top of page
IMG_5129.JPG
IMG_5108.PNG
IMG_5106.PNG
IMG_5107.PNG

מסע עומק פורץ למערב אפריקה - גאנה, טוגו ובנין עם משה בנישו - 15 יום
28.3-7.4.2024

 

אפריקה המערבית היא מיזוג קסום של פסטיבלים עתיקים, מסכות צבעוניות, רוחות וודו וצורות אמנות מסורתיות שיתפסו אתכם מופתעים כל פעם מחדש. הטבילה התרבותית במסע זה תחל בגאנה, כאן נשתתף בטקסים מסורתיים של הדתות המקומיות נכיר אנשים ושבטים מרתקים המנהלים עד ימינו אנו חיים קצת מחוץ למסלול השחוק.  טוגו ובנין יקחו אותנו אל המבנים האירופאיים העתיקים ביותר באפריקה שמדרום לסהרה, למוזיאונים עכשוויים שמגלים את השילוב של ישן וחדש, לטקסים, גם כאלו העצובים, אשר כאן רחוקים מאוד מלהיות קודרים. דרך ריקודי מסכות סמליים שרק מעטים המטיילים ההרפתקנים אשר אי פעם זוכים לראות.

 

בטיול שלנו בגאנה, בנין וטוגו, תחוו את רוח הנשמה של אפריקה המערבית כשאתם פוגשים אנשים מקומיים, מתפעלים מהנופים הפרועים והיפים של היבשת, לומדים על המסתורין והכוח של וודו, ומרגישים את הקצב יחד עם המקומיים בפסטיבל אקאוויסידה. זוהי דרך בלתי נשכחת להכיר מגוון תרבויות והיסטוריה באחת מהרפתקאות הרב-מדינתיות. התכוננו למסע מרתק שנותן לך הזדמנות ייחודית להיכנס אל תוך עולמם של אנשים אחרים ולהבין את מנהגיהם, אמונתם ותרבותם. תפגשו אנשים חמים ואדיבים, תלמדו על המורשת העשירה של האזור ותדעו יותר על ההיסטוריה המסקרנת של אפריקה המערבית. הטיול הזה הוא הזדמנות חד פעמית לחוות את הטוב ביותר של אפריקה המערבית. הוא מושלם עבור מי שרוצה לצאת למסע יוצא דופן ולחוות את המגוון התרבותי המדהים של האזור.

למי מיועד הטיול

beads-1850309_1280.jpg

מעוניינים להצטרף לטיול במערב אפריקה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - אקרה - ג'יימסטאון - אומנות "הארונות הדמיוניים" (גאנה)

נפגש בשעות הערב בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה שיוצאת מיד אחרי חצות דרך אדיס אבבה לנמל התעופה של גאנה בעיר אקרה, כאן נפגוש את הצוות המקומית ונצא לסיור הכרות ראשוני עם אקרה, עיר הבירה של גאנה. תחנתנו הראשונה בעיר תהיה בשכונה התוססת וההיסטורית של ג'יימסטאון, שכונת הדייגים הציורית הפונה אל האוקיינוס. נשוטט בין רחובותיה ונכיר את יורדי הים ומכאן נצא להכיר את אחת האומנויות הייחודיות לגאנה: אומנות "הארונות הדמיוניים", בית מלאכה מיוחד המתמחה בהכנת ארונות קבורה עבודת יד בצורת פירות, חיות, דגים, מכוניות, מטוסים ועוד. המיוצרים על ידי נגרים המתמחים בהכנת ארונות קבורה ייחודיים לקראת העולם הבא. לאחר הסיור בבית המלאכה, נתמקם במלון בעיר. לינה וארוחת ערב באקרה. 

