקדושה מירושלים נינו את הצלב והעמידה אותו בגאון אל מול המלכים הגיאורגיים. מהמקום נצפה נוף מרהיב של מפגש הנהרות הארגאווי ומתקבארי. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה ונעצור לביקור בכפר סגוראמו בו נבקר במרתפי היין ונטעם מיינות משובחים, באזור גם נשתתף בסדנת הכנת האוכל הגיאורגי המסורתי: החצ'אפורי. נעצור ונטייל ליד אגם ז'ינוואלי ונבקר באתר העתיקות מהמאה ה 16, מצודת אנאנורי. אחר הצהריים נשקיף על תופעת טבע מרשימה ומיוחדת: התמזגות הנהרות: הארגווי השחור והארגווי הלבן ומכאן נמשיך צפונה עד הגיענו אל עיירת הסקי גודאורי שממוקמת בגובה של 2,200 מטר מעל פני הים. לינה וארוחת ערב בגודאורי. 


יום 3 I גודאורי – ג'וטה – סטפן צמינדה 

הבוקר נמשיך את מסענו בדרך הצבאית, תחילה נעצור להשקיף על הנוף המרהיב שנגלה מאנדרטת הידידות. מונומנט קומוניסטי אדיר ממדים בנקודת התצפית היפה ביותר באזור במעבר ההרים ג'בארי נמשיך את המסע המיוחד שלנו באזור הקווקז הגבוה ונצא בנסיעה לביקור בכפרים ההרריים של ג'וטה וסנו, נכיר את התושבים המקומיים. נטעם מהמים המינראליים הזורמים על סלעים צבעוניים. נטייל באזור במספר מקטעי הליכה רגליים ונהנים מנופים עוצרי נשימה. לאחר הסיורים הרגליים באזור ג'וטה וסנו נרד מהכפרים ההרריים ונמשיך בנסיעה אל אזור הררי מרהיב אחר הממוקם למרגלות אחת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה פסגת הקזבג, הכפר שקיבל את הכינוי המקומי סטפן צמינדה בו נבלה את הלילה, באחד הבתים המקומיים לחוויית אירוח אותנטית בלב הנוף הקסום. 


יום 4 I אזור סטפן צמינדה / קזבגי

הבוקר נעפיל במעלה ההרים בדרך הצבאית שבאזור סטפן צמינדה עם ההגעה אל הכפר נחבור לרכבים המקומיים ואיתם נעלה אל נקודת תצפית מופלאה למרגלות הר הקזבג, הפסגה השלישית בגובהה בגיאורגיה, בפסגה נחבור אל רכבי השטח המקומיים איתם נרד אל אחד המטבחים המקומיים ללמוד את מלאכת הכנת החינקאלי, אחד המאכל הלאומיים של גיאורגיה.  לאחר החוויה הקולינארית נשוב אל רכבי השטח שיעלו אותנו קרוב למעבר הגבול עם רוסיה למסלול הליכה קצר אל מפלי גוולאטי. אחרי חוויית השטח המיוחדת נשוב אל ביתנו הכפרי ללינה וארוחת ערב.


יום 5 I גודאורי – טביליסי – תל אביב  

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה אל עיר הבירה טביליסי עם ההגעה: נעפיל ברכבל המקומי אל נקודת תצפית מרהיבה על העיר. העיר טביליסי ממוקמת על גדות נהר המתקבארי והנוף הנשקף מנקודת התצפית נחשב ליפה ביותר בעיר. נמשיך לסיור בעיר העתיקה, נתחיל את סיורנו בתצפית מכנסיית מטחי על העיר העתיקה, נצעד אל הרובע הוותיק של העיר ונשמע את סיפור הקהילה היהודית בבית הכנסת המקומי שפעיל מאוד עד עצם היום הזה, נכנס גם אל כנסיית ציוני, כאן על פי האמונה המקומית שמור הצלב המקורי אותו החזיקה נינו הקדושה בבואה לנצר את העם הגאורגי מכאן נמשיך אל שוק הפשפשים המקומי בו ניתן לקנות מגרמופונים ושעונים ישנים ועד לפסלים קטנים של סטאלין ולנין. נחצה את גשר הזכוכית המיוחד החוצה את נהר המתקווארי שלחופו ממוקמת עיר הבירה ומוסדותיה ונקנח בארוחת גאלה אחרונה משולבת במופע פולקלור גיאורגי טיפוסי ונצא מכאן אל נמל התעופה שיכורים ושבעים אל נמל התעופה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים לתל אביב.


bottom of page