top of page
טיול מאורגן למרוקו (47).JPG
Coat_of_arms_of_Morocco.svg.png

מסע בצפון מרוקו - תרבות, פולקלור וערי מלוכה עם אהרון שמעוני - 12 יום
27.10-7.11.2024

מרוקו האקזוטית מהווה את שער הכניסה לאפריקה שמצפון לסהרה וטומנת בחובה קסם אוריינטלי, שורשים עמוקים ליהדות, ערים עתיקות ומדבר אינסופי. גם אחרי עשרות ביקורים במרוקו לא נס ליחה של מדינה מהממת זו; שיטוט בסמטאות העיר פז או בכיכר המרכזית של מרקש, ג'מעא-אל-פנה, המפגש הבלתי אמצעי עם תושבי המדבר הברברים, הדיונות האינסופיות של מדבר סהרה, המדבר הגדול ביותר בעולם – כל זאת ועוד מעצימים את חווית הביקור והופכים את מרוקו ובצדק לאחת מהמדינות הנחשקות, מסבירות פנים והיפות שבנמצא.

 

בטיול מעמיק זה נלך בעקבות הקסם המיוחד של מרוקו המרתקת ונצא מחוץ למסלול התיירים השחוק במדינה– נבקר בעיר הבירה החדשה וגם בזו העתיקה, נעלה אל האזור הצפוני של מרוקו בואך ים התיכון, נכיר את שפשוואן, טנג'יק וערי החוף אל חוסיימה, נדור ובירת מחוז דבדו, העיר אוג'דה עם סיפורה היהודי המרתק. נקנח בעיר מרקש, כאן נעלה על הג'יפים ונצא למסע מרתק במרומי הרי האטלס, נגיע עד עיר האדומה מרקש ונחגוג את החיים בממלכה הכי מעניינת בעולם.

למי מיועד הטיול

מרוקו 10.jpg

מעוניינים להצטרף לטיול במרוקו 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחד מהנציגים שלנו יצור איתך קשר בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 I ת"א - מרקש 

נעלה בטיסה ישירה המחברת בין תל אביב למרקש ונתמקם בעיר האדומה, כאן נתמקם במלון ונתאר את מסלולי הטיול הצפויים לנו בהמשך בעיר האדומה.  לינה במרקש. (בשל ההגעה המאוחרת למרקש ארוחת ערב בערב זה אינה כלולה). 

יום 2 I מרקש - קזבלנקה 

הבוקר נעזוב את מרקש, נשכים קום ונעלה בנסיעה אל המטרופולין הכלכלי הגדול ביותר במרוקו המודרנית. עם ההגעה, נערוך סיור בעיר: נראה את העיר החדשה והעיר העתיקה, הבזאר הססגוני באב-אל-מרקס ונתרשם (חיצונית) מאחד המבנים המרהיבים ביותר במרוקו שנחנך בשנות התשעים כמסגד הגדול ביותר במגרב, מסגד חסן השני.  נמשיך ונסייר בקזבלנקה, נלך להכיר את טיילת הקורניש, נכיר את הרובע היהודי של העיר, נבקר בבית הכנסת בית אל ונשמע את סיפורה של קהילת יהודי אלג'יריה בעיר. לאחר הסיורים בקזבלנקה נתמקם במלון ללינה וארוחות ערב.

יום 3 I קזבלנקה - אל חוסיימה 

הבוקר נעזוב את קזבלנקה ונצא בנסיעה אל בירת מרוקו רבאט, נקייה ומטופחת יושבת רבאט על גדות נהר הבו רגרג: תחילת סיורנו במאוזוליאום בו קבורים מלכי מרוקו: המלך מוחמד החמישי והמלך חסן השני מכאן נמשיך בצעידה אל קסבת אל הודייה, הקסבה היפה משקיפה על האוקיינוס האטלנטי ומתצפת על המצודה היפה בה נשתה כוס תה עם נענע מסוכרת ונעלה אל ארמון המלך ורחבת הכניסה לארמון. מכאן  נמשיך צפונה אל העיר טנג'יר, בדרכנו אל העיר נעצור בעיירה הציורית אסילה בה נשוטט בין הסמטאות הלבנות הציוריות נשמע את סיפור הקהילה היהודית הקטנה שחיה כאן ועל מעלליו של השליט המקומי רסולי, מכאן נמשיך לסיור שקיעה אל אזור כף ספרטל ונשמע את סיפור  המיתולוגיה היוונית, אודות הרקולס שבהתקפת טירוף, הרקולס זרק את שלושת בניו לאש. לאחר שהבין את מעשיו, התייעץ עם האורקל של דלפי שהטיל עליו 12 משימות (עליהן נשמע בסיור). כף ספרטל המשמשת נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לים התיכון ומשם ניתן להשקיף על מיצר גיברלטר. נמשיך ונסייר ככל שיותיר לנו הזמן ונשאר ללינה וארוחת ערב.