יום 2 I  אלמינה - העבדות של אפריקה (גאנה) 

הבוקר נסיים את סיורנו באקרה, בירת גאנה. מכאן נמשיך אל עיר המסחר החשובה והתוססת אלמינה, בה נחזה בספינות העץ אשר יורדות אל הים כדי להביא את השלל משפע הים ישירות לרשתות דיג אשר נפרשות כאן, מדי יום. מכאן נמשיך לביקור באחת התחנות ההיסטוריות החשובות של התקופה הקולוניאלית בגאנה, מצודת אלמינה. אתר מורשת עולמית, מקום ידוע לשמצה בהיסטוריה ארוכת השנים של סחר העבדים מאפריקה אל העולם החדש. טירת אלמינה שימשה לאורך ההיסטוריה על ידי הקולוניות האירופאיות כמחסן לזהב, שנהב ובעיקר בני אדם, תקופה שנמשכה כ 500 שנה. עם ההגעה, נכנס אל מרתפי העבדים ונצפה בדלת שזכתה לכינוי השלילי: "הדלת לאל חזור", חוויה עמוקה ומרגשת. לאחר ארוחת הצהריים, נמשיך בנסיעה לאנאמבו ונצא  יחד להליכה רגלית בעיר העתיקה כדי להכיר את עבודות הגילוף המרהיבות של תושבי חברת האספו המקומית, נחקור את סמטאות האוקיינוס נתמקם במלון לחוף האוקיינוס האטלנטי. 

יום 3 I קומאסי - בירת ממלכת האשאנטי (גאנה)

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את המסע המרתק אל קומסי, הבירה ההיסטורית והרוחנית של ממלכת אַשָׁנְטִי הישנה, אחת משושלות המלכים החזקות והמשמעותיות ביותר באפריקה טרום התקופה הקולוניאלית. עם ההגעה לקומסי נצא יחד לביקור בשוק הצבעוני של קומסי ובמגוון רחב של בעלי מלאכות מקומיות: חלק מביקורנו יכלול גם ביקור במרכז התרבות האַשָׁנְטִי, אשר כולל אוסף מעניין ומגוון של חפצים המוצגים ומספרים חלק מהתרבות האפריקאית המרתקת של האזור. אחריו נצא יחד  לטקס קבורה מסורתית אַשָׁנְטִית, במסגרתו קרובים וחברים מתאספים כדי לחגוג עם הנפטר, שנחשב לכזה שבזכות טקס הלוויה מתחבר לשושלת ארוכה של אבות. ראשי השבטים והחצרנים של בני השבט מגיעים תחת צל של מטריות צבעוניות, בעוד תופים מלווים את הרקדנים. זהו טקס פולחן בעל משמעות רבה ומיוחדת מאוד לבני האשנטי וננסה להבין את שורשיו וחשיבותו למאמינים המקומיים בקונטקסט האפריקאי הכולל. בערב, עם מי שירצה בכך נצא לסיור עם הופעות של להקות חיות, חיי לילה ומוזיקה עכשווית מקומית. 

יום 4 I השתתפות בפסטיבל אַקָוַסִידֶה (גאנה) 

הבוקר נצטרף אל אחד הטקסים החשובים ביותר אצל בני תרבות היורובה, טקס חגיגות לכבוד המלך האשאנטי, אחד הטקסים המסורתיים ביותר ששרדו עוד מימי התקופה הטרום קולוניאלית ועד היום גם בקרב התושבים המקומיים וגם בקרב תושבי הפזורה הרבים של בני הדת המפוזרים כיום ברחבי העולם. כאן, במסגרת החגיגות של פסטיבל אקוסידה נצא יחד עם התושבים המקומיים לתהלוכות הצבעוניות, הטקסים ונכיר טקס פולחני מסורתי עתיק בו יחד עם המקומיים נכיר את המקצבים של הריקודים, תהלוכות טוקסים הכוללים לבוש מסורתי מרהיב, זהב ושלל צבעים וכל אלו בנוכחות המלכים הגדולים, אשר יורדים לכבד את העם שלהם. נספוג את החוויה המרהיבה ונמשיך במסע שלנו לקראת המשך המסע. 

