top of page

גאורגיה - מסע ג'יפים מיוחד למשפחות - המסע המקיף כולל חבל סוונטי - הטיול של
פנינה - 8 ימים

גיאורגיה היפה הממוקמת בגבול בין אירופה לאסיה היא פנינה קווקזית מרתקת: נופי טבע עוצרי נשימה, תרבות והיסטוריה ארוכת שנים וחוויית מפגש מקומית שנדמה לרבים שכמעט ונעלמה מהעולם. מסלול הטיול שלנו יתחיל בעיר הבירה טביליסי ממנה נצא בנסיעה מערבה אל אזור הרועים של הקווקז הגדול ומערות וארדזיה. מכאן נצפין בדרך החוצה מרבדי פריחה מרהיבים וכפרים ציוריים אל אזור קוטאיסי ממנו תתחיל ההרפתקה האמיתי של מפגש עם הסוונרים ועם הנוף המרהיב בו הם גרים של רכס הרי הסוונטי. 


הערה חשובה:

מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 


רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I  ת"א – טביליסי 

נצא בטיסה ישירה הממריאה מנמל התעופה בן גוריון אל בירת גיאורגיה טביליסי, עם הנחיתה בשעת לילה מאוחרת נתמקם במלון במרכזה של העיר. ארוחת ערב בטביליסי לא כלולה. 


יום 2 I טבליסי – מערות וארדזיה – אחלציחה 

הבוקר נעזוב את עיר הבירה טביליסי אותה נחצה לכיוון דרום מערב אל אזור הקווקז הנמוך הממוקם בדרך יפה עשירה בפריחה מרהיבה וצבעונית. אזור זה הוא האזור אליו מגיעים מדי קיץ התושבים האזרים והארמנים של גיאורגיה אל כפרי הקיץ לרעות את הצאן באחו הרענן שבעונה זו נמס בו כבר השלג. מכאן נמשיך בנסיעה דרומה עד הגיענו אל העיר אחלקלקי, "העיר החדשה" ונמשיך ממנה בנסיעה אל מערות וארדזיה – קומפלקס מערות מרהיב ששימש בתחילת דרכו כמבצר המגן על הגבול מול האימפריה הביזנטית, אך מאוחר יותר הוסב בימי תור הזהב של גיאורגיה למרכז תיאולוגי חשוב בניהולה של מי שזכתה לכינוי "המלך" תמר. נסייר ברגל בינות המערות ונצא ללינה וארוחת ערב בעיר אחלציחה. 


יום 3 I  אחלציחה – קוטאיסי  - צחלטובו 

הבוקר נצטייד בשוק המקומי של אחלציחה בציוד לפיקניק, נתמקח בגיאורגית בסיסית ונצא בנסיעה צפונה אל יום שטח מאתגר בדרך המטפסת אל שמורת חרגולי. נטפס בדרך החוצה יערות רחבי עלים ולאט לאט נחשף אל האזורים הגבוהים המשמשים את כרי המרעה של העולים לכפרי הקיץ. נפגוש באחת ה"יאילות" המקומיות את הכפריים ונטעם ממטבחם המיוחד נמשיך בנסיעת שטח יפה בין כפרי הרועים אל קו פרשת המים המתנשא לרום של מעל ל 2,000 מטר מעל פני הים עד הגיענו אל אזור העיר קוטאיסי אותה נחצה ונישאר ללון בעיירה צחלטובו. לינה וארוחת ערב בצחלטובו 


יום 4 I קוטאיסי - מסטיה

הבוקר נעזוב את אזור קוטאיסי ונצא בנסיעה ארוכה צפונה. לעיר זוגדידי נעצור לביקור קצר בשוק המקומי, נשמע את סיפורה של העיר שמשמשת עד עצם היום הזה כמקום מקלט לגאורגים אשר נסו בשנות התשעים מאימת מלחמות האזרחים במחוז אבחזיה אל עיר זו ובה הם חיים. מזוגדידי תתחיל ההרפתקה האמתית: ההעפלה אל חבל סוונטי, החבל הגיאוגרפי היפה ביותר בגאורגיה. נסיעתנו צפונה לאורך נהר האנגורי הסכור באחת הנקודות הדרומיות שלו יוצר אגם תכול המשתלב בצורה מופלאה עם ההרים הנישאים ממעל. ככל שנצפין בדרך, הנוף ההררי המיוחד ילווה אותנו לאורך הדרך: באם יתמזל מזלנו נזכה לראות את פסגת האושבה המתנשאת לגובה של מעל ל 4,700 מטרים מעל פני הים או את פסגת הטטנולדי המתנשאת לגובה דומה. הנוף ההררי העוצמתי ילווה אותנו לכל אורך הדרך שבצידה זורם נהר האנגורי במלוא עוצמתו. לקראת ערב נגיע אל מסטיה – עיר הבסיס שלנו בלילות הבאים למרגלות ההרים הנישאים.