יום 4 I טנג'יר - טטוואן - שפשוואן העיר הכחולה 

החצי יום הראשון יוקדש לטנג'יר ואתריה: את הבוקר נפתח בסיור בעיר היפה הממוקמת על חופו של הים התיכון לא רחוק ממיצרי גיברלטר, עיר עם השפעה ספרדית מוחלטת המעניקה למבקרים בה הכרות עם התרבות האנדלוסית  של חוף הים התיכון. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל קסבה החולשת על העיר ונרד ממנה אל סמטאות העיר העתיקה, המדינה רחובותיה הצרים המשקיפים על הנמל המחבר בין אפריקה לאירופה. לאחר שנשוטט בעיר נגלוש אל החלק הצפוני של העיר ונעבור את ארמון המלך והגנים המיוחדים שנבנו להנאתו, לקראת צהריים נעזוב את טנג'יר ונמשיך אל העיר טטואן היפה, כאן לשוטט בין הסמטאות ונכיר את סיפור הקהילה היהודית דוברת הספרדית של העיר טטואן, נפגוש את גבאי בית הכנסת הממשיך לשמר עד עצם היום הזה את סיפור הקהילה היהודית הנעלמת בעיר ונמשיך דרומה אל העיר שפשוואן, העיר הכחולה, אחת מנקודות השיא בביקורנו המיוחד במרוקו.  עם ההגעה אל העיר נצא לסיור ראשון בין סמטאות העיר עם חנויותיה הרבות ונשאר ללינה וארוחת ערב בשפשוואן.

יום 5 I שפשוואן - שמורת אקשור - אל חוסיימה 

הבוקר נצא  מחוץ למסלול התיירים השחוק ונצא ליום טבע ונופים מופלאים: את הבוקר נתחיל בסיור הליכה קצר אל המעין אל מעה, כאן נלך נחל קטן וחביב באזור העיר הכחולה. לאחר מכן נצא להכיר עוד מעט את "העיר הכחולה", נשתה כוס תה מהביל באחד מבתי התה במדינה הציורית. בתום הסיור נמשיך בנסיעה נמשיך בנסיעה החוצה לאורך המפרצים הקטנים של חופי הים התיכון בואכה שמורת הטבע אקשור, כאן נתרשם מהמפלים ושפעת המים המרהיבים ונסיים בנסיעה אחרונה אל עיר החוף היפה אל חוסיימה בה נתמקם לסוף השבוע.

יום 6 I אל חוסיימה - נאדור - שייט במפרץ 

הבוקר נכיר לעומק המדיטריאני עד הגיענו אל העיר אל חוסיימה, עיר החוף המקסימה, אחת מערי הקייט היפות במרוקו, בה חופים תשתית תיירותית מפותחת. בשעות, עם ההגעה אל אל חוסיימה נצא לשייט קסום אל מול חופי הים ונבקר בנמל הדייגים הציורי של העיר נמשיך ונסייר בעיר המקסימה, בה בראשית שנות השישים טבעה האונייה "אגוז" מול חופי אל חוסימה, בעיצומה של העלייה החשאית של יהודי מרוקו ארצה, נשמע את סיפור העלייה המרגש של עולי יהדות צפון אפריקה לישראל ונשאר לבלות את שבת המלכה .

יום 7 I שבת באל חוסיימה 

הבוקר המעוניינים יוכלו להתפלל את תפילות השבת ומי שירצה בכך יצא לסיור היכרות בעיר אל חוסיימה, אחת הערים הרחוקות ממסלול התיירות השחוק, הממוקמת לחופי הים התיכון באזור אשר נחשב לאזור מקלט לציפורים, עיר יפהפייה המופרדת מהים התיכון על ידי לגונת מלח גדולה ממנה ניתן להשקיף על החופים הספרדים שמעבר למיצרי גיברלטר. במסגרת הסיור נכיר את רצועת החוף ואת העיירה הציורית ונשאר כאןללינה וארוחת ערב.