יום 5 I "היער הקדוש"  והסוואנות של גאנה  

הבוקר נעזוב את אזור ברונג אפו, נצא בעיירה טקימן מהכביש הראשי ונכנס אל תוככי היער שנקרא בפני המקומיים: ״היער הקדוש״. כאן ביער העבות נמצאים אלו הנחשבים לאבות הקדמונים של תושבי האזור: קופי הקולובוס, בעלי זנבות ארוכים בצבע שחור ולבן וקופי הגנון החד שת, אנדמיים לאזור מערב אפריקה. כאן נטייל ביחד בין העצים הענקיים וננסה לעקוב אחרי הקופים המקודשים, אשר ישוטטו להם ללא חשש לצידנו במהלך המסע הרגלי שנעשה ביער. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה אזור הסוואנות הצפוניות בואכה מעבר הגבול לטוגו, כאן תשתנה תבנית הנוף מנוף יערות ענקיים אל שטחי סוואנה ובעיקר, אסופב של עצי באובב עם ענפיהם הערוצים. כאן, בין עצי הבאובב, רחוקים מקו החוף הקולוניאלי חיו במשך מאות בשנים בני האקאן, הממשיכים לשמר כבר מאות בשנים את מורשתם העתיקה והמגורים בתוך אותן חושות עגולות ומסורתיות ביער. 

יום 6 I הדגומבה - כפר "המכשפות" - טוגו 

הבוקר נמשיך את המסע שלנו במרחבי הסוואנה הגדולים ונקדיש חלק מהזמן לביקור בכפר של שבטי הדגומבה, כאן במרחבי הכפר המורכב כולו מקינטות עגולות עם גגות קש, אם יתאפשר נתכנס לישיבה של ראשי השבט ולדיון על החלטות גורל השבט בענייני רעיית הבקר וענייני היום. מכאן נמשיך בנסיעה בשטחי הסוואנה לביקור מיוחד ויוצא דופן אצל ״המכשפות״, כפר של נשים בלבד, כ 100 נשים שהואשמו בקהילה באשמת שימוש במגיה שחורה ולכן גורשו ממנה ובמרחק מה מאזור השבט הן מנהלות את חייהן בצורה עצמאית, אך עם געגוע גדול אל השבט שאותו נאלצו לעזוב. לאחר הביקור המיוחד נמשיך אל מעבר הגבול ונכנס אל המדינה השכנה: טוגו, בה נעביר את הלילה. 

יום 7 I שבטי ההרים של טוגו - בנין  

הבוקר נטייל בטוגו ונכיר את התושבים ההרריים של טוגו אשר מתגוררים בכפרים ציוריים ובבתים מיוחדים המכונים גם סוקולה. התושבים המקומיים כאן, בחבל ארץ זה, עוסקים בקדרות בצורתה המסורתית, מלאכת יד שנעשית בשיטה ייחודית ושונה ועבודות נפחות ברזל, בצורה טכנולוגית שנדמה היה שכמעט ונעלמו מהעולם כבר לפני אלפי שנים: יצירות אמנות ברזל באמצעות אבנים כבדות במקום פטיש ואיזמל, טכניקה שהייתה פופולארית בעידן הברזל.  לאחר ההיכרות עם התושבים המקומיים ומלאכתם נחצה את הגבול לבנין, כאן נבקר את שבט הנוודים, הפלאנים, השבט הגדול באזור שממשיך לרעות את עדרי בקר זבו ברחבי מערב אפריקה. נכיר את בני השבט, מורשת ומלאכת רעיית הבקר ונמשיך להתמקם ללינה באזור. ברוכים הבאים לבנין. 

יום 8 I בתי האדובה של הסומבה (בנין) 

הבוקר נמשיך לטייל באזור ההררי של מסענו ונכיר את בתי האדובה של בני שבט הסומבה. בתי האדובה הם דוגמא לאדריכלות אפריקאית מסורתית בהם נזכה להזדמנות לבקר בבית מקומי כדי לקבל מבט מקרוב על אורח חיי בני הסומבה והתיאוריות הקוסמולוגיות של בני השבט. בדרכנו חזרה אל המלון בו נעצור למנוחה או לשכשוך קצר בבריכה, נקדיש את הזמן לסיור במוזיאון האתנוגרפי הקטן ובשוק הסואן של העיר. לינה וארוחת ערב באזור סומבה. 

