top of page
Image by Mohammed
Untitled-5.png

הטיולים שלנו   ⇽  טיולים מאורגנים לאפריקה ⇽  טיולים מאורגנים למרוקו ⇽  מסע לשומרי מסורת כולל ערי החוף אל חוסיימה ונאדור בהדרכת דודו תורג'מן

Coat_of_arms_of_Morocco.svg.png

מסע עומק לשומרי מסורת - כולל ערי החוף בחופי הים התיכון - 11 יום
16-26.9.2024

מרוקו האקזוטית מהווה את שער הכניסה לאפריקה שמצפון לסהרה וטומנת בחובה קסם אוריינטלי, שורשים עמוקים ליהדות, ערים עתיקות ומדבר אינסופי. גם אחרי עשרות ביקורים במרוקו לא נס ליחה של מדינה מהממת זו; שיטוט בסמטאות העיר פז או בכיכר המרכזית של מרקש, ג'מעא-אל-פנה, המפגש הבלתי אמצעי עם תושבי המדבר הברברים, הדיונות האינסופיות של מדבר סהרה, המדבר הגדול ביותר בעולם – כל זאת ועוד מעצימים את חווית הביקור והופכים את מרוקו ובצדק לאחת מהמדינות הנחשקות, מסבירות פנים והיפות שבנמצא. בטיול מעמיק זה נלך בעקבות הקסם המיוחד של מרוקו המרתקת – נבקר בעיר הבירה החדשה וגם בזו העתיקה, נהלך בסמטאות הציוריות של ערי המלוכה, נעלה על הג'יפים ונצא למסע מרתק  בדיונות הזהב של מדבר סהרה , נטפס במרומי הרי האטלס, נגיע עד עיר האדומה מרקש ונחגוג את החיים בממלכה הכי מעניינת בעולם. ההנאה מובטחת!

הערה חשובה: בשל המצב הביטחוני מחיר הטיול הסופי המלא כולל טיסות יקבע במועד כירטוס הטיסות כאשר נגיע למספר המינימאלי של הנוסעים בתיאום מלא עם קבוצת המטיילים. 

למי מיועד הטיול

Image by Martin Adams

מעוניינים להצטרף למסע במרוקו? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I שני - תל אביב – קזבלנקה 

נצא בטיסה מישראל אל קזבלנקה ונעלה בנסיעה אל המטרופולין הכלכלי הגדול ביותר במרוקו המודרנית. עם ההגעה, נערוך סיור בעיר: נראה את העיר החדשה והעיר העתיקה, הבזאר הססגוני באב-אל-מרקס ונתרשם (חיצונית) מאחד המבנים המרהיבים ביותר במרוקו שנחנך בשנות התשעים כמסגד הגדול ביותר במגרב, מסגד חסן השני.  נמשיך ונסייר בקזבלנקה, נלך להכיר את טיילת הקורניש, נכיר את הרובע היהודי של העיר, נבקר בבית הכנסת בית אל ונשמע את סיפורה של קהילת יהודי אלג'יריה בעיר. לאחר הסיורים בקזבלנקה נתמקם במלון ללינה וארוחות ערב.

יום 2 I שלישי - קזבלנקה - רבאט - טנג'יר

הבוקר נעזוב את קזבלנקה ונצא בנסיעה אל בירת מרוקו רבאט, נקייה ומטופחת יושבת רבאט על גדות נהר הבו רגרג: תחילת סיורנו במאוזוליאום בו קבורים מלכי מרוקו: המלך מוחמד החמישי והמלך חסן השני מכאן נמשיך בצעידה אל קסבת אל הודייה, הקסבה היפה משקיפה על האוקיינוס האטלנטי ומתצפת על המצודה היפה בה נשתה כוס תה עם נענע מסוכרת ונעלה אל ארמון המלך ורחבת הכניסה לארמון. מכאן  נמשיך צפונה אל העיר טנג'יר, בדרכנו אל העיר נעצור בעיירה הציורית אסילה בה נשוטט בין הסמטאות הלבנות הציוריות נשמע את סיפור הקהילה היהודית הקטנה שחיה כאן ועל מעלליו של השליט המקומי רסולי, מכאן נמשיך לסיור שקיעה אל אזור כף ספרטל ונשמע את סיפור  המיתולוגיה היוונית, אודות הרקולס שבהתקפת טירוף, הרקולס זרק את שלושת בניו לאש. לאחר שהבין את מעשיו, התייעץ עם האורקל של דלפי שהטיל עליו 12 משימות (עליהן נשמע בסיור). כף ספרטל המשמשת נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לים התיכון ומשם ניתן להשקיף על מיצר גיברלטר. נמשיך ונסייר ככל שיותיר לנו הזמן ונשאר ללינה וארוחת ערב.