יום 8 I אל חוסיימה - פאס 

הבוקר נפרד מהעיר אל חוסיימה, בה בילינו את השבת ונצא בדרך הכביש המהיר אל העיר פאס. בדרכנו לשם נעצור בדרך בעיירה צאפי שם נוכל לעצור ולשמוע א הסיפור היהודי המרתק, נכיר את אזור המלאח הקטן של העיר ובית הכנסת נשמע את סיפור הקהילה היהודית הקטנה. נסיים את הסיור בצאפי ונמשיך בנסיעה אל העיירה צפרו, עיירת הרי האטלס הצמודה לעיר פאס בה נכיר את הסיפור היהודי המיוחד של העיר הפחות מוכרת. העיר מוכרת בזכות הקהילה היהודית המיוחדת של העיר ומכאן נמשיך אל העיר פאס ללינה וארוחת ערב לקראת יום מרתק נוסף במסע. לינה וארוחת ערב בפאס.

יום 9 I העיר פאס ואתריה 

היום יוקדש כולו לעיר המלוכה העתיקה הקדומה של מרוקו, העיר פאס את ביקורנו נתחיל  בצפיה על השער של ארמון המלך והרחבה שממול לשער - ממנו נמשיך אל בית העלמין היהודי (המעניין!) ונכנס אל המלאח היהודי העתיק. נבקר בבית הכנסת אבן סנאן מהמאה ה 17 – משם נמשיך אל באב ביג'ולד ונתחיל את סיורנו הרגלי בין סמטאותיה של המדינה היא פס העתיקה עיר מימי-הביניים שהשתמרה בצורתה 1200 שנה, 9000 סימטאות , 550 מסגדים שהזמן נדמה עמד מלכת, עיר שבתי המלאכה השתמרו בה מראשיתה, נעבור בין השווקים התוססים, נראה את הבית בו התגורר הרמב"ם במאה ה 12 את המדרסות המעוטרות: מדרסת אבו עינאן, מדרסת הקוראן, מדרסת אל עטרין שכיום הוא מוזיאון, מדרסת אל נג'רין כיום הוא מוזיאון, רובע הנגרים, רובע צבעי עורות עם בורות הצבע (סמלה של העיר פס). נבקר בשוק החינה ונצפה ממרומי המצודה הדרומית. בפאס העתיקה- נסיים בביקור רובע הקדרים ונצפה בבעלי מקצוע מלאכת הקדרות, בערב נצא יחד לארוחת ערב וחאפלה פאסית.

יום 10 I פאס - מקנס - מרקש 

הבוקר נספיק עוד לסייר בפאס ולהשלים את הסיורים האחרונים בעיר המרגשת ונצא בנסיעה ארוכה העוברת בעיר מקנס, בה נספיק עוד לעשות סיור קצר בכיכר ההרס, כיכר ל'הדם,  מכאן נמשיך בנסיעה ארוכה דרומה  אל העיר המעניינת והצבעונית מכולם העיר מרקש. עם ההגעה אל העיר נצא אל הכיכר הססגונית והיפהביותר במרוקו, כיכר ג'מעה אל פנע, ממנה נשוב רכובים על כרכרות הסוסים אל מלוננו המיוחד. לינה וארוחת ערב במרקש.

יום 11 I יום ג'יפים באטלס הגבוה - הכפר אימליל - מרקש 

הבוקר נעזוב את מרקש, אליה נשוב בשעת ערב, נתחיל בטיפוס הפעם אל מרומי הרי האטלס הגבוה. נסיעתנו בדרך תביאנו אל הכפרים הממוקמים בלב הירוק בסביבות מרקש, נשב ונתחכך מעט עם האוכלוסייה המקומית ובעזרת רכבי השטח נעפיל לאורך נהר הג'יגאיה, עד הגיענו אל הכפר הציורי אימליל, נקודת הפתיחה של המסעות  הרגליים אל פסגות הטובקאל, הפסגה הגבוהה ביותר למרוקו. עם ההגעה נצא למסלול מיוחד בין בוסתני הכפר השוכן למרגלות הרי גבוה בנוף עוצר נשימה. לאחר טיול הג'יפים נשוב למרקש נאכל ארוחת ערב במלון ונצא למופע פנטזיה מרגש. לינה במרקש. 