יום 9 I על מקדשים ונצרות בכפרי טנקה (בנין) 

הבוקר נמשיך לחקור את הפן האנתרופולוגי של המסע שלנו ואת הממשק הדתי המרתק בין האמונה האנימיסטית של תושבי האזור, אמונה באלילים מן הטבע בשילוב עם האמונה הנוצרית. במסגרת יום סיור זה נצא למסלול הליכה בין שבילי האבן אל כפרי הטנקה המסורתיים, אשר בתיהם בנויים מבתי חימר עגולים המכוסים בגגות חרוטים. נטייל בין סמטאות מרוצפות באבן וננסה לאתר גם מספר סמלי צלב על קירות הכפר ונעצור לביקור בכפר במקדש פטיש דנקולי, מקדש בו עד היום תושבי הכפר לצורכי פולחן מקריבים קורבנות ומשלבים דם, שמן, אלכוהול ודקלים בדרכם הפולחנית לקבלת בקשותיהם מהאלים או האל הנוצרי… 

יום 10 I אבומיי - הכרות עם ממלכת דהומיי 

היום נצא בנסיעה לאבומיי בו נכיר לעומק את ממלכת דהומיי, הממלכה הפרה קולומביאנית שהצליחה מצד אחד לנהל קשרי מסחר, בייחוד סחר בעבדים, זהב ושנהב עם ממלכות אירופאיות ומצד שני גם לעמוד איתן במסגרת מאבקים מולן במשך מאות שנים. ארמון ממלכת דהומיי שנמצא באבומיי, הפך למוזיאון וכיום הוא גם מוכר כאתר שימור של יונסקו, כאן נלמד על הלוחמים האמיצים שהועסקו על ידי המלכים המקומיים אומץ ליבם יוצא הדופן. נשתתף בטקס אורו מסורתי, בו נכיר את התרבות והפולקלור של אנשי הממלכה. 

יום 11 I קטו - המפגש המלכותי  - פוארטו נובו 

הבוקר, לאחר ארוחת הבוקר, נצא להכיר את קטו, בירת ממלכת היורובה. כאן נבקר גם גם בארמון, אשר עדיין נחשב לפעיל ונתקבל על ידי אדו לויה, האלקטו ה 51 ושריו הבכירים. לאחר הפגישה המלכותית, נהנה מהזדמנות לצפות בריקודי המסכות המרהיבים של ג׳לג׳ה, בו יטלו חלק כ 20 זמרים ורקדנים מבצעים. מכאן נמשיך אל פוארטו  נובו, הבירה של המדינה המודרנית, כאן נזכה להשתתף בטקס המסכות של האגון: הגברים עוטים מסכות המסמלות את המתים, יוצאים מהיער והולכים בתהלוכת רחוב ססגונית.  לינה וארוחת ערב באזור פוארטו נובו.

יום 12 I מקוטונו - אגם נוקווה - גאווי  

הבוקר נרגיש את המולת המרכז הכלכלי החשוב של בנין: קוטונו. ניסע אחרי אלפי הזמידג׳נים, ככה מכונים האופנועים המקומיים המונעים על ידי נהגי השירות שלהם אשר לבושים בצהוב. מכאן נגיע אל רציף הסירות והשיט על פני אגם נוקווה אל גאווי, כפר כלונסאות אפריקאי הגדול והיפה. התושבים המקומיים כאן, הטופווינו, בונים את בקתותיהם על כלונסאות טיק ומכסים את הגגות בשכבת עלים עבה. מכאן נמשיך לצפות באנשי הטופינו אשר ממשיכים לשמור, באדיקות רבה יש לומר, את שיטות הדייג המסורתיות בסביבה הטבעית השופעת. במסגרת הסיור נעקוב אחרי חיי היומיום כאן על שפת האגם וכלי התחבורה המרכזי של האוכלוסייה, סירת הקאנו. 