יום 3 I רביעי - טנג'יר - טטואן - שפשוואן

Image by Mohammed

החצי יום הראשון יוקדש לטנג'יר ואתריה: את הבוקר נפתח בסיור בעיר היפה הממוקמת על חופו של הים התיכון לא רחוק ממיצרי גיברלטר, עיר עם השפעה ספרדית מוחלטת המעניקה למבקרים בה הכרות עם התרבות האנדלוסית  של חוף הים התיכון. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל קסבה החולשת על העיר ונרד ממנה אל סמטאות העיר העתיקה, המדינה רחובותיה הצרים המשקיפים על הנמל המחבר בין אפריקה לאירופה. לאחר שנשוטט בעיר נגלוש אל החלק הצפוני של העיר ונעבור את ארמון המלך והגנים המיוחדים שנבנו להנאתו, לקראת צהריים נעזוב את טנג'יר ונמשיך אל העיר טטואן היפה, כאן לשוטט בין הסמטאות ונכיר את סיפור הקהילה היהודית דוברת הספרדית של העיר טטואן, נפגוש את גבאי בית הכנסת הממשיך לשמר עד עצם היום הזה את סיפור הקהילה היהודית הנעלמת בעיר ונמשיך דרומה אל העיר שפשוואן, העיר הכחולה, אחת מנקודות השיא בביקורנו המיוחד במרוקו.  עם ההגעה אל העיר נצא לסיור ראשון בין סמטאות העיר עם חנויותיה הרבות ונשאר ללינה וארוחת ערב בשפשוואן.

יום 4 I יום רביעי – שפשוואן – שמורת אקשור – נאדור - אל חוסיימה

הבוקר נצא  מחוץ למסלול התיירים השחוק ונצא ליום טבע ונופים מופלאים: את הבוקר נתחיל בסיור הליכה קצר אל המעין אל מעה, כאן נלך נחל קטן וחביב באזור העיר הכחולה. לאחר מכן נצא להכיר עוד מעט את "העיר הכחולה", נשתה כוס תה מהביל באחד מבתי התה במדינה הציורית. בתום הסיור נמשיך בנסיעה נמשיך בנסיעה החוצה לאורך המפרצים הקטנים של חופי הים התיכון בואכה שמורת הטבע אקשור, כאן נתרשם מהמפלים ושפעת המים המרהיבים ונסיים בנסיעה אחרונה אל עיר החוף היפה אל חוסיימה בה נתמקם לסוף השבוע.

Image by Alessandra Caretto

יום 5 I אל חוסיימה - נאדור - אל חוסיימה

הבוקר נכיר לעומק המדיטריאני עד הגיענו אל העיר אל חוסיימה, עיר החוף המקסימה, אחת מערי הקייט היפות במרוקו, בה חופים תשתית תיירותית מפותחת. בשעות, עם ההגעה אל אל חוסיימה נצא לשייט קסום אל מול חופי הים ונבקר בנמל הדייגים הציורי של העיר נמשיך ונסייר בעיר המקסימה, בה בראשית שנות השישים טבעה האונייה "אגוז" מול חופי אל חוסימה, בעיצומה של העלייה החשאית של יהודי מרוקו ארצה, נשמע את סיפור העלייה המרגש של עולי יהדות צפון אפריקה לישראל ונשאר לבלות את שבת המלכה .

