top of page

גאורגיה - מסע הליכות מיוחד בחבל סוונטי המופלא בגאורגיה - הטיול של עמית - 8 ימים

חבל הסוונטי הוא תא שטח קטן במפנה הדרומי של רכס הקווקז במערבה של גאורגיה הפך להיות בעשור האחרון למגנט השואב אליו מטיילים הרפתקנים וסקרנים מרחבי העולם. אם דמיינתם לעצמכם מרחב שבו נמצאים בכפיפה אחת מערכת הרים עצומה המורכבת מפסגות מושלגות וקרחוני עד הכוללות את הפסגות הגבוהות באירופה ( 1,000 מ' מעל האלפים)! נהרות שוצפים, מפלים אדירים. ובתוך הטבע הפראי כפרים אותנטיים שהזמן עמד בהם מלכת: תרבות ושפה ייחודים, ריכוז מגדלי האבן הגדול בעולם, קולינריה, ותושבים מסבירי פנים – אז הקווקז הגבוה של סוואנטי הוא היעד שלכם בקיץ הקרוב! כבר לא מעט שנים אנחנו מבינים שכדי לחוות תא שטח מורכב ומיוחד זה יש לצאת אליו בטרק רגלי שיעבור מכפר אחד למשנהו בו נוכל לטעום מהמרחבים יוצאי הדופן של הקווקז הגבוה ובמקביל להיות אורחים אפילו של רגע בתוך אחד מהאזורים המורכבים ביותר בעולם מבחינה אתנו-גיאוגרפית ותאולוגית.


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – בטומי 

נצא בטיסה ישירה הממריאה מנמל התעופה בן גוריון אל עיר החוף והנופש של גיאורגיה בטומי, עם הנחיתה בשעת צהריים נצא להכיר את העיר נסייר בטיילת הציורית נכיר את גורדי השחקים ואת הפרויקט האדריכלי יוצא הדופן של העיר ונצא יחד לארוחת ערב ראשונה בעיר. לינה וארוחת ערב בבטומי


יום 2 I בטומי – זוגדידי – סכר ז'ינוואלי - מסטיה 

הבוקר נעזוב את אזור החוף ונצא בנסיעה ארוכה צפונה. בדרך החולפת על פני שפע מטעי תה ועל רקע נופו המיוחד של הים השחור שילווה את נסיעתנו ממערב, נמשיך ונעלה בנסיעה צפונה אל העיר זוגדידי, עם ההגעה אל העיר נצא להכיר את השוק הצבעוני ונתחיל בהרפתקה האמיתית: ההעפלה אל חבל סוונטי, החבל הגיאוגרפי היפה ביותר בגאורגיה. נסיעתנו צפונה לאורך נהר האנגורי הסכור באחת הנקודות הדרומיות שלו יוצרת אגם תכול המשתלב בצורה מופלאה עם ההרים הנישאים ממעל, נעצור להתרשם מהסכר ואם יתאפשר נצא לשייט קצר בו, מכאן נמשיך ונטפס במרומי ההרים אל חבל סוונטי. עם הגעתנו אל חבל הארץ המופלא נצא למסלול הליכה אל קרחון ג'לאטי – נחצה את הגשר ונטפס אל הקרחון המרהיב המעטר את הר הטטנולדי. נשוב אל מסטיה ללינה וארוחת ערב. (הליכה אל הקרחון כ4 ק"מ)


יום 3 I מסטיה – מפלי שאדוגרה 

הבוקר נצא להכיר את חבל הארץ היפה ביותר במדינת ההרים – חבל סוונטי: בשעות הבוקר נתעורר אל עיר המגדלים הציורית מסטיה ונצא אל העיירה מזרי, משם נצא במסלול הליכה אל המפלים הנחשבים לגבוהים ביותר בגיאורגיה – מפלי שדוגרה, לאחר שנסיים את מסלול ההליכה היפה הנושק אל הגבול הרוסי נשוב למזרי וממנה נחזור למסטיה עם ההגעה למסטיה ואם ישאר לנו כוח נצא לסיבוב בעיירת הבית שלנו במסע. לינה וארוחת ערב במסטיה (יום הליכה של כ 10 ק"מ).