יום 13 I וואהיד - בירת הוודו של בנין 

היום נמשיך אל העיר וואהיד, בנין, בירתה הפורחת של תרבות הוודו. וואהיד, העיר שנכבשה במאה ה 18, שימשה כאחד הנמלים העיקריים בהובלת העבדים. כאן נכיר את השילוב הייחודי של התרבות האפריקאית /ברזילאית בתחום האדריכלות, אשר בא לידי ביטוי גם במקדש הוודו של הפיתון. כאן נלמד על ההבדלים בין הוודו האפריקאי וזה של טקסי הוודו בקריביים. נמשיך מכאן ללמוד על הדרך שעברו האפריקאים הנסחרים ב״דרך העבדים״ עד למצודת אלמינה וה״דלת ממנה אין חזרה, בה נהגו בני הערובה לעלות על ספינות הסחר אל העולם החדש, היבשות האמריקאיות.נצא לביקור בוילה אג׳אבון, אשר נבנתה ב 1922 בסגנון האדריכלי הברזילאי/אפריקאי ונתרשם מתערוכת האומנות האפריקאית העכשווית שלה. את שאר הזמן נקדיש לנוח, להירגע בבר חוף מוצל של המלון או בבריכת השחייה ומי שיהיה מעוניין בכך יוכל גם לצאת לשייט קיאקים או שייט בסירה על הלגונה. 

יום 14 I  גו - ריקוד מסגות הזנגבטו - לומה (טוגו) 

היום נשוט בסירה אל גו, לאורך נהר מונו ונגיע אל מפרץ יפהפה הו פוגש הנהר את האוקיינוס האטלנטי. כאן באזור המפורץ נגלה את הכפרים הקטנים בהם נשים עדיין מפיקות מלח בטכניקות עתיקות. נהנה מהחופים הלבנים והזכים וננועט דרך לגונות שבשוליהן מתנשאים יערות מנגרובים קטנים. כאן גם נתפעל מעבודת הדייגים המקומיים ונצפה במופע ריקוד עם מסכות זנגבטו בכפר. אלה מסכות גדולות המכוסות בסוף קש צבעוני המייצג רוחות שאינן אנושיות, כוחות טבע ואת הלילה. כאן נחצה את הגבול שוב אל טוגו ונצטרף לעוד טקס וודו בישוב מרוחק, אשר בו עדיין מתקיימת דת עתיקה ומרתקת. 

יום 15 I  לומה - אדיס אבבה - תל אביב 

הבוקר אם הזמן יאפשר לנו, נכיר מעט את העיר לומה, עיר הבירה של טוגו נשוטט בשוק המיוחד של העיר ועל פי שעת הטיסה אז נעבור אל נמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב, דרך אתיופיה

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

משה.jpg

משה בנישו

המחיר כולל

​​"א

*  טיסות: טיסות בינלאומיות של חברת אתיופיאן איירליינס מתל אביב דרך אדיס אבבה אל אקרה חזרה מלומה דרך אדיס אבבה אל תל אביב

*  מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

*  מלונות ברמת תיירות טובה או הטוב שבנמצא. 

*  טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

*  ארוחות: על בסיס חצי פנסיון - ארוחות בוקר וערב.

*  אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

*  מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים. 

*  ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

*  שירותי סבלות בבתי המלון 

*  דמי רישום על סך של 150 דולר שלא יוחזרו. 

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים ומטען. 
* ארוחות נוספות שאינן כלות בתכנית.  
* שתייה בארוחות.

*  אשרות כניסה לבנין, גאנה וטוגו - הוצאת הויזה בגאנה תעשה מראש או עם הנחיתה בנמל התעופה/ הוצאת הויזה לבנין תעשה באתר האינטרנט והויזה לטוגו תוגש באקרה ביום השני של הטיול - סך העלות של הויזות כ- 250$.