יום 6 I שבת אל חוסיימה

הבוקר המעוניינים יוכלו להתפלל את תפילות השבת ומי שירצה בכך יצא לסיור היכרות בעיר אל חוסיימה, אחת הערים הרחוקות ממסלול התיירות השחוק, הממוקמת לחופי הים התיכון באזור אשר נחשב לאזור מקלט לציפורים, עיר יפהפייה המופרדת מהים התיכון על ידי לגונת מלח גדולה ממנה ניתן להשקיף על החופים הספרדים שמעבר למיצרי גיברלטר. במסגרת הסיור נכיר את רצועת החוף ואת העיירה הציורית ונשאר כאן ללינה וארוחת ערב.

יום 7 I ראשון - אל חוסיימה  – פאס

הבוקר נפרד מהעיר אל חוסיימה, בה בילינו את השבת ונצא בדרך הכביש המהיר אל העיר פאס. בדרכנו לשם נעצור בדרך בעיירה צאפי שם נוכל לעצור ולשמוע א הסיפור היהודי המרתק, נכיר את אזור המלאח הקטן של העיר ובית הכנסת נשמע את סיפור הקהילה היהודית הקטנה. נסיים את הסיור בצאפי ונמשיך בנסיעה אל העיירה צפרו, עיירת הרי האטלס הצמודה לעיר פאס בה נכיר את הסיפור היהודי המיוחד של העיר הפחות מוכרת. העיר מוכרת בזכות הקהילה היהודית המיוחדת של העיר ומכאן נמשיך אל העיר פאס ללינה וארוחת ערב לקראת יום מרתק נוסף במסע. לינה וארוחת ערב בפאס.

יום 8 I שני - פאס

הבוקר נפרד מהעיר אל חוסיימה, בה בילינו את השבת ונצא בדרך הכביש המהיר אל העיר פאס. בדרכנו לשם נעצור בדרך בעיירה צאפי שם נוכל לעצור ולשמוע א הסיפור היהודי המרתק, נכיר את אזור המלאח הקטן של העיר ובית הכנסת נשמע את סיפור הקהילה היהודית הקטנה. נסיים את הסיור בצאפי ונמשיך בנסיעה אל העיירה צפרו, עיירת הרי האטלס הצמודה לעיר פאס בה נכיר את הסיפור היהודי המיוחד של העיר הפחות מוכרת. העיר מוכרת בזכות הקהילה היהודית המיוחדת של העיר ומכאן נמשיך אל העיר פאס ללינה וארוחת ערב לקראת יום מרתק נוסף במסע. לינה וארוחת ערב בפאס.

Image by Bob Shea

יום 9 I שלישי - פאס – רבאט – מרקש

הבוקר נספיק עוד לסייר בפאס ולהשלים את הסיורים האחרונים בעיר המרגשת ונצא בנסיעה ארוכה העוברת בעיר מקנס, בה נספיק עוד לעשות סיור קצר בכיכר ההרס, כיכר ל'הדם,  מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה דרומה  אל העיר המעניינת והצבעונית מכולם העיר מרקש. עם ההגעה אל העיר נצא אל הכיכר הססגונית והיפהביותר במרוקו, כיכר ג'מעה אל פנע, ממנה נשוב רכובים על כרכרות הסוסים אל מלוננו המיוחד. לינה וארוחת ערב במרקש.

יום 10 I רביעי – ג׳יפים אל האטלס הגבוה - אימליל - מרקש

הבוקר נעזוב את מרקש, אליה נשוב בשעת ערב, נתחיל בטיפוס הפעם אל מרומי הרי האטלס הגבוה. נסיעתנו בדרך תביאנו אל הכפרים הממוקמים בלב הירוק בסביבות מרקש, נשב ונתחכך מעט עם האוכלוסייה המקומית ובעזרת רכבי השטח נעפיל לאורך נהר הג'יגאיה, עד הגיענו אל הכפר הציורי אימליל, נקודת הפתיחה של המסעות  הרגליים אל פסגות הטובקאל, הפסגה הגבוהה ביותר למרוקו. עם ההגעה נצא למסלול מיוחד בין בוסתני הכפר השוכן למרגלות הרי גבוה בנוף עוצר נשימה. לאחר טיול הג'יפים נשוב ללינה וארוחת ערב.