יום 5 I יום הליכות בחבל סוונטי 

הבוקר נצא לטיול בסביבות מסטיה: נצא בנסיעה מערבה בדרך החוצה נהרות עד הגיענו אל קצה הכביש כאשר ממול מתנשא הר האושבה הנישא. מכאן נצא למסלול הליכה בלתי נשכח ברגל נחצה גשר תלוי העומד מעל לנהר ונתחיל בטיפוס כאשר אנו חוצים יער עצי אשוח מרהיב המשך ההליכה תוביל אותנו אל קרחון פעיל אליו נתקרב ובו נוכל להבחין בצבעיו הכחלחלים ובזרם המים שנדמה ובוקע ממנו, הלא זהו קרחון גלאדי. נשוב על פעמינו ונחזור אל העיירה מסטיה. בעיירה מסטיה נעפיל אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר נעלה לתצפית יפה ונשקיף על הנוף המרהיב ועל פסגות ההרים האדירות מנקודת התצפית. נשוב למלוננו ללינה וארוחת ערב.  

יום 6 I  מסטיה – אושגולי  

הבוקר נכיר את העיר מסטיה אליה הגענו ונכיר את תופעת המגדלים המיוחדת של האזור. על פי האמונה אל אזור סוונטי הנידח הגיעו אוצרות גדולים בימים בהם עמדו הגאורגים במצוקה, יש הטוענים שחלק מהאוצרות הגדולים הוחבאו בגגות המבנים. נעלה על אחד המגדלים ונלמד את אורח החיים בבתים הסוונוריים בחודשי החורף הקרים. נמשיך בנסיעה מזרחה דרך עמקים גדולים וירוקים שמאחוריהם, פסגות הקרחונים של הקווקז הגבוה. נמשיך בנסיעה בדרך יפהפייה בין עצי מחט ורחבי עלים לכיון מעבר הרים על רקע פסגות הקווקז הגבוהים עד הגיענו אל הכפר הציורי אושגולי. הכפר אושגולי נחשב לכפר הקבע הגבוה ביותר באירופה, על רקע רכס פסגת השחארה, הפסגה הגבוהה ביותר בגאורגיה שוכן לו כפר ציורי קטן שנחשב לאתר שימור של יונסקו. נשקיף על ההר הציורי שפסגתו בגובה 5,068 מטרים מעל פני הים. נשוטט בין בתי הכפר ונישאר ללון בכפר הציורי, הכפר היפה ביותר בגיאורגיה.  תנאי הלינה באושגולי: בסיסיים, אך בלתי נשכחים....


יום 7 I  אושגולי – קוטאיסי 

הבוקר נרד בנסיעת שטח מאתגרת מהכפר אושגולי: תחילת סיורנו תהייה בעליה אל קו פרשת המים הגבוה ביותר בו נעבור במסגרת מסלול הג'יפים בגיאורגיה. וממנו נתחיל לרדת במורד לכיוון העיירה לנטחי, כאשר אנו נפרדים ממראות ההרים הגבוהים והאדירים של רכס הרי הסוונטי הנישאים.  לקראת ערב נגיע אל העיר קוטאיסי ונצא לסייר בעיר המרתקת, לפני ההגעה לקוטאיסי נעצור באחד היקבים המשפחתיים באזור, נכנס לעיר ונשוטט בה בשוק המקומי ובערב אולי אף נצא יחד לשתות בבאר מקומי. לינה וארוחת ערב באזור קוטאיסי 


יום 8 I  קוטאיסי – טביליסי 

הבוקר נצא בנסיעה על דרך המלך אל עיר הבירה הגיאורגית טביליסי, עם ההגעה נזדכה על הג'יפים ונחבור לאוטובוסים שייקחו אותנו לסיור פרידה מגיאורגיה בעיר הבירה: עם ההגעה לטביליסי: נעפיל ברכבל המקומי אל נקודת תצפית מרהיבה על העיר. העיר טביליסי ממוקמת על גדות נהר המתקבארי והנוף הנשקף מנקודת התצפית נחשב ליפה ביותר בעיר. נמשיך לסיור בעיר העתיקה, נתחיל את סיורנו בתצפית מכנסיית מטחי על העיר העתיקה, נצעד אל הרובע הוותיק של העיר ונשמע את סיפור הקהילה היהודית בבית הכנסת המקומי שפעיל מאוד עד עצם היום הזה, נכנס גם אל כנסיית ציוני, כאן על פי האמונה המקומית שמור הצלב המקורי אותו החזיקה נינו הקדושה בבואה לנצר את העם הגאורגי, נשוטט ברחוב שרדן הציורי על בתי הקפה הרבים הפזורים בו. לקראת ערב נצא למופע פולקלור משולב בארוחת ערב. לאחר המופע שתויים ושמחים נעבור אל נמל התעופה, לטיסה חזרה לתל אביב. נחיתה לפנות בוקר של היום התשיעי.


bottom of page