top of page

גאורגיה - מסע הליכות והרפתקאות במרומי חבל סוונטי - טיול לצעירים - הטיול של איתי - 8 ימים

גיאורגיה היפה הממוקמת בגבול בין אירופה לאסיה היא פנינה קווקזית מרתקת: נופי טבע עוצרי נשימה, תרבות והיסטוריה ארוכת שנים וחוויית מפגש מקומית שנדמה לרבים שכמעט ונעלמה מהעולם. מסלול הטיול שלנו יתחיל בעיר הנופש והחוף בטומי בה ננפוש לחופי הים השחור וממנה נצפין לכיוון מרומי הרי הקווקז, נקודת הבסיס שלנו תהיה בעיר מסטיה הממוקמת בלב הרי הסוונטי הנישאים וממנה נצא למספר מסלולי הליכה רגליים מהנים בינות כפרים ציוריים, קרחונים מופלאים וצבעי שלכת מדהימים. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – בטומי  

נצא בטיסה דרך יעד ביניים הממריאה מנמל התעופה בן גוריון אל עיר החוף הגיאורגית בטומי, עם הנחיתה נצא לסיור בעיר בטומי אל עיר הנופש בטומי. באטומי היפה, עיר אצולה מסוף המאה ה 19 חוזרת בשנים האחרונות לתפוס את מקומה כעיר הנופש של גאורגיה, תפקיד בו החזיקה במאה ה19, עת נהרו אליה רוזני היבשת ושועי אירופה. נסייר במרכז העיר, שנחצה במדרחוב ים ובטיילות מוריקות, מבנים עתיקים וקו חוף כחול ואינסופי. נקנח בביקור במצודת גוניו העתיקה, מצודה שתחילת בנייתה בתקופה הרומית וממנה נשקף נופה של העיר ושל הים השחור. לינה וארוחת ערב בבטומי.  


יום 2 I בטומי – מסטיה 

הבוקר נעזוב את אזור החוף ונצא בנסיעה ארוכה צפונה. בדרך החולפת על פני שפע מטעי תה ועל רקע נופו המיוחד של הים השחור שילווה את נסיעתנו ממערב, נמשיך ונעלה בנסיעה צפונה ומזוגדידי תתחיל ההרפתקה האמיתית: ההעפלה אל חבל סוונטי, החבל הגיאוגרפי היפה ביותר בגאורגיה. נסיעתנו צפונה לאורך נהר האנגורי הסכור באחת הנקודות הדרומיות שלו יוצר אגם תכול המשתלב בצורה מופלאה עם ההרים הנישאים ממעל. לאחר הנסיעה הארוכה נגיע אל עיר הבסיס שלנו בחבל סוונטי מסטיה ממנה נצא למסלול הליכה בלתי נשכח ברגל נחצה גשר תלוי העומד מעל לנהר ונתחיל בטיפוס כאשר אנו חוצים יער עצי אשוח מרהיב המשך ההליכה תוביל אותנו אל קרחון פעיל אליו נתקרב ובו נוכל להבחין בצבעיו הכחלחלים ובזרם המים שנדמה ובוקע ממנו, הלא זהו קרחון גלאדי. נשוב על פעמינו ונחזור אל העיירה מסטיה בה נבלה את הלילה.


יום 3 I יום הליכות בחבל סוונטי – זבשי- אדישי

הבוקר נמשיך להכיר את חבל סוונטי המופלא בשעות הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה זבשי, במסענו ברכב השטח המקומי נעבור בין הכפרים מעוטרי המגדלים בנוף ההררי המרהיב של חבל סוונטי. עם ההגעה אל הכפר זבשי נתחיל בהליכה בנוף המרהיב נעלה אל קו פרשת המים הגבוה, נתצפת על כמה מהפסגות הגבוהות ברכס הקווקז- האושבה- 4700 מטר, טטנולדי- 5000 מטר, וננשום אוויר הרים צלול כיין, לאחר יום ההליכה המרהיב נתמקם באחד מבתי המקומיים המיוחדים בכפר אדישי ללינה מקומית בבתים כפריים בתנאים בסיסיים אך עם אירוח לבבי וקסום. סך הכל כ- 6-8 שעות הליכה. עלייה מגובה 1600 מטר ל 2500 מטר וירידה ל 2100 מטר.


יום 4 I אדישי – אירפארלי  

במהלך מסענו הרגלי היום נחצה קו פרשת מים בפס המתנשא לרום של 2,720 מטר. נתחיל את היום בהליכה בעמק אל עבר קרחון אדישי העצום. נחצה על גבי סוסים את הנהר היוצא מהקרחון, ונתחיל לטפס אל עבר הפס ממנו תצפיות פנורמיות על כל חבל סוננטי והר השחרה האדיר 5088 מטר. לאחר מנוחה ותמונות נרד לכוון הכפר איפרלי ללינה. עלייה מגובה 2100 מטר לגובה 2722 מטר וירידה ל 1950 מטר. סך הכל כ6-7 שעות הליכה


יום 5 I  אירפארלי – אושגולי 

הבוקר נסיים את המסע שלנו מזרחה בכפר אושגולי- הכפר הגבוה באירופה המיושב כל השנה. אושגולי מורכבת מ 4 כפרים ויושבת למרגלות הר ה"שחרה", ההר הגבוה בגאורגיה. סך הכל כ 4-5 שעות הליכה והליכה בין קהילת הכפרים של אושגולי. הכפר הוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו ואווירת האירוח הבסיסי  לינה וארוחת ערב מפנקת באושגולי.


יום 6 I  אושגולי – מסטיה – מאזרי  

הבוקר נשכים קום ונצא לתוואי שטח חדש ומעט שונה מזה שהכרנו, אבל עדיין עשיר בנוף הררי יפהפה של מחוז סוונטי. נסיעה של כשעתיים תביאנו אל הכפר מזרי, עם הגיענו אל הכפר הציורי נצא למסלול הליכה יפהפה לכיוון מפלי אושבה האדירים. מסלול ההליכה הוא קווי נצא ונשוב באותה הדרך חזרה למזרי – מסלול ההליכה הוא כ 6-7 שעות הליכה וכולל בתוכו עלייה של כ- 650 עד למפלים עצמם. לינה וארוחת ערב במזרי. 


יום 7 I  מאזרי – בטומי 

הבוקר נעזוב את הנוף הקסום של מאזרי ואת הרי סוונטי הנישאים, נפרד מצבעי השלכת ההררית ונתחיל להתגלגל בדרך הנופית היפה דרך אגם אנגורי הסכור אותו הכרנו בדרך העולה אל ההרים ונתחבר אל הדרך הנוסעת לאורך חופי הים השחור בנופי שדות התה המטפסים אל ההרים כל הדרך עד הגיענו אל עיר החוף, הנופש וחיי הלילה בטומי אליה מגיעים נופשים רבים בימי הקיץ וגם בעונה זו, עם ההגעה נתמקם במלון ללינה וארוחת ערב אחרונה בגיאורגיה. 


יום 8 I בטומי 

הבוקר נצא לנפוש בחופי הים של בטומי – בטן גב, ננוח ונזכר במסעות הרגליים המופלאים שעשינו במהלך הימים האחרונים  ונסיים בסיור בו נכיר עוד מעט את עיר החוף ונתפעל מהדרו של הים השחור, מכאן נצא לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. 


bottom of page