יום 11 I יום חמישי – מרקש – תל אביב

את היום האחרון במסע שלנו ננצל ננצל כדי להכיר את "העיר האדומה", המכונה גם "הלב של מרוקו". תחילה נראה את מסגד הכותוביה, מסגד ומינרט (צריח) המתנשא לגובה של 77  מטר, ונצפה מכל מקום בעיר וממרחק קילומטרים רבים ומחוצה לה. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת אל עזזמה ונשמע את סיפורו המיוחד נמשיך לסיבוב אחרון בשווקים ובכיכר הציורית ג'מעה אל פנע. נתוודע אל עולם התבלינים העשיר של מרוקו בביקור בלתי נשכח בחנות התבלינים המעניינת ביותר במרוקו.  מכאן נמשיך ונגלוש אל השוק המפורסם במרקש עליו נאמר: "במרקש יש כל שתבקש.." לאחר שנמלא את השקיות בכל טוב נעזוב את מרקש ניסע לקזבלנקה וממנה נמריא חזרה לתל אביב.

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מלווה הטיול

דודו תורג'מן_edited.jpg

דויד תורג'מן

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
טיול בהרשמה
מ- 1,690$    (ללא טיסות)
11
דויד תורג'מן 
16-26.9.2024

המחיר כולל

​​"א

תחבורהL אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לכל ימי הטיול. 

לינה: כמפורט בתכנית: מלונות ברמת תיירות טובה מאוד 4-5* 

ארוחות: חצי פנסיון -כשר  ארוחת בוקר וערב  במלונות כמפורט בתכנית עם בישול של מבשלת מקומית מרוקאית.  

כלל האטרקציות, הביקורים, הסיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים: דויד תורג'מן 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

מבשלת מרוקאית מקומית מנוסה המכירה היטב את נהלי הכשרות בהדלקת אש של המדריך היהודי. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

טיפים לכלל נותני השירות למעט המבשלת ומדריך הטיול מישראל. 

דמי רישום שעלותם עלות כרטיסי הטיסה (בעת כתיבת התכנית עומדת על כ= 700 דולר ) ותוספת דמי הרשמה וטיפול של 150 דולר. במקרה של ביטול יוחזרו דמי הביטול של הכרטיס על פי תנאי חברת התעופה ודמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה. 

המחיר לא כולל

טיסות בינלאומיות במסלול תל אביב - קזבלנקה - תלאביב (העלות מוערכת בכ-700$ ומחיר הטיול יקבע על בסיס מחיר הטיסה ביום הכרטוס) 

ביטוח נוסעים ומטען - בשל מצב אי הוודאות הנוכחי אנו ממליצים לרכוש ביטוח מיוחד המכסה ביטול מכל סיבה שהיא למעט ביטול טיסה מטעם  חברת התעופה. אז נכנס לנוהל ביטול טיול במצב מלחמה על פי הפרטים המופיעים מטה. 

ארוחות נוספות שאינן כלות בתכנית.  
שתייה בארוחות לרבות מים

טיפ למדריך הטיולים הישראלי - מקובל לתת 5$ לאדם ליום ולמבשלת המררוקאית. 

הוצאות ושירותים אישיים.
כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תוספת מחיר לקבוצה קטנה של 15-19 משתתפים: 100$

תוספת לחדר יחיד: 590 דולר בכפוף לאישור.   

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 400 דולר. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

 בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול, הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים בבוצוואנה עם אורורה מסעות עולמיים:
 

הושבה בטיסה: חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: אזרחים ישראלים נדרשים להצטייד בויזה אותה הם מקבלים בנמל התעופה בזימבבואה ובעת מעבר הגבול בבוצוואנה. עלות אשרות הכניסה כ- 120$ (אשרת כניסה כפולה לזימבבואה ואשרת כניסה לבוצוואנה. 

