top of page

סקוטלנד - מסע עומק מיוחד בימי פסטיבל אדינבורו - הטיול של אפרת - 8 ימים

ממלכת סקוטלנד היא מדינה בצפון אירופה, בשלישו הצפוני של האי הבריטי. סקוטלנד היא מונרכיה חוקתית של הממלכה המאוחדת. והיא חלק מהאיחוד האירופי. סקוטלנד נחשבת ליצרנית הוויסקי הגדולה בעולם. ההיסטוריה הסוערת של סקוטלנד הותירה חותם מתמשך על הנוף של טירות רבות, מבצרים ובתי מגדל פלפל הכפרי. בסקוטלנד יש מגוון רחב יותר של בתי גידול מאשר כל מדינה כמעט בגודל דומה.

הערה חשובה:

  • מסע זה הוא מסע לדוגמא שבוצע בהצלחה רבה בארגון של ​אורורה מסעות עולמיים ויכול לשמש דוגמא לבניית מסלול מקיף לנוסע העצמאי ולקבוצות טיולים מאורגנות. 

רוצים לשמוע על הטיולים בתפירה אישית שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א – אדינבורו – גלזגו 

נצא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לאדינבורו, עם הנחיתה נצא בנסיעה לכיוון גלזגו, העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בסקוטלנד. עם הגיענו לגלזגו נצא להכיר את העיר ההופכת בשנים האחרונות לתוססת ומרתקת, נסייר במרכז העיר הישן ונהנה מסיבוב בארים מקומי בשעות הערב בהם נכיר את המקומות המעוצבים והמודרניים הנפתחים בשנים האחרונות בעיר גלזגו. 


יום 2 I טירת סטירלינג – אגם לומונד - אינבררי

הבוקר נצא אל הסמל הלאומי של סקוטלנד "טירת סטירלינג", טירה מדהימה היושבת על מצוקים מרשימים אותה נהגו מלכי סקוטלנד לטפח ולהשקיע בעיצובם על ידי מיטב האומנים של ימי הביניים. נשוטט בטירה המשמשת כיום גם כמוזיאון לאומי ונמשיך בנסיעה אל אגם לומונד, האגם הגדול בסקוטלנד ואחד היפים במדינה, נסייר בין הכפרים הקטנטנים ונתרשם מנופיו מעוררי ההשראה. כמובן שלא נוותר על שייט בסירה על האגם הקסום ונבקר בכפר לוס ממנו נשקפות תצפיות מרהיבות על החופים ועל המים מסביב. לקינוח היום המיוחד נעפיל אל תצפית מרהיבה מהר לומונד על הנוף הירוק סביב וממנו נצא בנסיעה אל העיירה אובן ללינה. 

 

יום 3 I הליכות באזור פורט וויליאם 

הבוקר נצא בנסיעה בדרכים מפותלות בינות כפרים קטנים, ציוריים ומלאי אופי. נתרשם משפע האגם ומהמפלים המעטרים את צידי הדרך, נחצה יערות מרשימים מלאי הוד ובאזורי עשב גבוה עשירים בשרכים עד הגיענו אל העיירה המנומנמת משהו פורט וויליאם היושבת לצד התעלה הקלדונית, המיקום של העיירה בקירבת בן גביס, ההר הגבוה בן נביס הופכת את האזור לתיירותי מאוד ונצא למסלולי הליכה מיוחדים באזור ההר הגבוה בבריטניה. 


יום 4 I הרכבת של הארי פוטר – האי סקיי

הבוקר נעזוב את פורט וויליאם ונצא בנסיעת רכבת הקטר הישנה, רכבת הג'קובייט (נסיעה בת כשעתיים) שצולמה בסדרת סרטיו של "הארי פוטר" מפורט וויליאם אל העיירה מלאיג ממנה נצא בשייט אל האי סקיי, אי פראי בו הרבה נחלים וביצות ותושביו חקלאיים המגדלים כבשים ועוסקים בדייג כפי שעשו אבות אבותיהם באזור הציורי. נשוב אל האי ונמשיך בנסיעה נופית מרתקת בה נראה את נופיו הדרומיים של האי הבריטי. לקראת ערב נגיע אל קיאקין ללינה. 


יום 5 I אזור ההיילנדס 

הבוקר נתחיל את נסיעתנו בכניסה לאזורי היילנדס המיחדים של סקוטלנד: נחצה את הגשר המחבר בין האי ל"שער היציאה מהאי". בעיירה קייל אוף לולובלאש נעצור לתצפית על טירת איילין דונאן המסתורית ונמשיך ונסייר באזור ההיילנדס הגבוה והקר בו ערפל ומיסטיקה מתערבבים אחד בשני והוא זה שהקנה לסקוטלנד את פרסומה המיוחד. נבקר בגני אינבריו, גן בוטני יפהפה ופורח שהוקם בשנת 1862 ונמשיך ללינה באזור אולאפול. 


יום 6 I אולאפול – אינברנס – אבימור 

הבוקר נסייר בכפר הדייגים הציורי אולאפול השוכן בצפון מערב סקוטלנד. ניסע בנופים ההרריים המרהיבים אל האגם העמוק ביותר בסקוטלנד ובין העמוקים באירופה שזכה לפרסום עולמי בזכות האגדה על המפלצת הגדולה השוכנת בתוכו – אגם לוך נאס. לאחר הסיור באזור האגם נמשיך אל אינברנס אחת מבירות זיקוק הוויסקי העולמי, בעלת מיקום אסטרטגי על צומת דרכי יבשה, ים ותעלות. לאחר הכרות עם הוויסקי המקומי נמשיך בנסיעה לאבימור ללינה. 


יום 7 I טירת בלייר – אדינבורו 

הבוקר נצא לסיור בטירת בלייר על צריחיה הציוריים, אחת הטירות המיוחדות והמרשימות בסקוטלנד שבנייתה החלה כבר בשנת 1269. נבקר בחדרי הטירה ונתרשם מהריהוט הבריטי העתיק, כלי הנשק וחדרי השינה. מכאן נמשיך אל אחת ממבשלות הוויסקי המסורתיות ונמשיך אל אדינבורו, בירת סקוטלנד בה אזור עתיק שבראשו עומדת בגאון מצודה אדירה החולשת על כל העיר. באדינבורו נתרשם מהמבנים המרשימים שהפכו את העיר העתיקה כולה לאתר שימור של יונסקו. 


יום 8 I אדינבורו - תל אביב 

את יום הסיור האחרון נקדיש לאדינבורו: נבקר במצודה שלה, האתר הבולט בקו הרקיע של העיר ונספר את ההיסטוריה של העיר המשתקפת בתולדות המצודה. נסייר ב"מייל המלכותי" של העיר ונצפה במופעי רחוב נוספים המתקיימים באזור זה, נעבור על פני גני רמזי, נבקר בקתדרלת סנט גילס ובבית הגלריה ההיסטורי. נעלה לתצפית מעל העיר בהולירוד פארק ולגבעת התצפית בה האנדרטה לאדמירל נלסון. לאחר הסיורים בעיר נועבר אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביבbottom of page