יום 12 I מרקש - העיר האדומה - תל אביב 

את היום האחרון במסע שלנו ננצל ננצל כדי להכיר את "העיר האדומה", המכונה גם "הלב של מרוקו". תחילה נראה את מסגד הכותוביה, מסגד ומינרט (צריח) המתנשא לגובה של 77  מטר, ונצפה מכל מקום בעיר וממרחק קילומטרים רבים ומחוצה לה. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת אל עזזמה ונשמע את סיפורו המיוחד נמשיך לסיבוב אחרון בשווקים ובכיכר הציורית ג'מעה אל פנע. נתוודע אל עולם התבלינים העשיר של מרוקו בביקור בלתי נשכח בחנות התבלינים המעניינת ביותר במרוקו.  מכאן נמשיך ונגלוש אל השוק המפורסם במרקש עליו נאמר: "במרקש יש כל שתבקש.." לאחר שנמלא את השקיות בכל טוב נעזוב את מרקש בטיסה חזרה לתל אביב.

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
יציאה מובטחת
$2,390
12
אהרון שמעוני
27.10.2023-7.11.2023

מדריך הטיול 

אהרון שמעוני.jpg

אהרון שמעוני

סטטוס
מחיר
ימים
מדריך
תאריכים
טיול בהרשמה
2,390$
12
אהרון שמעוני 
27.10.2024-7.11.2024

המחיר כולל

​​"א

טיסות: טיסות בינלאומיות של חברת ארקיע מתל אביב אל מרקש

מסי נמל הידועים ביום הוצאת ההצעה. 

מלונות ברמת תיירות טובה: ארבעה/חמישה כוכבים. 

טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

ארוחות: על בסיס חצי פנסיון - ארוחות בוקר וערב כשרות בבתי המלון.

אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית. 

מדריך ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים. 

מבשלת מרוקאית. 

ימי סיור מלאים וללא סיורי בחירה. 

שירותי סבלות בבתי המלון 

דמי רישום על סך של 150 דולר שלא יוחזרו. 

המחיר לא כולל

ביטוח נוסעים ומטען. 

ארוחות נוספות שאינן כלות בתכנית.  
שתייה בארוחות.

אשרת כניסה למרוקו (ניתן להפיק בארגון של אורורה מסעות עולמיים בעלות של 390 ש"ח) 

הוצאות ושירותים אישיים.
טיפ למדריך הישראלי - מקובל לתת 5$ ליום. 

כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול. 

תנאי הרשמה וביטול

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי דרכון, מס' דרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום.  ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$ יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה) - דמי ההרשמה לא יוחזרו בכל מקרה למעט ביטול הטיול מצד החברה. 

טופס הרשמה לטיול ישלח בתיאום טלפוני עם המשרד באמצעות מס' הטלפון: 02-6525248 או במסגרת מילוי טופס ההרשמה המצורף כאן  ושליחת צילום שלו באמצעות אפליקציית הווטס אפ לנייד של משרדי אורורה מסעות עולמיים בטלפון: 02-6525248. 

התשלום אפשרי בדרכי התשלום הבאות: 

* במזומן - עד לסכום של 6,000 ש"ח לעסקה. 

* בהעברות בנקאיות בתיאום עם המשרד עד לשלושה תשלומים שווים לחשבון חברת אורורה מסעות עולמיים בע"מ - בנק הבינלאומי (21) סניף ראשי ירושלים (012) מס' חשבון 211074 - שם המוטב: אורורה מסעות עולמיים בע"מ. 

 

* בכרטיס אשראי - תשלום בכרטיס אשראי לטיול שעלותם מעל ל 2,500$ הינה בתוספת תשלום של 2%. 

דמי ביטול: 

* ביטול עפ"י סעיף עסקת "מכר מרחוק" בתוך 14  יום מיום ביצוע העסקה ובתנאי שמועד ביטול העסקה חל בתוך 7  ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד מתן השירות - 5%  או  100 ₪  הנמוך מביניהם. מעת ההרשמה ועד 46  ימי עסקים– חיוב עלות דמי ההרשמה בלבד שלא יוחזרו ויוכלו לעבור למימוש במועד מאוחר יותר. 

* מ 45-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 25% מסך עלות הטיול.

* מ 29-15 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול. 

* מ14- 7 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול. 

* מ6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. אין החזר כספי לאחר יציאה לטיול. 

*  מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג). 

לפרטים נוספים והרשמה: 

צוות אורורה מסעות עולמיים: 02-6525248

באמצעות הודעות ווטס אפ בלבד - 054-5538133

bottom of page