דמי ביטול: 

 

דמי ההרשמה: דמי ההרשמה אינם מהווים חלק מעלות הטיול ומשולמים כנגד מלאכת הארגון ורישום הטיול, בין אם הוא יצא או לא יצא בפועל. לכן דמי הרישום לא יוחזרו בכל מקרה. במקרה של ביטול, המטייל יוכל לזקוף את דמי הרישום ששולמו לטובת טיול אחר של אורורה מסעות עולמיים בע"מ.

ביטול או שינויים בטיול עקב כוח עליון:  במקרה של שינויים או ביטול הטיול עקב כוח עליון ונסיבות שאינן בשליטת החברה לרבות שינוי במצב חרום במדינה (בין אם בישראל או במדינת היעד) כגון מלחמה, מגפה, תופעת טבע חריגה, סגירת שדות תעופה, הגבלות על נסיעה וכד', מדיניות החברה היא לקיים את הטיול במועד חלופי ו/או ביעד חלופי ככל הניתן. רק במקרה בו לא ניתן לקיים את הטיול באופן חלופי, החברה תחזיר למטייל את עלות השירותים הניתנים בחו"ל (עד 75% מעלות הטיול) בהתאם למדיניות דמי הביטול המפורטת בטופס זה בקשר לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל, והכל בכפוף לסכומים שיוחזרו לחברה על ידי ספקים וצדדים שלישיים, ככל שיושבו. במקרה של ביטול על ידי חברת התעופה החברה תחזיר ללקוח כל סכום שיתקבל חזרה על-ידי חברת התעופה בהתאם לחוק שירותי תעופה, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההחזר על ידי חברת התעופה. חתימה על טופס זה מהווה הסכמה לכך כי החברה אינה אחראית לנזק שייגרם למטייל עקב ביטול הטיול על -ידה במקרה של כח עליון.

ביטול על ידי לקוח בנסיבות לא צפויות כגון מחלה, מילואים וכיו"ב:  על כל ביטול או שינוי של לקוח יחולו תנאי הביטול המפורטים בטופס הרשמה זה. כתנאי להרשמה לטיול, המטייל מצהיר ומתחייב כי הוא יבטח את עצמו בביטוח נסיעות הכולל מרכיב ביטול נסיעה. הלקוח רשאי להיעזר בסוכן ביטוח שיש לו הסכם עם החברה כדי לרכוש ביטוח נסיעות מתאים.

ביטול על ידי הלקוח מכל סיבה אחרת: עלות הטיול מפוצלת לדמי רישום, עלות הטיסה והשירותים הניתנים במלואם בחו"ל. על כל מרכיב חלים דמי ביטול שונים. דמי הרשמה – אין החזר. דמי ביטול כרטיס טיסה (לא כולל טיסות בתוך מדינת היעד) - לפי המדיניות להלן והכל בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות כרטיסי הטיסה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 75% מעלות כרטיס הטיסה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 50% מעלות כרטיס הטיסה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר בגין עלות כרטיס הטיסה. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת).

דמי ביטול שירותים הניתנים בחו"ל (כולל טיסות פנים):  שירותים הניתנים בחו"ל מהווים 75% מעלות הטיול ויחולו עליהם דמי ביטול לפי מדיניות הספקים שלנו בחו"ל המפורטת להלן: עד חודשיים לפני מועד היציאה לטיול – החזר מלא של עלות השירותים למעט דמי הרשמה.  עד חודש לפני מועד היציאה לטיול – החזר 50% מעלות השירותים למעט דמי הרשמה. עד 8 ימים ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול – החזר של 25% מעלות כרטיס הטיסה למעט דמי הרשמה. 7 ימי עסקים לפני מועד היציאה לטיול -  לא יבוצע החזר. ימי עסקים - ימים א-ה' (שאינם ערבי חג וימי חג וימי שישי ושבת). חוק הגנת הצרכן (לעניין ביטול לאזרח ותיק בעסקת מכר מרחוק) אינו חל על שירותים הניתנים במלואם בחו"ל.

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page