* הוצאות ושירותים אישיים.
*  טיפ למדריך הישראלי - מקובל לתת 5$ ליום. 

*  כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

*  תוספת מחיר לקבוצה קטנה של 10-14 אנשים: 300$

* תוספת לחדר יחיד: 1,190$ 

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$ יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248.  מילוי הטופס ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 054-5538133. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

בהעברות בנקאיות - בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול שעלותם מעל ל 2,500$ הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דגשים חשובים למטיילים במערב אפריקה עם אורורה מסעות עולמיים:
 

חיסונים – איננו מוסמכים לתת מידע לגבי חיסונים. לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור מגוריכם - עם זאת, לתשומת לבכם – ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
 

הושבה בטיסה - חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים). אורורה מסעות עולמיים לא תוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מן הרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם. מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע. 


אשרות הכניסה: לצורכי אשרות כניסה (ויזה) אל גאנה טוגו ובנין יש צורך בדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות + שתי תמונות פספורט + טופסי בקשת אשרה לכל מדינה בנפרד; יש להעביר את הנ"ל אל משרדנו בהתאם להודעה שתישלח לקראת היציאה לטיול (שימו לב כי נותרו לפחות 3 דפים ריקים בדרכון שלכם).


כללי: שלושת המדינות נמצאות במערב אפריקה, הן סמוכות לקו המשווה ונושקות לאוקיינוס האטלנטי מדרום ולסהרה מצפון. בהתאם לכך מזג האוויר במדינות אלו: סמוך לחוף חם מאוד ולח מאוד ואילו ככל שמצפינים, ממשיך להיות חם אך יבש יחסית. שלושת המדינות כמעט ואינן מתויירות (יש תיירות תרמילאים ואנשי עסקים, אך מעט מאוד קבוצות) ולכך השפעה על התשתית התיירותית- באזור החוף, המתוייר יחסית , יש בתי מלון גדולים יחסית וברמה סבירה אך ככל שמרחיקים אל תוך הארץ כך, באופן יחסי, בתי המלון נעשים קטנים ורמתם יורדת.
 

לינה: לאורך כל הטיול מתוכננת לינה בחדרים זוגיים נקיים וסבירים, עם שירותים צמודים. בשבוע בו נהיה בבנין המקלחות יהיו של מים קרים (פושרים) בלבד. ברוב ימי הטיול יהיו מזגנים בחדרים (לא תמיד עובדים) וביתר הזמן - מאווררים.


תחבורה: רכב מסוג Toyota coaster או דומה לו.


כלכלה: חצי פנסיון, אך בחלק מהימים תהיה גם כלכלה מלאה כמו כן מים ברכב. הארוחות בטיול יהיו מבוססות על ארוחת בוקר קונטיננטלית (לחם, משולשי גבינה, ריבה, מרגרינה..) שלעיתים תשודרג (חביתות, מיץ).  ארוחות הצהרים כאשר תהיינה, בד"כ יהיו פיקניק: ירקות, לחם, ופירות. ארוחות הערב מבושלות – עירוב של מנות מקומיות עם מנות אוניברסליות. קבוצה וצוות: 12-18 מטיילים ומטיילות. 

 

הערות לגבי הדרדרות במצב הלחימה של מלחמת חרבות הברזל:

במקרים שבהם מוכרז מצב חירום (מלחמה, תופעות טבע, מגיפה וכו') אשר מונעים את הוצאתו אל הפועל של הטיול, כדוגמת הוראות רשמיות מצד הרשויות (בין אם מצד ממשלת ישראל ובין אם מצד ממשלת מדינת היעד), סגירת שדות תעופה, איסור נסיעות וכו’, כל המאמצים יבוצעו להבטיח החזר מלא של התשלומים שבוצעו. עם זאת, תנאי התשלום והביטול הנוגעים למצבי חירום עלולים להיות שונים בין הספקים השונים לטיול, ולכן מדיניות ההחזרים במקרים אלו תלויה במדיניויותיהם של ספקים וצדדים שלישיים. בכל מקרה שבו החזר מלא לא יתאפשר בשל מדיניויותיהם של ספקים מצד ג’, כל התשלומים שבוצעו יישמרו לזכות הלקוח לשימוש בתאריך חלופי בעתיד.