 

יום 4 I רכבי שטח בחבל סוונטי 

הבוקר נצא למסע המשלב הליכות נוסף בחבל סוונטי המופלא בבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה זבשי, במסענו ברכב השטח המקומי נעבור בין הכפרים מעוטרי המגדלים בנוף ההררי המרהיב של חבל סוונטי. עם ההגעה אל הכפר זבשי נצא להכיר את הכפר בהליכה בנוף המרהיב נעלה אל קו פרשת המים הגבוה וננשום אוויר הרים צלול כיין, רכב השטח יאסוף אותנו בנקודת התצפית הגבוהה ונמשיך אל הכפר אדישי שם נפגוש חברה חדשה שתלמד אותנו כיצד מכינים את הממתק האהוב ביותר בגיאורגיה הצ'ורצחלה לאחר הסיור והחוויות הכפריות הבלתי נשכחות נשוב אל מלון הבית שלנו במסטיה ללילה אחרון, לא נוותר גם על חווית פולקלור בלתי נשכחת (הליכה של כ 8 ק"מ)


יום 5  I הליכות בחבל סוונטי – אירפארלי – אושגולי 

הבוקר נכיר את כפרי הקבע הגבוהים של חבל סוונטי שחלקם ממוקמים ברום של 2,000 מטר מעל פני הים. נחבור אל התושבים המקומיים ונכיר את חקלאות האזור נשתתף בחליבת פרה מקומית (אם יתאפשר) נחבור אל רכבי השטח ונצא אל העיירה אירפאלי, עיירת קבע יפהפייה וגבוהה הנחשבת יחד עם כפרים נוספים כואתר שימור של יונסקו. מכאן נמשיך בהליכה אל העיירה אושגולי הניצבת למרגלות ההר שחארה הציורי, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הקווקז הגיאורגיים המתנשא לרום של 5,068 מטר מעל פני הים, נסייע בהכנת ארוחת הערב עם הגברת החביבה. לינה וארוחת ערב בגסט האוס מקומי. (הליכה של כ-12 ק"מ)


יום 6 I אושגולי – מסטיה – הליכה אל הקרחון 

נמשיך הבוקר במסענו בחבל סוונטי והפעם נקדיש אותו אל העיירה אושגולי וסביבותיה. בשעות הבוקר נצא אל הכפר הציורי נלך בין סמטאותיו ונכיר את אורחות חייהם של הסוונורים. מכאן ננסה להגיע הכי קרוב עם רכבי השטח אל הקרחון הממוקם למרגלות הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה, קרחון הר שחארה ונצא למסלול הליכה אליו. לאחר ההליכה נשוב בדרך הנופית המופלאה החוצה את רכס סוונטי ממזרח למערב אל העיירה מסטיה אותה כבר הכרנו ללינה וארוחת ערב (הליכה של כ-9 ק"מ)


יום 7 I מסטיה – אגמי קורולדי – בטומי   

הבוקר נפרד מהמארחים החביבים שלנו במסטיה ונצא בנסיעת רכבי שטח אל אגמי קורולדי, בשעות הבוקר נצא עד למעבר הצלב וממנו נצא בצעידה אל הנופים המרהיבים של אגמי קורולדי, שבמימיהם נשקף הנוף המרהיב של הרי חבל סוונטי לאחר מסלול ההליכה נמשיך בנסיעה בכבישים הרריים עד זוגדידי ממנה נרד בדרך כביש החוף לעיירת החוף בטומי, עם ההגעה נצא לסיבוב אחרון בעיירת התיירות ולמופע פולקלור וארוחת ערב אחרונה בגיאורגיה היפה. (הליכה של כ 6 ק"מ) 


יום 8 I גודאורי – טביליסי – תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.


טיול זה מוקדש לעמית זהבי ז"ל. מי שניהלה את חבורת המטיילים של שקוף בצפון והייתה שותפה לדרך ולמסעות הליכה רבים ברחבי העולם.

bottom of page