חוק הגנת הצרכן: 

חוק הגנת הצרכן (תיקון 58 לחוק) קובע כי דמי ביטול החלים על שירוים המתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל קובע כי בעסקת מכר מרחוק למתן שירותי תיירות הניתנים במלואם מחוץ לישראל, רשאי בית העסק להציע לצרכן שתי חלופות חלופה ראשונה: זכות ביטול לפי הוראת חוק הגנת הצרכן (ככל שהצרכן עומד בתנאי החוק). עלות הטיולים המאורגנים על ידינו מורכבת משירותיםחלופה שנייה: מדיניות הביטול של נותן השירות מחוץ לישראל. הניתנים בישראל (כל מרכיב הטיסה בטיול) ומשירותים הניתנים מחוץ לישראל (מרכיב שירותי הקרקע בחו"ל: בתי מלון, כניסות לאתרים, אוטובוסים, הסעות ואטרקציות שונות). משום כך קיימת הפרדה בין דמי הביטול שני סוגי השירותים הללו.  מרכיב הטיסות - מרכיב זה מתחיל ומסתיים בישראל ולכן חל עליו חוק הגנת הצרכן הישראלי במלואו. משמע דמי הביטול בגין מרכיב זה של הטיול הינו בהתאם לחוק. באורורה מסעות עולמיים מרכיב זה מהווה כ 25% מעלות הטיול הכוללת. מרכיב שירותי הקרקע בחו"ל - מרכיב זה מתחיל ומסתיים מחוץ לישראל ולכן דמי הביטול החלים עליו כפופים לתנאי הביטול של הספקים השונים ולחוקי הגנת הצרכן המקומיים ועל כן לא חל על חיוב זה חוק הגנת הצרכן. מרכיב זה באורורה מסעות עולמיים מהווה 75% מעלות הטיול הכוללת.  לפיכך, ביטול הזמנה (העומד בתנאי חוק הגנת הצרכן) יזכה בדמי ביטול אך ורק עבור מרכיב הטיסות. לגבי מרכיב שירותי הקרקע בחו"ל הביטול יבוצע בהתאם לתנאי הביטול הכתובים בתכנית הטיול הנקבעים בהתאם לתנאי הביטול של ספקי התיירות השונים בחו"ל. חתימה על טופס הרשמה או אישור עסקה בשיחה טלפונית עם מוקד המכירות של אורורה מסעות עולמיים או מי מטעמו מהווה הסכמה וקבלה של תנאי הביטול החלים על ספקים בחו"ל על פי האפשרות של ביטול עסקה לפי תנאים אלו. במקרים בהם לקוח לא יהיה זכאי לבטל את העסקה על פי חוק הגנת הצרכן, יחויב כל ביטול בדמי ביטול בשיעור המחיר הכולל של הטיול ו/או בסכומים הכתובים בתכנית הספציפית. 

דמי ביטול: 

ביטול עפ"י סעיף עסקת "מכר מרחוק" בתוך 14  יום מיום ביצוע העסקה ובתנאי שמועד ביטול העסקה חל בתוך 7  ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד מתן השירות - 5%  או  100 ₪  הנמוך מביניהם. מעת ההרשמה ועד 46  ימי עסקים– חיוב עלות דמי ההרשמה בלבד שלא יוחזרו ויוכלו לעבור למימוש במועד מאוחר יותר. 45-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 25% מסך עלות הטיול. מ 29-15 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול.  מ14- 7 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול.  מ6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. אין החזר כספי לאחר יציאה לטיול.  מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג). 

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
מסע בהרשמה
5,950$
15
משה בנישו
28.3-7.4.2024
bottom of page